PAVEL z BRNA PAVEL z BRNA komentáře u knih

999 otázek a odpovědí na cestě Poznání 999 otázek a odpovědí na cestě Poznání Eduard Tomáš

Moudrá kniha pro joginy a budhisty, kteří nemají duchovní vedení a potřebují se orientovat na cestě na kterou se dostali. Jde o vynikající dílo, které se dá číst mnohokrát.

15.05.2014

Vyslanec z temnot Vyslanec z temnot Miloš Jesenský

Vzrušující a velmi dobrodružná četba. Knihu jsem si koupil, až po přečtení Démona z jiného světa, který mě rovněž nadchl. Jak řekl jistý mudrc, nejděsivější je samotná skutečnost, kam se hrabou, smyšlené horory.

07.05.2014 5 z 5

Ďáblovy deníky Ďáblovy deníky Nicholas D. Satan (p)

Skvělý horor-humor včetně dáblovy úpisné listiny pro prodání lidské duše za statky tohoto světa. To je opravdu záludné.

Pane B., zmizte Pane B., zmizte Clive Barker

Zajímavé dílko, které je spíš sondou do vlastní duše než románem. Vřele doporučuji, ale pro skalní Barkerovce to může být zklamání.

Velikáni v moci démonů Velikáni v moci démonů Michael Largo

Jistě kniha, by mohla být lepší, ale když uvážíte že jiná ji podobná neexistuje, tak je to velmi zajímavé dílo, ke kterému se rád vracím, neboť jak už bylo řečeno, všichni máme nějaké ty démony a číst o velkých závislácích nemusí být pouze depresivní ale může to být i povzbuzující ve smyslu: já na tom ještě nejsem tak zle.

Neštěstí bývalo mým bohem Neštěstí bývalo mým bohem Bruce Duffy

Knihu jsem si koupil, kvůli osvíceném názvu-Neštěstí bylo mým bohem. Bohužel jsem se o osvícení víc už nedověděl a více musel hádat, proč Rimbaud volil vždy cestu težší než lehčí, proč vždy volil neštěsti než štěstí a proč tak rád, vždy šlápl do hovna. Kniha je víc o jeho okolí než o mistru vnitřní proměny, kterým Rimbaud beze sporu byl, bohužel z této knížky se o tom moc nedovíme.

Faustův deník Faustův deník Josef Veselý

Tak toto zpracování legendy o Faustovi se mě líbilo víc než od Goethovo dílo.

26.04.2014

Daňová přiznání vybraných obyvatel planety Marsu Daňová přiznání vybraných obyvatel planety Marsu Josef Veselý

Zajímavá kniha o tom, za jakých podmínek se může člověk stát magikem a jakých pokušení se musí vyvarovat.

26.04.2014

Hlad Hlad Knut Hamsun (p)

Knihu jsem četl jedním dechem a jeho rozervaný a ušlechtilý hrdina mě doslova uchvátil. Zas po dlouhé době jsem objevil knihu ke které se rád vrátím.

13.04.2014 5 z 5

Zrcadlo. Poučení o bdělém vědomí přítomnosti Zrcadlo. Poučení o bdělém vědomí přítomnosti Čhögjal Namkhai Norbu

Duchovní text který může použít pro uzemnění v přítomnosti opravdu každý at už je budhista nebo křestan. Cetl jsem mnohokrát a vždy jsem byl z něho nadšen.

27.01.2014 5 z 5

Dzogčhen. Přirozeně dokonalý stav Dzogčhen. Přirozeně dokonalý stav Čhögjal Namkhai Norbu

Tak tato kniha byla pro mě velkým zklamáním, nebot jsem očekával něco podobného jako Zrcadlo.Poučení o bdělém vědomí přítomnosti, kterou může číst opravdu každý a stejně tak každý ji může praktikovat.

27.01.2014 1 z 5

1001 filmů, které musíte vidět, než umřete 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete Steven Jay Schneider

Zajímavá kniha pro každého milovníka filmu s špatnou pamětí. Rád s ní pracuji a odškrkávám si filmy, které jsem viděl.

26.01.2014 5 z 5

Světice, nebo čarodějky? Světice, nebo čarodějky? Peter Dinzelbacher

Nádherná kniha o kterou pravděpodobně nebyl zájem, nebot jsem ji koupil se slevou. Trvalo mi však pár let, než jsem se do ní hlouběji ponořil a dosova mě nadchla. Vřele doporučuji všem zájemcům o mystiku, paranormální stavy, posedlost dáblem a duševní nemoci.

26.01.2014 5 z 5

Temný eros: O moci a bezmoci v mezilidských vztazích Temný eros: O moci a bezmoci v mezilidských vztazích Thomas Moore

Knihu jsem dlouho nemohl sehnat,nebot je beznadějně vyprodaná. Není jen klíčem k dílu markýze de Sade,ale i k hlubinám lidské duše. Nutno však říci,že bez rizika ji mohou číst jen lidé zakotvení ve ctnostech,jinak se může stát,že vás temný eros převálcuje tak,že pak už nebude cesty zpět. Zrůda v nás zvítězí.

16.01.2014 5 z 5

Hledání zázračného Hledání zázračného Pjotr Děmjanovič Uspenskij

Kniha o sebepoznání mě vyrazila dech svou upřímností jdoucí ke konci iluze, že svou vůlí mohu něco změnit na sobě,dokud ještě spím nebo jsem stále v polospánku. Vynikající učebnice sebeprobuzení tady a ted.

27.10.2013 4 z 5

Bizarní atraktor Bizarní atraktor Jaroslav A. Polák

S knihou jsem se poprvé setkal v knihovně a přilákán podivným názvem otevřel a první slovo, které jsem uviděl bylo Cthulhu a jelikož jsem milovník Lovecrafta a jeho následovníků, knihu jsem si okamžitě půjčil a v mrazivé hrůze přečetl. Pak jsem utíkal do obchodu si ji koupit, nebot jsem tušil, že ji budu číst ještě mnohokrát. Nutno říci,že v hrůzyplnosti předčila samotného mistra H.P.Lovecrafta.

24.10.2013 5 z 5

Radosti kouření - Cigareta má láska Radosti kouření - Cigareta má láska Sue Carroll

Inspirujíci kniha jak víc vykouřit cigaret bez výčitek svědomí a skvěle se přitom pobavit

19.10.2013 1 z 5

Prorok / Zahrada prorokova Prorok / Zahrada prorokova Chalíl Džibrán

Chalil Džibrán je duchovní autor,kterého může pochopit každý i bez náboženského školení. Je jisté,že jeho knihy přetrvají století a přežijí i některá současná náboženství.

14.10.2013 4 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Knihu mi doporučil jeden kámoš s tím,že hlavní hrdina se mi podobá. Vracel jsem se k ní stále znova nebot jsem se nemohl nabažit komického životopisu svého dvojčete. Tragikomický ráz knihy,moralizující pohled na společnost a především božský Ignacius je pomilování hodný pro každého amatérského filosofa,který je raději pošukem než nudně normální.

13.10.2013 5 z 5

Obrazy dobra a zla Obrazy dobra a zla Martin Buber

Velmi zajímavá kniha zvláště pro zájemce o hlubší pochopení Starého zákona.

13.10.2013 5 z 5