Tajemství rytířů Templu

Tajemství rytířů Templu https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68654/tajemstvi-rytiru-templu-68654.jpg 3 4 2

Historie templářského řádu, jeho vzestup a slavná vítězství, ale i surové zrušení. Kniha poodhaluje mysteria víry a okultní znalosti templářských zasvěcenců.

Richie1
20.03.2018 2 z 5

Kniha zpracovává dějiny templářského řádu v celé jeho existenci. Zpracování je však značně nevyrovnané - připadá mi, že autor sesbíral různé kroniky a zápisy o templářích a poskládal je do celku bez nějaké revize a kontroly použité literatury. Dopustil se tak mnoha chyb v datacích, ve jménech i v událostech. Tím své dílo značně znehodnotil, zvláště, když se jedná spíše o literaturu faktu.
Dějiny templářského řádu jsou velmi zajímavé, v této knize však jejich zpracování hodnotím spíše podprůměrně. 45%

Pavlaj
03.05.2017 3 z 5

Nesmírně zajímavé téma a zajímavá fakta, slabší je ale jazyková stránka, místy i chronologicky nesmyslně skáče v čase. Kniha očividně neprošla redakční úpravou, zůstaly překlepy, nesmyslné formulace, chyby dokonce i v letopočtech.

templáři

Jiří Stibral