Pavelpi Pavelpi komentáře u knih

Velké kriminální případy Velké kriminální případy Ivo Pejčoch

Není to špatné, ale já jsem zvyklý na styl autora Jedličky, který píše trochu jinak. Je to ale můj problém. V každém případě je kniha celkem dobrá a také čtivá. Bohužel ( spíš pro mne), ale mně tenhle styl moc nesedí.

23.02.2023 4 z 5

Svědectví z hlubin Svědectví z hlubin Stanislav Šusta

Kniha, jejíž autor byl novinář. Je samozřejmě poplatná době napsání a je to normální průměr. Rozkrádání tam je, ale myslím si, že dneska se krade stejně a samozřejmě i ve větším ( to jenom poznámka k lenka 5). Dobře je tady vidět systém postupu vyšetřování a pátrání tehdejších policistů.

25.06.2022 3 z 5

Safír pro Eržiku Safír pro Eržiku Bohuslav Novotný

Celkem slušná detektivka z roku 1988 o krádeži šperků. Nepatří mezi nejlepší, ale námět byl docela dobrý a průběh pátrání byl velice slušný s ohledem na dobu, ve které se příběh odehrál. Při vyšetřování nebylo k dispozici dnešní vybavení kriminalistů a tak se musel případ vydedukovat a hlavně vyšlapat. Čtyři hvězdičky si to v každém případě zaslouží.

11.06.2022 4 z 5

Podivná úmrtí panovníků a panovnic Podivná úmrtí panovníků a panovnic Jan Bauer

Autor si vybral několik panovníků a panovnic v České zemi a procházel jejich život a také hlavně jejich smrt a také, co k ní vedlo a proč. Výborný je také chronologický přehled českých knížat a následně králů, takže se může čtenář i orientovat. Dokonce se i dozvíme, jak probíhalo v naší době i zkoumání kosterních pozůstatků a hlavně také známe jejich zdravotní problémy. Takže počítačová tomografie zbavila po 528 letech obvinění husitského krále Jiřího z Poděbrad, kterého historici podezřívali z vraždy krále.

13.04.2022 5 z 5

Stíny mých otců Stíny mých otců Helena Šmahelová

Zajímavé a docela i poutavé vyprávění autorky o jejím rodu jsem objevil u nás v knihovně, protože zaskakuji za manželku. Neznal jsem to, tak jsem se dal do čtení a docela se mi to líbilo. Je to současně i historie naší země a líbilo se mi to. Musím se podívat, jestli jsou v knihovně ještě další dva díly.

22.02.2022 4 z 5

Případ holasické lásky Případ holasické lásky Stanislav Češka

Další kniha ze série Zločiny na Velké Moravě a líbila se mi. Velkomoravská říše byla dějinami celkem známá a autor zařadil svůj příběh dobře. I když je to vymyšlené, tak to není poznat. A tak příběhy knížete Slavomíra a jeho přítele Vikinga Erika čtu rád a už se těším na další.

29.10.2021 5 z 5

Ponorka Ponorka Thomas N. Scortia

Je to takové moc překombinované. Obyčejný průměr, který se nedá srovnat s jejich dalšími knihami ( hlavně Skleněné peklo ). Proto také hodnotím jen třemi body.

12.10.2021 3 z 5

Sekyra Sekyra Ludvík Vaculík

Docela slušné hlavně pro toho, který část života prožil v době o které autor píše. Dost mi vadilo to neustálé přeskakování. Proto jsem se místy v knize ztrácel a musel jsem se i místy vracet. Ale jinak dobré,

23.07.2021 4 z 5

Vzpomínání Vzpomínání Eva Pilarová

Docela dobře se to čte. A taky se dá ledacos dozvědět o jejím životě. Je škoda, že již zemřela a zrovna v téhle blbé době Covidu, takže jí lidé nemohli jít ani na pohřeb. A to si jako zpěvačka s nádherným hlasem skutečně nezasloužila.

22.04.2021 5 z 5

Ukradená známka Ukradená známka Bram Klein

Na začátku všeho byl dopis, který upozornil na krádež známky. Pak syn majitele rozjíždí pátrání po známce. Kniha se dobře čte, někomu může vadit prolínání dvou časů, někdy také může vadit místy odborný výraz z filatelistického názvosloví, ale já jí hodnotím jako výborně napsanou a jsem rád, že jsem se k ní dostal díky Výzvě.

