orson orson komentáře u knih

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Spíše povídka než román. Taková líbivá oddechovka s očekávaným koncem. Ale napsané je to čtivě.

16.08.2017 4 z 5

Vlci Vlci František Kotleta (p)

Na mě trochu moc krátké a těch vtipných hlášek tam moc nebylo. Ale jako oddechovka docela dobrý...

15.07.2017 4 z 5

Od A do Z - Souhrnné vydání nejlepších povídek. Svazek 2 Od A do Z - Souhrnné vydání nejlepších povídek. Svazek 2 Roald Dahl

Výborné povídky se skvělými pointami. Pro lepší požitek doporučuji číst pozvolna.

18.05.2017 5 z 5

Mezi tiárou a orlicí Mezi tiárou a orlicí Vlastimil Vondruška

Mé první setkání s tímto autorem. Na to, že to je historická próza postavená na skutečných událostech to bylo docela čtivé, i když občas to bylo jako z hodin dějepisu (pořád nějaké události). Každopádně autor mě zaujal, tak si zkusím od něj přečíst něco dalšího. Hodně se mi také líbil popis těch dobových reálií.

12.04.2017 4 z 5

Moc povedené povídky, nenašel jsem mezi nimi snad ani jednu podprůměrnou (no dobře asi nejméně mi sedl Petr Stančík). Navíc to zasazení do Prahy je skvělé - zrovna o víkendu jsme se na procházce s rodinou snažili najít ten dům vedle Národního divadla s různými okny :)

Nejvíce se mi asi líbila povídka od Soukupové.

11.04.2017 5 z 5

Není co ztratit Není co ztratit Rowan Coleman

Taková oddechovka, spíše červená knihovna, ani nevím, jak se dostala na můj seznam knih na přečtení, ale četlo se to dobře.

20.03.2017 4 z 5

Máváme labutím Máváme labutím René Nekuda

Některé povídky povedené, jiné slabší, některé jsem i přeskočil.

28.02.2017 3 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Příbehy z dob socialismu vyprávěné malým dítětem. Občas se člověk zasměje, občas zhrozí a hodně často zavzpomíná (pokud socialismus zažil). Děj skoro žádný.

14.02.2017 3 z 5

Dvě slova jako klíč Dvě slova jako klíč Josef Formánek

Tak trochu jiná kniha, s menším dějem, ale více myšlenkama, nad kterými stojí za to se zamyslet. A přitom je to stále dobře čtivé.

08.02.2017 4 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Po delší době zase jednou kniha s originálním námětem, který autor dokázal dobře využít. Snad jen je trochu škoda toho otevřeného konce, ale třeba to bude mít ještě nějaké pokračování....

08.02.2017 5 z 5

Běžkyně - Krátký příběh o dlouhém běhu Běžkyně - Krátký příběh o dlouhém běhu Lizzy Hawker

Mám rád knížky o běhání a tahle mě také nadchla... tedy na začátku, když šlo ještě o autorčin příběh. Postupně nad příběhem začlo převažovat filozofování, některé části příběhu se opakovaly, druhá půlka knihy už vypadala, jako by psala dopis svému příteli... ke konci už jsem přeskakoval. Škoda, že autorka nezůstala u stylu z první poloviny knihy.

16.12.2016 3 z 5

Xenocida Xenocida Orson Scott Card

Rozhodl jsem se, že si přečtu celou ságu (kdysi jsem ji čet, první díly vícekráte) a tady u třetí knihy už mi začal trochu docházet dech. Ač je příběh pořád hodně napínavý, občas už to bylo trochu zdlouhavé...

16.12.2016 4 z 5

Mluvčí za mrtvé Mluvčí za mrtvé Orson Scott Card

Hodně dobré a hodně jiné pokračování Enderovy hry. Méně akce, více otázek a zamyšlení.

16.12.2016 4 z 5

Chlapík z pekla Chlapík z pekla * antologie

Přečetl jsem dvě povídky a vůbec mě nezaujaly, takže knihu odkládám...

20.09.2016 2 z 5

Dr@hý příteli Dr@hý příteli Anne-Laure Bondoux

Pro mě jedna z nejlepších knih, co jsem letos četl. Nadchnul mě už ten formát - mám rád deníkové knihy a ještě raději dopisové (viz třeba kniha Dobrý proti severáku) - celý děj je popisován jen formou emailů.

Začátek knihy (tedy spíše první třetina) je velká nuda, ale nenechte se odradit, pak se to totiž rozjede a děj se vyvine (hned několikrát) úplně jinak a jinak než čtenář předpokládá. Závěr už byl tak napínavý, že jsem knihu na dovolené dočítal kolem třetí hodiny ráno a to už se mi opravdu dlouho nestalo.

29.08.2016 5 z 5

Strach v sedle Strach v sedle * antologie

Výborné westernové povídky, každá jiná a přece všechny na vysoké úrovni. Dostal jsem se k nim přes svého oblíbeného autora, kterého si teď "dočítám" - Jacka Shaefera.

29.08.2016 5 z 5

Město schodů Město schodů Robert Jackson Bennett

Příjemná, neobvyklá, originální městská fantasy, můžu jen doporučit.

05.08.2016 4 z 5

Brenda Veliká Brenda Veliká C. D. Payne

Oddechové čtivo k vodě, nečekejte nic extra. Myslím si, že Payne má mnohem lepší knihy, takže mě to trochu zklamalo - hlavně ten závěr, který mi přišel tak nějak divně useknutý...

14.07.2016 3 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Místy vtipné, místy smutné, ale rozhodně moc příjemné čtení. Rozuzlení jsem tak trochu tušil, ale i tak mě překvapilo...

20.05.2016 5 z 5

Dobrý designér to všechno ví! Dobrý designér to všechno ví! Petr Staníček

Pixyho kniha o webdesignu. Hodně poučné (ale trochu těžce čitelné) čtení o webdesignu, od člověka s dlouholetou webdesignérskou praxí. Pokud vás webdesign živí, tak je to povinná četba.

01.05.2016 4 z 5