PaniWiga PaniWiga komentáře u knih

Začarovaný Hvozd - Příběh dětí z Končiny Začarovaný Hvozd - Příběh dětí z Končiny Klára Smolíková

Pěkná kniha pro děti. Zajímavý nápad na příběh a krásné ilustrace. Moc mě bavili jednotliví lesní duchové. Ale bohužel některé linie příběhu byly moc osekané. Asi by klidně mohl být příběh trochu delší, ale zato o maličko propracovanější. Nicméně dcerám se kniha líbila, takže dětskému čtenáři to asi nevadí.

25.05.2020 3 z 5

Píseň zítřka Píseň zítřka Alice Peterson

Krásná kniha. Oceňuji, jak přibližuje reálný život lidí s vážným onemocněním - s čím se potýkají, jak jim nemoc "organizuje" den, vztahy, práci - všechno. Příběh byl trochu moc předvídatelný. Ale i tak se mi kniha líbila.

16.05.2020 3 z 5

Robinson Robinson Petr Sís

Jednoduchý, ale přitom hluboký příběh, krásné ilustrace. Co více říct.

16.05.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Tak tato kniha stála za přečtení. Ačkoli postavy zažívaly většinou těžké časy, příběh plynul lehce. Velké plus dávám za popis běžného života lidí na přelomu 19. a 20. století. Třeba solná pouť žen byla pro mne novinkou, ale velmi zajímavou. Také rychlý popis historie lázní, atd. mě bavily. Rozhodně se těším na další knihy autorky.

27.04.2020 5 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Knihu jsem dostala jako dárek. Tušila jsem, že na Sedmilhářky mít nebude. Ale i přesto nejsem zklamaná. Nabídla mi přesně to, co jsem čekala. Lehčí čtení s trochou zamyšlení. Do učebnic literatury se neprobojuje, ale pár příjemných chvilek zajistí.

17.04.2020 4 z 5

Ó, ó, ó, vajíčko! Ó, ó, ó, vajíčko! Ester Stará

Vtipné a poučné. Co víc si přát.

03.04.2020 5 z 5

Mistrovská hra Mistrovská hra Scott McBain

Knihu jsem četla před spoustou let a byla jsem z ní nadšená. Tak jsem se k ní vrátila a - zas tak nadšená jsem nebyla. Tentokrát jsem objevila několik nesrovnalostí, které mi čtení trochu kazily. Ale i přesto to bylo zajímavé a napínavé, s dobrou základní myšlenkou.

03.04.2020 4 z 5

61 hodin 61 hodin Lee Child

Kniha splnila přesně to, to jsem od ní očekávala. Nenáročné čtení na dovolenou. Zápletka s ukrytými zásobami je možná trochu divoká, ale k Reacherovi se to tak nějak hodí.

12.03.2020 5 z 5

Neobyčejný kluk Neobyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Kniha, kterou určitě stojí za to si přečíst - a to nejen dětmi. Výborné bylo, že autorka citlivě ukázala pocity a příčiny chování jednotlivých postav, nejen hlavního hrdiny, takže byly naprosto uvěřitelné. "Spoiler": Trochu méně uvěřitelné bylo chování spolužáků na konci příběhu. Umím si představit, že si děti "zvyknou", a že své chování k hrdinovi postupně zlepší, ale takto zásadní obrat byl skoro pohádkový. Nicméně to knize neubíralo na kráse a zajímavosti a dávám plný počet hvězdiček. A určitě doporučím nejen dceři, ale všem, koho potkám.

14.02.2020 5 z 5

Cukrárna U Šilhavého Jima Cukrárna U Šilhavého Jima Marek Toman

Začátek byl parádní, kniha se skvěle rozjíždí a dech jí vydrží tak do dvou třetin. Ale konec mě trochu zklamal. Ani ilustrace mi moc nesedly. Zato vysvětlivky na konci jsou bezva.

20.01.2020 4 z 5

Velký mytický crossover Velký mytický crossover Bill Willingham

Tak první kniha série, které nedám plný počet. Nebyla špatná, ale za prvními 12 díly prostě kulhala.

