Panda11 Panda11 komentáře u knih

Zrušený rok – Deník 2020 Zrušený rok – Deník 2020 Michal Viewegh

Za mě zase od pana V pěkná kniha. Pan V má pro mě 2 plus. První je jeho jazyk. Nepíše ledabyle. Druhé plus je za to, že se nebojí odkrýt své já, svůj život. My všichni hledáme otázku na to, zda správně žijeme, zda se správně chováme, jaké máme pocity a jak je dokážeme zpracovat směrem k druhým a jaké nám to dělá potíže v dalším životě…..ani tato kniha nedává odpovědi, ale určitě ukazuje, že se všichni někdy „trápíme“ podobnými věcmi, a že je normální s nimi žít a nějak se je naučit zpracovat. Za mě je pan V. pan spisovatel.
Mimochodem, ZASE jsem ZDE četla spoustu komentářů na téma, jak je pan V ubohý se svým životem.... Vše, co není podle Vás odsoudíte? Odsoudíte odkrytí pocitů, které třeba v sobě máte také, jen o nich nemluvíte, protože podle společnosti není "správné" některé věci tak cítit a prožívat? Možná, že ten kdo psal, že děti pana V jsou chudáci, tak jeho děti jsou chudáci daleko více. Smyslem deníku je psát realitu (i když i pan V musel asi knihu trochu zkreslit a nepsat o všem, aby neublížil své rodině) a za mě byl tento cíl naplněn a těším se na jeho další knihy.

28.06.2021 5 z 5

Bůh v renaultu Bůh v renaultu Michal Viewegh

V dnešní době, kdy moc z nás nechce uvažovat o skutečných problémech života, ale knihu si kupujeme proto, že se chceme bavit, chceme číst jeden napínavý příběh plný zvratů, bude mít s příznivci této knihy pan Viewegh možná problém. Sama jsem nejdříve na knihu dokonce nadávala. Začátek pro mě nic moc (právě proto, že jsem od ní očekávala vlastně něco jiného). Od povídky číslo 4 se to začalo zlepšovat. V podstatě, takový život je: nemůžeme říct svým dlouhodobým kamarádům vše, bojujeme s fámou, řešíme smrt, rozchod, svůj původ, bývalé partnery čekáme, zda nás ještě něco překvapí, zda nás ještě něco dalšího (nebo ještě vůbec něco) vzruší. Po dvou dnech od přečtení, kdy jsem jí dovolila, aby ve mě dozněla, ji musím hodnotit kladně. Je to povídková kniha. Ty asi nebývají tak úspěšné jako romány. Přesto si myslím, že když budete číst pozorně, možná knihu pochopíte a třeba i v nějakém příběhu najdete maličkou podobnost s Vaším životem. Zvlášť starší čtenáři. Nesouhlasím s komentářem, že Viewegh neumí napsat dobru knihu, ani že by nedokázal napsat knihu, jako byly Báječné léta pod psa. Myslím si, že takhle to prostě napsat chtěl, protože to takhle cítí. Důležité je, aby čtenář nečekal od knihy to, co v ní není.

13.05.2017 4 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Děkuji Vám paní Karin Krajčo Babinská. Za mě moc krásná kniha. Nevím, zda je to oproti ostatním čtenářům, co zde dali komentář, věkem nebo mým současným rozpoložením, ale za mě krásné. Musím říct, že jsem mnohokrát plakala, někdy bolestí, někdy vděčností, asi jako u žádné knihy doposud. Ano, nejdůležitější je rodina, vztahy, odpuštění, cesta změny, pokud je třeba a nebát se žít. Moc krásné. Čtivě napsané, přečtené jedním dechem. Za mě je spousta zajímavých knih s příběhem, ale tato je i s pocitem, kdy nikdo z nás, pokud ji čte si nemůže nalhávat, že někdy ke svým blízkým nebyl fér nebo věci cítil neoprávněně špatně. A že je škoda to zkusit nevysvětlit a nenapravit, že to lze. Čtu již prózu velice málo, jak jsem již psala někde dříve. Navíc, tuto knihu jsem si přála od maminky k Vánocům, ani jsem nevěděla, co je obsahem. Také ji věnuji málo času a lásky. Děkuji, toto bylo jen završení. Nesouhlasím, že to skončilo špatně. Ba naopak. Krásný závěr matky, proč se přestěhovala k jeho bývalé ženě, ne proti synovi, ale kvůli němu. Plus krásně pojatá smrt. Přirozeně. A Váš symbol psa a vše co za tím je bylo tím celým skvěle proložené.