01.02.2021 5 z 5

Jarmarečník Jarmarečník Vlastimil Vondruška

Výborné pokračování osudů hrdinů série. Autor skládá jednotlivé osudy logicky jako pasiáns. V březnu přijde poslední díl, což hodnotím jako škodu. Docela by mne příběhy a osudy jednotlivých hrdinů zajímaly. Třeba ale autor přijde s něčím dalším, co mne zaujme, jako tahle série.

22.01.2021 5 z 5

Tři detektivní příběhy Eduarda Fikera Tři detektivní příběhy Eduarda Fikera Eduard Fiker

Klasické příběhy autora původních českých detektivek, podle kterých byly i natočeny filmy. Je to hodně napínavé a tajemné. Objevit skutečného pachatele je skutečně obtížné a vždy se to podaří. Detektivové musí všechny stopy vyšlapat a logicky z nich vyvodit závěry. K dispozici nemají žádné počítače, žádnou DNA a další dnešní vymoženosti a přesto jsou pachatelé nakonec vypátráni.

18.12.2020 5 z 5

Na příkaz admirála Canarise Na příkaz admirála Canarise Herbert Schauer

Je vidět, že tahle dvojice autorů to umí. Špionážní román je dobře napsaný a také napínavý. Takže musím hodnotit dobře.

30.03.2023 4 z 5

Zásnubní prsten Zásnubní prsten Vlastimil Vondruška

No ten konec tomu dal. Slátané, splácané a hlavně i nelogické. Je to škoda, protože většina knihy byla taková, jako je známe. Doufám, že to byla pouze vyjímka a další knihy už budou lepší.

30.03.2023 4 z 5

Záhada kamene mudrců Záhada kamene mudrců Jan Bauer

Je to docela čtivé, ale není to ono, na co jsem zvyklý od autora. Proto si myslím, že by bylo docela zajímavé, kdyby záhadu Kamene mudrců zkusil napsat také Vondruška.Abychom mohli srovnat, kdo dá tomuto tématu větší spád a napětí. Nevím, kdo by byl lepší.

18.01.2023 4 z 5

Klíč k záhadě Klíč k záhadě Karel Jindra

Příběh má ještě pokračování. Naše úřady požádaly o vydání válečného zločince Teufela, ale bylo sděleno, že hledaný náhle zemřel. Pokud zemřel, nedozvíme se jestli přirozenou smrtí nebo jinak. Teufel bohužel skutečně existoval a celý příběh se odehrál tak, jak je v knize popsán. Bohužel už se asi nikdo nedozví další podrobnosti. Příběh vyšší princip byl samozřejmě spisovatelem Drdou upraven, ale v této knize je popsána věrná skutečnost případu. Změněna jsou pouze jména osob a jména měst, kde se vše odehrálo.

01.06.2022 5 z 5

Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy Aleš Brichta

Při čtení jsem se vrátil do mladých let, kdy jsem zažíval to, co popisuje Aleš. Ne samozřejmě v takovém rozsahu jako on, ale stejně. Hráli jsme tenkrát skoro všichni, zpívalo se hlavně česky a písničky, které jsme znali z desek, magnetofonu a také z rádia Luxembourg, které hrálo od rána do večera. Někteří u toho zůstali, hodně z nás muselo na vojnu a ztratili jsme s touhle muzikou kontakt, protože to tenkrát nešlo. Už jenom za tu vzpomínku dávám plný počet hvězdiček.

22.05.2022 5 z 5

Mosty přes propast času Mosty přes propast času Ludmila Vaňková

Čekal jsem od toho víc, ale nějak jsem se nedočkal. Mám raději historické romány od autorky.Myslím si, že to jí jde daleko víc

30.03.2022 4 z 5

Slunce a chléb Slunce a chléb Josef Rybák

Kniha je z období starého mocnářství a počátku první republiky v městě Písku. Jsou tu životní příběhy chudých i bohatých obyvatel města, dobrých i špatných.

04.03.2022 4 z 5

Smrt z osudí Smrt z osudí Ross Macdonald

Dobrá detektivka, která se dobře četla. Celá konstrukce knihy byla ještě vylepšená (jak je u autora zvykem) popisem a charakteristikou jednotlivých osob. A závěr byl také hodně nečekaný a tak si myslím, že je to celkem povedená kniha.

04.03.2022 4 z 5