20.01.2020 3 z 5

Sedmilhář Josífek Sedmilhář Josífek Daniela Krolupperová

Pěkný příběh pro děti. Líbila se mi nejen jeho poučná část, ale také to, že autorka nezapomněla Josífkovi už od začátku přiznat i kladné vlastnosti. Sice lže jako na běžícím pásu, ale celou dobu se moc hezky chová k sestřičce. Zkrátka nic není černobílé. A se lhaním se nakonec samozřejmě polepší.

07.01.2020 4 z 5

E-den E-den Mikäel Ollivier

Útlá knížka na zajímavé téma z blízké budoucnosti. Líbil se mi nejen děj knihy, ale také to, jak se autor zamyslel a pohrál si s detaily, jak by to mohlo brzy vypadat - životní prostředí, práva lidí i zábava (nápad s R.I.P. TV je tak šílený, že bych se nedivila, kdyby ho někdy někdo uskutečnil).

06.01.2020 5 z 5

Hledači mušlí Hledači mušlí Rosamunde Pilcher

Ke knize jsem přistupovala se značnou skepsí (měla jsem za "úkol" přečíst něco od této autorky - na počest jejího úmrtí a k svátku svatého Valentýna). Ale byla jsem příjemně překvapena. Místo jednoduchého milostného románku, který jsem očekávala, se mi dostal pěkně napsaný příběh života jedné ženy. A pohledy na životy různých lidí - sympatických i těch druhých.

26.12.2019 4 z 5

Hustej internet Hustej internet Lucie Seifertová

Jak už zde bylo řečeno - kniha má potřebné téma a přibližuje ho zajímavou formou. Mezi dětmi v naší škole je vážně oblíbená. Tak snad si z toho něco vezmou. Prima je i pro rodiče - jako inspirace, o čem je vlastně s dětmi třeba promluvit.

20.12.2019 5 z 5

Strýček slon Strýček slon Arnold Lobel

Krátké příběhy pro začínající čtenáře. Hvězdička navíc za ilustrace. A taky za drobné inspirace, co dělat, když se člověk (nebo slon) nudí.

25.11.2019 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Krásná kniha. Oč rychleji je člověk schopen ji díky její čtivosti a nevelkému rozsahu přečíst, o to déle by se měl zamyslet nad jejím obsahem. Knihu bych určitě doporučila také starším dětem a mládeži. Plusové body za krásné ilustrace.

14.10.2019 4 z 5

Moto a já aneb na rok kočičí mámou Moto a já aneb na rok kočičí mámou Suzi Eszterhas

Krásná kniha pro malé čtenáře, doplněná mnoha krásnými fotografiemi. Na příběhu malého Mota se děti naučí také spoustu zajímavostí o servalech a radostech a strastech péče o zvířátko.

10.10.2019 5 z 5

Princ & Princ Princ & Princ Linda de Haan

Souhlasím s některými komentáři níže. Téma jakž takž zajímavé, ale zpracování nic moc. Obrázky nijaké, příběh osekaný.

08.10.2019 2 z 5

Utečte z krysího závodu Utečte z krysího závodu Robert T. Kiyosaki

Téma je určitě poučné, užitečné a srozumitelně zpracované. Nemůžu se rozhodnout, pro jak staré děti je kniha vhodná - asi něco mezi druhým stupněm a střední školou. Pokud bych měla něco vytknout tak pár drobností: a) ilustrace se zvířátky mi příjdou k tématu knihy zbytečně infantilní - autor se klidně mohl držet stylu v druhé a třetí části knihy, b) souhlasím s Kapis - kniha vůbec nezmiňuje možnost, že podnikání nevyjde, nebo že na něj někdo holt nemá povahu.
Z příběhu to taky vypadá, jak snadné je začít "podnikat". Moc se mi nezdá příklad, kdy si mládenec otevře stánek se zmrzlinou a do pár týdnů je úspěšný a má zaměstnance a pobočky. Úplně vidím, jak se děti pro něco nadchnou a budou to chtít "rozjet" a dospělí jejich nadšení utlučou zmínkami o hygieně, byrokracii, papírování atd. Něco jiného je rozvážet noviny a něco jiného je rozjet prodej potravin.
Ale celkově knihu hodnotím určitě kladně a doporučuji. I pro dospělé.

13.08.2019 4 z 5