Papu1011 Papu1011 komentáře u knih

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

(SPOILER) Viděla jsem seriál a ani mě nelákalo si knihu přečíst, ale?...., tak jak to bývá u zfilmovaných knih, vidíte do hlav.
Seriál se opravdu povedl, ale kniha je stejně dobrá ne-li lepší, právě kvůli těm vnitřním myšlenkovým pochodům.
Bylo lehké oblíbit si hlavní hrdinky a fandit jim,...
Kniha měla spád a četla se lehce. Madeline přinášela vtip, nadhled a jakousi lehkost. Jane postupně rozkvetla. Celeste dokonale předváděla, že oběť násilí bude stále hledat omluvu. Bonnie to nakonec všechno rozsekla a z obláčku se ponořila do temných, potlačených pocitů a prožitých bolestí.
Krásně vykresleno tolik témat - domácí násilí, šikana, dopad rozvodu, samoživitelství, zpovykanost některých dalších matek
Začátek by mě asi odradil, kdybych nevěděla, že to později bude skvělé.

14.03.2024 4 z 5

Adresa Naděje Adresa Naděje Mélissa da Costa

Je to druhá knížka od autorky kterou jsem přečetla a opět mě nezklamala.
Dojímala jsem se k slzám, srdce se mi svíralo, ....
Tak dokonale vykreslené Amandiny pocity, to je/byla opravdu nádhera.

Přesně tak jsem to zažívala také, ten postupný proces. Od naprostého zmaru,... někam zalézt do díry, nikoho nevidět, nepotkat, ...až k přijmutí a nadechnutí se. Jen v knize jsou ideální podmínky pro vyrovnání se s takovou bolestí, ale to vůbec neubírá na autentičnosti. Každému, kdo se s takovou ztrátou potká bych přála, mít možnost zavřít se a neřešit milióny nutných věcí a vlastně nemít čas na prožití a odeznění...
Ke knize se někdy vrátím.
V hlavě mi rezonuje tak výstižný postřeh..."Jako by se mé vnímání proměnilo, jako bych už nebyla tentýž člověk".
Doporučuji a užijte si to.

18.01.2024 5 z 5

Rande Rande Halina Pawlowská

Mám ráda autorčin humor, ráda poslouchám "Omeletky" a proto jsem věděla, do čeho jdu.
Svižné, milé postřehy se specifickým nadhledem, které už mnohde uváděla, ale nevadilo to. Při její produkci knih, vystoupení a každovíkendového vysílání se není čemu divit.
Bavila jsem se a to byl záměr koupě této knihy. Pošlu ji však dál, v knihovně ji mit nemusím.

08.01.2024 3 z 5

Co tě nezabije Co tě nezabije Aňa Geislerová (p)

Oddechová kniha v nezvyklém formátu, ale to byla i ta první a i to upoutá.
Svižné tempo a postupná gradace povídek. Bavila mě.
Aňa je nadaná, vtipná, svěže se vyjadřující, inspirativní.
Doporučuji, jako četbu před spaním...tj. deset dní máte "Večerníčka" k zamyšlení.

21.11.2023 4 z 5

Dokud voda neskončí Dokud voda neskončí Abhejali Bernardová

Jak se vyjádřit a neurazit?
Smekám před vnitřním motorem a touhou hlavní protagonistky. Smekám před jejími sportovními výkony. Je hodna obdivu! Klobouk dolů.
Bohužel mám po přečtení pocit, že není šťastná a proto stále k něčemu, (před něčím) utíká, ale možná to je ten motor, co ji žene dál a dál.
Sama jsem nadšený plavec a pohyb ve vodě je mým potěšením a dokonalým způsobem jak se dostat do stavu tzv.flow...zejména v moři při delším plavání.Proto jsem také po knize sáhla.

Byl/je to tréninkový deník? Agitace do meditační skupiny? Zaznamenání přerodu a uklidnění mysli? Fokus na sílu přátelství a podpory? Asi všechno a ještě mnohem víc. Rozehrána byla spousta témat, ale pro mě asi všeho moc. A jak se říká "všeho moc škodí".
Co mě doslova iritovalo byla jakási až adorace Sri Chinmoye, ke konci už jsem z toho byla "běsná". Přitom miluji duchovní práci. Spoustu myšlenek jsem si zvýraznila a jsou opravdu krásné, ale...jak jsem psala výše, všeho moc škodí.
Nádherné fotky knihu dokonale provází.

21.11.2023 3 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Knize dávám jen dvě hvězdy. Očekávala jsem , že ji přečtu jedním dechem, (mám ráda příběhy postavené na skutečnosti), ale nestalo se. Dokonce jsem ji asi 2x odložila, přečetla si jiné knihy a pak se k ní vrátila. Spíše jen ze zvědavosti.
Osud hlavní hrdinky je neskutečný,...tolik odhodlání, odvahy, touhy. Styl psaní mi, ale nesedl. Nevím jak to popsat, ale byl takový plochý, jednoduchý, přitom takové téma!
Druhá půlka knihy je rozhodně více čtivá, (od nástupu na vysokou).
Je k neuvěření co je možné v tzv.civilizované zemi i to, jak psych.nemoc rodiče dokáže ovlivnit život a vnímání dítěte a dalších členů rodiny a taky, že dítě rodičům bezmezně důvěřuje a stále, (i v dospělosti) doufá.

21.11.2023 2 z 5

Všechno modré z nebe Všechno modré z nebe Mélissa da Costa

Po přečtení této knihy si musím dát chvilku pauzu, aby ve mně vše doznělo. Poslední asi dvě třetiny jsem doslova hltala a nemohla se odtrhnout. Dočítala jsem ji v kavárně a i přesto mi slzy tekly proudem.
Je to dojemný příběh o přijetí, smíření se, dodržení slibu, odvaze, lásce,...
Citáty které jsou použity, příběh citlivě dokreslují a nepůsobí vůbec "našroubovaně".
Je to knížka, která zůstane v mé knihovně, ( tuhle "dál nepošlu") a ráda se k ní někdy vrátím.

31.10.2023 5 z 5

Všechno modré z nebe Všechno modré z nebe Mélissa da Costa

Po přečtení této knihy si musím dát chvilku pauzu, aby ve mě vše doznělo. Poslední asi dvě třetiny jsem doslova hltala a nemohla se odtrhnout. Dočítala jsem ji v kavárně a i přesto mi slzy tekly proudem.
Je to dojemný příběh o přijetí, smíření se, dodržení slibu, odvaze, lásce,...
Je to knížka, kterou jsem si koupila a zůstane v mé knihovně, ( tuhle "dál nepošlu") a ráda se k ní někdy vrátím.

31.10.2023 5 z 5

Kůže plná stínů Kůže plná stínů Frances Hardinge

Bylo to příjemné, poutavé čtení se zajímavým příběhem a to i přesto, že se fantasy většinou vyhýbám a přistupuji k nim s určitým despektem, (nevím proč). Vcuclo mě to hned...originální, napínavé, nádherná atmosféra.

25.10.2023 4 z 5