Pavelpi Pavelpi komentáře u knih

Po stopách zlých činů Po stopách zlých činů Antonín Kovář

Docela slušně napsáno a rozvedeno. Tyhle případy mám docela rád, protože vypovídají hlavně o tom, jak kriminalisté v té době pracovali a hlavně jak museli přemýšlet, aby všechno na sebe logicky navazovalo.

22.10.2021 4 z 5

Ponorka Ponorka Thomas N. Scortia

Je to takové moc překombinované. Obyčejný průměr, který se nedá srovnat s jejich dalšími knihami ( hlavně Skleněné peklo ). Proto také hodnotím jen třemi body.

12.10.2021 3 z 5

V kokpitu Spitfira V kokpitu Spitfira Colin Gray

Četl jsem hodně knih o letcích za války. Tahle mě moc nenadchla. Možná je to skutečně tím překladem, ale asi i tím, že to nebylo vůbec napínavé, byl to jen suchý výčet toho, co se stalo.

03.10.2021 3 z 5

Hitlerova závěť Hitlerova závěť Herman Rothman

Dobře napsáno a tak mě to celkem zaujalo a také se to dobře četlo. Takže hodnotím čtyřmi hvězdami.

28.09.2021 4 z 5

1944: Válka ve středním Tichomoří - Trnitá cesta k Mariánským ostrovům 1944: Válka ve středním Tichomoří - Trnitá cesta k Mariánským ostrovům Edwin Palmer Hoyt

Druhý díl trilogie, ale mne to zrovna moc nezaujalo. Připadá mi to jako průměr. Bitvy jsou sice z pohledu jak Japonců, tak Američanů. Ale není to to pravé, co mě baví.

28.09.2021 3 z 5

Spodní patro války Spodní patro války Roman Cílek

Docela dobře vystižená doba a prostředí tajných služeb. Četlo se to dobře až na některé události, kdy se mi zdálo, že to autor moc rozvádí. Ale jinak je to velmi slušně napsáno, jako vždy od autora knihy.

Mne soudila noc Mne soudila noc Valja Stýblová

Jedna z mála knih, které se touhle problematikou zabývají. Je to drsné a současně i dost smutné.

Omyl kronikáře Kosmy Omyl kronikáře Kosmy Jiří Dobrylovský

Moc pěkně napsáno. Na mě to dělá dojem, že to takhle nějak i mohlo být. V doslovu je to také všechno vysvětlené, takže mi to bylo úplně jasné. Opravdu moc pěkné a napínavé, takže je to za plný počet hvězdiček. Protože autora vůbec neznám, musím se podívat, co dalšího autor napsal. Doporučuji pro všechny, kteří mají rádi historii.

25.09.2021 5 z 5

Gulliverovy cesty Gulliverovy cesty Jonathan Swift

Po letech jsem se díky Výzvě do téhle knihy dal. Ze začátku jsem z toho byl dost mimo, ale pak to u mne zabralo a nakonec jsem knihu přečetl celou. Dokážu pochopit, že jako klukovi se mi tahle kniha moc nelíbila, hlavně proto, že jsem jí ani nemohl rozumět. Ale dneska je to už jiné a tak jsem rád, že jsem si jí znovu přečetl a dost se mi líbila, takže za mě čtyři hvězdy.

20.09.2021 4 z 5

Edith Piaf Edith Piaf Philippe Croq

Bohužel mne kniha trochu zklamala. Celkem jsem se toho nového o zpěvačce moc nedozvěděl. Na druhou stranu jsem uvítal CD s písničkami, které k této knize patřily. Ty se mi zdály podstatně lepší než celá kniha.

11.09.2021 3 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Musím říct, že tenhle díl je o dost lepší než první. Část, kde občané polské národnosti se snaží zabrat část ČSR a jak to potom dopadne, když je zaberou Němci je hodně zajímavá, alespoň pro mne, protože jsem toho o té době moc nevěděl. Příběh nás provádí i německou okupací až do roku 1945. Už se těším na další pokračování a vůbec nelituji peněz, které jsem za oba díly dal.

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Docela dobré, ale někdy se autorka zamotává do osudů jednotlivých postav a tak jsem místy nevěděl, kdo je kdo. Ale jinak dobré čtení.

Krize Krize Felix Francis

Je vidět, že syn se potatil. A tahle kniha se mu obzvlášť povedla. Přečetl jsem jí za dva dny a moc se mi líbila. Budu muset projít knihy autora a když tak něco dokoupit do knihovny a bude hned co číst.

Smutek poručíka Borůvky Smutek poručíka Borůvky Josef Škvorecký

Velmi slušně napsáno a poručík Borůvka je mým oblíbeným detektivem. Způsob řešení případů se mi hodně zamlouvá. Je to sice dávná doba v kriminalistice, ale já to mám docela rád. Vyšetřování dedukcí a ne pomocí počítačů DNA a bůh ví jakých ještě dnešních vymožeností mám raději než současné metody. Navíc je Borůvka normální člověk a ne superman, který všechno zmákne levou zadní.

06.08.2021 4 z 5

Sekyra Sekyra Ludvík Vaculík

Docela slušné hlavně pro toho, který část života prožil v době o které autor píše. Dost mi vadilo to neustálé přeskakování. Proto jsem se místy v knize ztrácel a musel jsem se i místy vracet. Ale jinak dobré,

23.07.2021 4 z 5

Případ ušatých svědků Případ ušatých svědků Iva Tůmová

Já jsem asi zmlsaný historickými detektivkami od současných autorů a tohle mi moc nesedělo. Prostě jenom takový průměr. Pochopil jsem proč jsem jí nechal ležet v knihovně úplně vzadu.

19.07.2021 3 z 5

Diamantové náměstí Diamantové náměstí Mercè Rodoreda

Moc velký dojem to na mne neudělalo. Jednak historie ve Španělsku není moje parketa a také styl psaní moc nemusím. Takže to beru jako průměr.

08.07.2021 3 z 5

Skřivánek a sova Skřivánek a sova Jiří Křenek

Hodně slušně napsaná kniha a docela dobře se čte. Osudy lidí z místní hospůdky, krize Kuncových a jejich pozdější smíření. To všechno je popsáno normálně, lidsky tak jak to tehdy chodilo a tak si myslím, že to i čtenáře tohoto žánru celkem dost zaujme

01.07.2021 5 z 5

Hejnické pastorále Hejnické pastorále Vlastimil Vondruška

Škoda, že už je konec a vůbec bych se nezlobil, kdyby se náhle objevilo další pokračování. Určitě bych si ho koupil, protože by mne zajímalo, jak to bude dál s postavami téhle rodinné kroniky Heřmanů. Jednotlivé postavy by si určitě zasloužily další pokračování příběhů. A tak, jestli autor čte tyhle naše komentáře moc bych se přimlouval za další pokračování. Připadá mi to totiž tak trochu ustřižené.

26.06.2021 5 z 5

Potomci Skytů Potomci Skytů Volodymyr Vladko

Jsem rád, že jsem si knihu znovu přečetl a oživil jsem si vzpomínky na dětství, kdy jsem tenhle žánr četl rád. Dneska je to přece jen velký časový odstup a asi by to už děti moc nezajímalo.

26.06.2021 4 z 5