1944: Válka ve středním Tichomoří - Trnitá cesta k Mariánským ostrovům

1944: Válka ve středním Tichomoří - Trnitá cesta k Mariánským ostrovům https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469023/bmid_1944-valka-ve-strednim-tichomori-o21-469023.jpg 4 4 3

Kniha 1944 : Válka ve středním Tichomoří je druhým dílem Hoytovy trilogie věnované bojům Američanů proti Japoncům v Pacifiku. Hlavním tématem prvního dílu, Bouře nad Gilbertovými ostrovy, který vyšel v roce 2019, je invaze na Tarawu a Makin. Závěrečné boje v roce 1945 popisuje třetí díl, Kruh se uzavírá, jehož vydání je plánováno na rok 2022.... celý text

Literatura faktu Válečné Historie
Vydáno: , Naše vojsko

To the Marianas: War in the Central Pacific 1944 , 1980

Langosh
19.07.2023 5 z 5

Podrobný popis bitvy ve Filipínském moři a vysvětlen význam této bitvy a příčin japonské porážky. Podrobné popisy dobývání Saipanu, Guamu a dalších ostrovů. Popisy krvavých bojů, ve kterých však měli Američani nad Japonci materiální i početní převahu.

Giskard
21.11.2021 4 z 5

Silnou stránkou autora je, že k popisům bojových akcí, které dobře znám (zabývám se válkou v Pacifiku již přes 30 let) přidává i zajímavé informace ze zákulisí. Zejména o vztazích mezi americkými veliteli na všech úrovních, stejně tak i o poměrech v japonském velení.

Pavelpi
28.09.2021 3 z 5

Druhý díl trilogie, ale mne to zrovna moc nezaujalo. Připadá mi to jako průměr. Bitvy jsou sice z pohledu jak Japonců, tak Američanů. Ale není to to pravé, co mě baví.

válka v Tichomoří rok 1944 válka s Japonskem

Kniha 1944: Válka ve středním Tichomoří - Trnitá cesta k Mariánským ostrovům je v