Tři vojevůdci Togó, Jamamoto, Jamašita

Japonská vojenská tradice prošla na konci 19. století stejnou transformací jako ostatní instituce v zemi ve snaze vyrovnat se Západu. Od vítězství admirála Toga nad ruskou flotilou k Jamamotovu překvapivému útoku na Pearl Harbor a Jamašitově pozemnímu dobytí Singapuru vzrušovaly japonské akce celý svět. Konflikt mezi starými představami o roli samuraje a realitou moderního válečnictví je dramaticky zobrazen ve třech biografiích z pera význačného vojenského historika....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97705/tri-vojevudci-togo-jamamoto-jamasit-5lh-97705.jpg 45
Literatura naučná, Historie, Vojenství
Vydáno, Naše vojsko

Three Militari Leaders Togo, Yamamoto, Yamashita, 1993

Kniha Tři vojevůdci Togó, Jamamoto, Jamašita

ondra2

Stručné medailonky tří velitelů japonské armády. Poněkud rušivě působil překlad hlavního města Ruska jako Sv. Petrohrad. Oproti Herbertu Bixovi a knize Hirohito a vznik moderního Japonska je císař popisován jako osoba ve vleku armádní kliky, nikoli jako jedna z rozhodujících osob. Pro podrobnější informace je třeba hledat jinou knihu.

woodward
27.08.2015

Dávám této knize čtyři hvězdy, protože svým námětem je v české produkci zatím ojedinělá a fakta o životech tří významných vojenských osobností moderního Japonského císařství poskytuje v dostatečné míře a nezkreslená. Nicméně plný počet dát nemohu, protože poněkud přihlouplá zaujatost a naprostá neschopnost nestranného pohledu i na záležitosti, které s velkým americko-japonským konfliktem za druhé světové války nesouvisejí, jsou mírně řečeno únavné.