Pařmen Pařmen komentáře u knih

Kniha Dominika na cestě je kniha kterou jsem přečetl jedním dechem jak se řiká. Kniha je velmi vtipná a zajímavá. Dominika popisuje svoji cestu a země které projíždí ale i trablé které se jí na cesté přihodily at už s poruchou motorky nebo se zdravím. Opravdu je to neuvěřitelný příběh který by klidně mohl být z filmován. Kniha mě bavila od začátku do konce a na konci každé projeté země jsou krásné fotografie. Dávám plný počet hvezdiček protože kniha je opravdu krásná, vtipná a místy i napínavá. :-)

08.10.2018 5 z 5

Brno a okolí Brno a okolí František Přeučil

Obrázkova kniha s 181 černobílích a 29 barevných fotografijí Brna a okolí ze začátku 70 let a s troškou informací, ve čtyřech jazycích. Některé fotky by mohly být vyfocený líp nebo z lepšíhi ůhlu. Jinak je fajn podívat se na Brno ze 70 let.

29.04.2018 3 z 5

Rebel Rebel Osho

Kniha Rebel je napsána ve stilu otázky - odpovědi. Osho v otázkách vysvětluje podctatu uvědomění různého náboženství a různých ideologii a politických systému a skutečného dobra a zla. A samozřejmě vysvětluje jak správným rebelem vůči náboženství nebo politických systému kteří lžou a vykořištujou lidstvo. A dálé mluví o potřebě stvoření nového člověka který bude respektovat sebe ale i každého jiného, Rebela! Osho mě v knize přiměl zamyslet se nad různymi společenskými a politickými otázkami a udělat jsi na to vlstní názor.

24.04.2018 4 z 5

Občanské fóry Občanské fóry Jaromír Hořec

Kniha obsahuje na 78 stránkách fotografie, vtipný hesla a ručně vyrobený vtipy ze sametové revoluce. Kniha má ukázat nebo připomenout vtipnou a veselou tvořivost účasníků sametové revoluce. Knihu jsem přečetl nebo teda spíš prohlédl za 10, 15 minut. Pro pobavení dobrý dobrý ale žádný veledílo to není.

11.03.2018 2 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Cheryl Strayedová vypravý svůj příběh jak se rozhodla překonat a překonává velkou tůru od začátku Kalifornie až nakonec státu Oregon a najít tam vlatní já a sebe samou. Mezi tím vzpominá na chudé děctví a trablé a žívotní překažky které se ji připletly do života. A jak se sněma statečně snažila poprat. Za mě vynikají a krásný příběh odvážné ženy která mě ke konci knihy málem dohnala k slzám. Tuto knihu můžu jenom doporučit, zvášt lidem co mají rádi příběhy o překonání životních překážek a sebe sama. Díky Cheryl za skvělou knihu a krásný příběh..:-)

08.03.2018 5 z 5

Láska a smrt Láska a smrt František Halas

Kniha Láska a Smrt je kniha básní české a moravské poezie která není ani tak o smrti nebo smrti kvůli lásce i když pár básní ktomu směřuje. Je tam lidová tvorba známích básníků F. Bartoše, K. J. Erbena, Č. Holase, J. Kollára atd. Kniha a básně mě nijak neoslovilo. Básně a poezie jsou tam spíš ty méně známe bych řekl..

04.03.2018 2 z 5

O čem sním, když náhodou spím O čem sním, když náhodou spím Andrej Babiš

Andrej Babiš popisuje a vyprávý jak jsi přectavuje Českou Republiku v roce 2035. Jak zlepšit zdravotnictví, vzdělání,podnikání. Zminuje se o solidaritě, socialní péči, o poctivé politice. Jak změnit a zlepšit přístup k sportovní aktivitě a mnoho a mnoho dalšího. A nezapoměl ani na EET a migranty které se sem ženou z Afriky. A vysvětluje co je tu všechno špatně a co by se mělo změnit a jak. Jsou to krásné sny a krásné povidání. Kéžby vedli k naplnění..

