Temný eros: O moci a bezmoci v mezilidských vztazích

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kontroverzní spisy markýze de Sade jsou mnohými vnímány jako monotónní, nudné, perverzní, pornografické fantazie. Lze je však chápat i jiným způsobem. Známý autor T. Moore se zamýšlí nad hlavními tématy „sadeovské“ literatury jako nad mytologií, která neobvyklým způsobem odráží temné stránky vztahů každého z nás. Jde především o témata moci a bezmoci, jež přicházejí ke slovu nejen v intimních vztazích, ale i v tak obyčejných situacích, jako jsou např. profesní vztahy nebo jízda po dálnici. V předmluvě, kterou ke knize napsal známý švýcarský terapeut Guggenbühl-Craig, jenž se dlouhodobě zabýval tématy dětské agresivity, je kniha doporučována jako povinná četba všem, kteří profesionálně působí v oblasti pomáhajících profesí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138206/big_temny-eros-o-moci-a-bezmoci-v-mezil-8Hj-138206.png 4.215
Žánr:
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Portál
Originální název:

Dark Eros, 1998


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Temný eros: O moci a bezmoci v mezilidských vztazích

baacinka
18.02.2020

Tak tohle ne. Autorovu Knihu o duši jsem přečetla jedním dechem a přišla mi geniální. Temný eros se drží již tam popsané myšlenky o nutnosti přijetí také temných stránek naší duše. Posud dobré. A také zde jsem našla mnoho inspirativních myšlenek. Ale k jejich vypsání by stačila asi tak čtvrtina počtu stran. Navíc velké množství textu bylo těžce srozumitelných. V neposlední řadě si myslím, že autor příliš velkoryse nakládá s něčím, co bych spíš považovala za pokleslou, lehce zvrhlou literaturu než s rozsáhlou mytologií, který odráží všemožné stránky lidské psychiky. Takto by šlo rozebrat klidně dílo Zdeňka Trošky a taky by se z toho udělal epos. Chápu, že autor potřeboval matérii, která by jeho myšlenky ilustrovala a že markýz de Sade se k tomuto účelu hodil velice dobře, ale někdy to bylo prostě moc. Jiné knihy od autora si ale přečtu, stále si myslím, že jeho pohled na lidskou psychiku je velmi inspirativní, ale tato kniha mi fakt nesedla ani stylem ani obsahem.

PAVEL z BRNA
16.01.2014

Knihu jsem dlouho nemohl sehnat,nebot je beznadějně vyprodaná. Není jen klíčem k dílu markýze de Sade,ale i k hlubinám lidské duše. Nutno však říci,že bez rizika ji mohou číst jen lidé zakotvení ve ctnostech,jinak se může stát,že vás temný eros převálcuje tak,že pak už nebude cesty zpět. Zrůda v nás zvítězí.