origin.Raynnor origin.Raynnor komentáře u knih

Neutronová hvězda Neutronová hvězda Larry Niven

Kniha nadchnula zejména v tom, že spousta povídek byla provázaná a pokračovala s již známou postavou.

Na druhou stranu z povídek necítím žádnou větší pojintu. (při srovnání například s Čerpadlem 6)
Přirovnatelné zhruba k tomu, když dojdete doprostřed filmu Hvězdných válek podíváte se na 15minut a zase jdete pryč. Za hodinu dojdete a podíváte se zase na 15minut, uvidíte pár postav co jste viděli předtím. Výsledek: Celková pojinta uniká ale i tak člověk zjistí pár nápadů k přemýšlení.

06.06.2019 3 z 5

Kniha je naprosto skvěle psaná a dá se shrnout do dvou slov: "Shit happens"
Určitě doporučuji přečíst ale upozorňuji, že je (nebo alespoň pro mě) dost depresivní.

03.03.2018 5 z 5

Mount Everest - Výpravy na hranice možností Mount Everest - Výpravy na hranice možností Reinhold Messner

Knihu jsem vzal náhodně z knihovny a nebyla to špatná volba.
Kniha je o Reinholdu Messnerovi jak zdolává M.E. bez použití kyslíkového přístroje.

Jednotlivými pasážemi jsem procházel pomalu, líbilo se mi jak Messner popisuje problémy v těchto výškách od lezení samotného až po vaření čaje.

Knihu bych k přečtení určitě doporučil.

25.02.2018 4 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Na tuto knihu jsem se velmi těšil už hodně dlouho.
Válka s mloky je vynikající kniha především díky myšlenkám, které po přečtení zanechá. Kniha se mi nejlépe četla ze začátku a ke konci střední část mi trochu pokulhávala díky výstřižkům z novin, které byly zasazeny do děje.
Celkově vzato určitě knihu doporučuji k přečtení. :)

27.01.2018 4 z 5

Tajemný hlas z vesmíru Tajemný hlas z vesmíru Herbert Ziergiebel

Na knize se mi velmi líbila výměna pohledu člověka který se dívá ze země do vesmíru a člověka který se dívá z vesmíru na zemi. Velmi dobře bylo ukázáno jak se člověk vyrovnává s absolutním tichem a neměnnou scenérií vesmíru. Také mě nadchlo, že se prolínali dvě časové linie děje.
Kniha se mi velmi líbila určitě bych ji k přečtení doporučil. :)

14.08.2017 4 z 5

Skleněné peklo Skleněné peklo Thomas N. Scortia

Jakmile se děj v knize trochu rozjel tak kniha začala odsýpat a kniha se pak četla velmi svižně.
Doporučuji. :)

25.07.2017 4 z 5

Komunistou z donucení Komunistou z donucení Jim Frederick

Velmi zajímavá kniha pojednávající o zběhovi, který utekl od války z Jižní Koreji do Severní, přičemž si zprvu neuvědomuje důsledky které tím vyvolá a svobodu o kterou se připraví.

Kniha velmi dobře popisuje režim a bídu, která v severní Koreji panuje a jak se hl.hrdina vyrovnává se svými činy.

Knihu doporučuji - poskytla mi další pohled (zajímavou formou) na tabu co se Severní Koreje týče.

Jestli je příběh celkově pravdivý se nikdy nedozvíme, protože jak se říká:
"Dějiny píšou vítězové"

19.03.2017 4 z 5

Setkání s Rámou Setkání s Rámou Arthur Charles Clarke

Špička mezi klasickými scifi knihami. :)
Knížka se četla velmi svižně - jen jsem měl někdy problémy s představivostí, tak jsem některé řádky četl raději víckrát abych pochopil co tím chtěl autor přesně říct. :)

Doporučuji.

06.02.2017 4 z 5

Věk zázraků Věk zázraků Karen Thompson Walker

Kniha se dobře četla, ale pro mě by byl více zajímavý (při tak dobrém nápadu) samotný problém zpomalování a vyrovnávání z vědeckého hlediska než problémy dospívající holky.

Oceňuji na knížce zejména nápad a klidné neakční vyprávění autorky.

Knihu doporučuji.

06.02.2017 3 z 5

Neodvratná zkáza Neodvratná zkáza Vladimír Dmitrijevič Michajlov

Velmi zajímavá knížka. Na to, že to je sci-fi z roku 1964, tak předpoklady jsou velmi reálné a budoucnost tohoto typu bych si dokázal představit. :)

Prakticky nemám výtek.
Knihu bych vřele doporučil.

03.02.2017 5 z 5

Netvor z temnot Netvor z temnot Duane Swierczynski

Videa během příběhu mi přišla jako zajímavý nápad ale po dočtení knihy musím říct, že právě ty videa to trochu kazily.

VIDEA:
Herecké výkony dost špatné. (To mi až tak nevadilo)
Nejhorší na tom bylo, že princip co byl zamýšlený v knize - napíšu na stránky heslo a ukáže se mi video nějak nefungoval, protože na stránkách mají pouze odkaz na youtube. S tím, že některé videa youtube zakázalo a jiné jsou různě zpřeházené a prakticky se mi dvakrát stalo, že mi vyzradily budoucí části příběhu. :( Po pár špatných přehráních jsem to s videem vzdal.

KNIHA: Příběh jako takový se mi líbil, byl psaný chytlavě a dobře se mi kniha četla. Detektivky zas tak často nečtu, takže mi tato docela sedla.

Jako knihu doporučuji. (jako Digiromán ne)

02.01.2017 4 z 5