01.03.2018 2 z 5

Době navzdory Době navzdory Jan Šibík

Kniha Kde jsou fotografie sametové revoluce které by měli zachytit atmosféru sametové revoluce. U fotografii jsou kousky článků z novin které informovaly o revoluci. Svobodné slovo, Rudé právo atd. Docela pěkný ale žádný veledílo..:)

13.02.2018 3 z 5

Mein Kampf Mein Kampf Adolf Hitler

Adolf Hitler vyprávý částečně svůj příběj a svoje politické myšlenky. O světové válce, válečné propagandě, revoluci a o své politické straně kterou založil. A hlavně taky o politické situaci v německu která nastala po konci první světové války. O tom jak špatně ji tamní potici vedou, skrz korupci, vlastizráctví a zbabělosti a marxistické politice a všechno to špatný přisuzuje k židům. Adolf se taky zminuje o důležitosti čistoty krve a jak Francie si přeje rozvrat a zničení Německa. Je to taková politická knížka a ideologie Adolfa Hitlera, na kterou jsi každý musí udělat vlastní názor.

25.01.2018 3 z 5

Ten druhý život Ten druhý život kolektiv autorů

Úžasná knížká plná zážitků, osudů a rozhovorů českých vojáku na zahraničních misích. Je tam vojákama popsaná skutečná realita z Afgánistánu, s kosova a z mnoha dalších zemích kde armáda ČR je nebo byla od roku 1989 po součastnost. A jako bonus je tam popis samopalu CZ 805 BREN, vozidla Panduru, letounu Gripen, překážkovy dráhy NATO. Celé je to doplněny krásnýma fotografiemi. Kniha je ale velmi krátká, celou jsem ji přečetl za týden a to jsem pomalí čtenář. Čtu zároven více knížek. Ale přesto dávám plný počet hvězdiček. Kniha jsi to opravdu zaslouží. Každému ji doporučuji. Pro fanoušky vojenské tématiky je to poviností! A navíc při koupě téhle knihy přispějete na komunitní centrum pro válečné veterány ve Vojenské nemocnici Brno, stejně jako výstava fotografii podle které tahle knížka vznikla. :-)

17.01.2018 5 z 5

Těžký boty to vyřešej hned Těžký boty to vyřešej hned Filip Vávra

Kniha vypráví o zrodu subkultury Skinheads v Praze. A provází vás od konci 80 let až po konec roku 92. Kniha
vypráví a vysvětluje jak to bylo s hajlováním a s rvačkami s anarchisty a pankerama. S útokem na cikáni a vietnamce. Kniha popisuje životy několik skinheadů uvnitř v subkultuře v četně zpěváka Daniela Landy a jeho bývalé kapely Orlík ale i skupiny Braník. Koho tahle subkultura zajímá nebo nějak oslovuje tak by určitě jsi měl knihu přečíst. Kniha je pěkně napsaná a za má 5 hvězdiček.

04.10.2017 5 z 5

Travel bible Travel bible Matouš Vinš

Kniha je trochu příručka trochu průvodce jak co nejlevněji cestovat a užít jsi k tomu plno zážitků. V knize se nachází plno rad a tipů jak bezpečně a nejefektivněji cestovat kamkoliv na světě. Dokonce je tam popsaná jak udělat cestu kolem světa a vejít se do 30 tisíc. A mnoho dalšího. + 2 rozhovory cestovatelek. Knihu určitě doporučuji přečíst. Kniha nemá žádné obrázky, trochu škoda. A taky pozor! Kniha není napsána formou vyprávění ale sepsání tipů a zkušeností dvou a dalších cestovatelů. Já mám radši formu vypravování ale Travel Bible se mě moc líbila. :-)

12.09.2017 4 z 5

Opravdu neuvěřitelný ale úžásný příběh sportovce, podnikatele, herce a politika Arnolda Schwarzeneggera. Kniha krásně vyprávý životný příběh Arnolda od útlého děctví po téměř konci politické kariery. Kniha je velmi motivujicí kde Arnold popisuje že né všechno šlo po másle a že i on udělal chyby a jak se zních po učil. A na konci najdete jeho pravidla jak se stát úspěšným. Kniha určitě stojí za přečtení.

10.08.2017 5 z 5