27.12.2020 5 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Kdysi jsem hodně četla prózu, cokoli, dnes si vážně vybírám, co si koupím. Nebaví mě moc smyšlené příběhy. Stále dávám možnost novým autorům a některé mám i oblíbené, ale i tak si vybírám hodně. Omlouvám se autorce, paní Bernáškové, že její knihu jsem si koupila jen ze zvědavosti, proto, abych zjistila, jak píše herečka, která se mi líbí, jak hraje (intuitivně jsem se na ní těšila, ani jsem nečetla v knihkupectví, co mě čeká, tušila jsem ..:D). Za mě to má spád a pro ženy je to skvělá kniha. Děkuji za hezký večer autorce. Přečteno za pár hodin odpoledne. Navíc jemně laděné erotické scény, také něha, rozbrečela jsem se také v některé pasáži, dojala mě jako ženu, zároveň je to autentické, ale přitom celkově pozitivní. Nechci číst ve svém věku knihy o zášti, smutné knihy, knihy čerpající emoce z historie a tíže rodiny. Potřebuji přesně toto. Vědět, že život není jednoduchý, že se občas něco po...., ale že jde o pozitivní přístup k životu a sebe sama k sobě, a pak to jde. Dnes jsem stála opět v knihkupectví a mohla si koupit spoustu srdceryvných krásných knih, ze kterých bych dnes asi těžko spala. Ale já se chci jen uvolnit, přečíst si něco blízkého, obtížného o vztazích, ale usmát se. Toto je přesně ono. Určitě si další knihu paní Bernáškové koupím. Doufám, že bude opět tak skvělá. Pro mě super uvolnění se skvělým spádem. Třetí třetina knihy se mi zdála již tak spisovatelsky "lehká", že mi přišlo, že už autorka začala být skutečnou spisovatelkou :). Moc pěkné. Děkuji autorce a doufám, že si zde čte recenze, protože bych jí ráda poděkovala za hezkou knihu pro uvolnění. Hezký dárek pro jakoukoli ženu.

12.12.2020 5 z 5

Ten, kdo tě miloval Ten, kdo tě miloval Marie Poledňáková

Za mně bych řekla: sice čtivě napsané, ale bohužel, asi mě moc neuspokojuje příběh, kdy nemohu odhalit žádnou konkrétní zápletku. Pokud již čtu nějaký detektivní příběh, chci mu buď přijít na kloub. Čekala jsem nějaké větší rozuzlení. Zde byla zápletka naznačena velice obecně. Alespoň pro mě. Shrnula bych to: "Někdo někdy povídal, že někdo umřel a bylo to kvůli nějakým pletkám s mafií. Víc nevím."

26.05.2017 3 z 5

Byla jsem ženou slavného muže Byla jsem ženou slavného muže Božena Neumannová Hodačová

Kniha se mi velice líbila. Dostala jsem jí jako dárek a musím říct, že sama bych si ji asi - bohužel - v knihkupectví nevybrala. Líbilo se mi vyprávění autorky (je velice čtivá), i když sama autorka mi v některých částech knihy byla dost nesympatická, působila nedůvěřivě, naivně, někdy mi přišla až hodně nepřející a zlá. Kniha načrtla život S.K. Neumana hezkou výpravnou formou. Četla jsem jí jedním dechem a doporučuji.

30.12.2015 5 z 5

Štvanice Štvanice Martin Goffa

Knihu jsem si koupila, protože mě zajímá, zda umí čeští autoři napsat detektivní příběh. Je to moje první kniha, kterou jsem od autora četla. Prolog mě nezaujal. Pak se způsob psaní ale hned lepšil. Bohužel, zjistila jsem, že mě moc nebaví číst příběh, kdy je jasné, co se bude dít - jen jsme nevěděli kde se to bude dít a jak přesně. Ke konci jsem text četla i trochu ledabyle. Jen mě zajímalo, jestli to skončí smrtí nebo ne. Určitě si od autora přečtu ještě některou další knihu, abych věděla, zda nemá i napínavější příběhy.

26.05.2017 3 z 5

Federer Federer Chris Bowers

Dnes jsem si to koupila a začala číst až pozdě večer. Ještě nespím, jsem na stránce 86 a musím říct, že tenhle PÁN, má vážně přehled a umí skvěle psát, i když nejde o oficiální životopis. To je snad úplně první kniha, kterou komentuji před dočtením. Je 0.36 hod a já čtu dál. Alespoň do 112, tam jsou první fotky. Nechci si je prohlížet předem. Chci si to pak vychutnat s tím, co jsem si přečetla. Co za to musel obětovat času a dřiny a vidět ty pocity.

25.05.2018 5 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Za mě 5 hvězd. Pobavila jsem se, mělo to jiskru, nápad, bylo to pro mě v některých částech dokonce tak vtipné, že jsem se smála v restauraci i nahlas. V jiné části jsem se zase dojala. Viewegh umí prostě krásně popsat realitu života. Celá kniha mi přišla naprosto přirozená, vůbec se mi nezdála nijak přeplněna vulgarismy. Kdyby Viewegh napsal třeba 5 takových knih za rok, všechny si koupím. Kniha mě mile překvapila. Dostala jsem víc, než jsem čekala. S čím jsem měla chvilku problém (ale to je jen ve mně) jsou maličko první stránky knihy, a pak vložená povídka v druhém příběhu - nemám ráda vyprávění ve vyprávění - cítím to trochu jako narušení příběhu. Ale jakmile jsem povídku o trpaslíkovi začala číst, nebylo to vůbec nudné a chápu, proč tam být musela. Takže jako celek hodnotím knihu jako velmi dobrou a doporučuji.

19.04.2018 5 z 5