olívoil olívoil komentáře u knih

Pokojík v podkroví Pokojík v podkroví Wanda Wasilewska

život 4 dětí - sirotků z doby mezi dvěma světovými válkami. Nejstarší dívka pracuje v továrně, mladší bratr studuje, sestřička se stará o domácnost a nejmladšího bratříčka..........je to taková klasicky socialistická literatura, ale je v ní něco krásného...........

16.12.2023 3 z 5

Mrtvý posel Mrtvý posel Vlastimil Vondruška

Kniha se mi moc líbila..........byla zajímavá......pan Vondruška mě opět nezklamal

03.11.2023 5 z 5

Školní atlas světa Školní atlas světa Philip Steele

Kdyby za mého dětství existovaly takto poutavě napsané školní atlasy, určitě bych se o zeměpis více zajímala............ pěkné počteníčko pro školní mládež, ale i pro dospělé

26.07.2023 5 z 5

Zavřená kniha Zavřená kniha Gilbert Adair

Zajímavá kniha..........téměř celá jen o dvou osobách......rozuzlení téměř na konci, pak vražda, která se objevuje dost často...........nicméně konec? tak trochu otevřený........celkem mě kniha zaujala

06.10.2022 4 z 5

Lovec duchů Lovec duchů James Herbert

psychohoror, ještě nikdy jsem nečetla takový styl..........líbilo se mi to a umím si představit zfilmování takovéto knihy

01.09.2022 5 z 5

Květ pouště Květ pouště Waris Dirie

Nejdříve jsem se bála číst knihu od somálské autorky, ale mile mě překvapila...........čtivá, zábavná, místy napínavá........nemyslím, že budu číst další knihy této autorky, ale každopádně doporučuji..........je to taková "africká Popelka"

23.07.2022 5 z 5

Do nepohody připraven Do nepohody připraven Miroslav Plzák

Byť je kniha tenká, nečetla jsem ji na jeden zátah...........forma otázky, odpovědi, stále dokola omílané téma manželských konfliktů a jejich řešení...........taky jsme si prožili a vyřešili po svém...........možná vhodné pro "budoucí" manželství

21.08.2021 2 z 5

Neptunova harfa Neptunova harfa Andrej Dmitrijevič Balabucha

Kniha mě příliš neoslovila, není to můj "šálek čaje". Dočetla jsem pouze v rámci ČV

31.12.2020 3 z 5

O lidech a jiné zvířeně O lidech a jiné zvířeně Erma Bombeck

Moje první kniha od této autorky a moc lituji, že jsem po některé z jejích děl (mám jich doma 5) nesáhla už dříve.
Úžasně jsem se bavila a mnohdy jsem se smála opravdu nahlas.........těším se na další

10.11.2020 5 z 5

Gigantosaurus Gigantosaurus Jonny Duddle

Skvěle napsaná pohádka o dinosauřích dětech a jejich dobrodružství...........četla jsem vnoučkovi

11.08.2020 5 z 5

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

sympatická úsměvná kniha o "mileneckém" trojúhelníku...…….velice dobře se mi četla a jsem ráda, že skončila, jak autorka napsala

23.02.2020 5 z 5

Váš Petr Hapka Váš Petr Hapka David Laňka

Petr Hapka……….charismatický muž...….moje srdeční záležitost...……….jedinečné filmové hudby...……..a Hudba pro fontánu - Mariánské Lázně...……..myslím, že není třeba nic jiného dodávat...……….knihu jsem zhltla za dva dny

17.01.2020 5 z 5

Tajemství sedmi ještěrek Tajemství sedmi ještěrek Veronika Černucká

Mám ráda krátké detektivní příběhy. Tento byl trochu delší, ale o to zajímavější. Hlavně závěr formou Agathy Christie a jejího Hercula Poirota, tedy vysvětlení, jak to opravdu bylo. Těším se na další autorčinu knihu.

24.02.2019 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Zvláštní příběh, určité věci jsou předvídatelné, ale čte se velice dobře. Příběh mě zaujal. Není to klasická detektivka, o to je vše lepší.

21.07.2018 4 z 5

Návrat z Budapešti / Viola / Každý má svůj den Návrat z Budapešti / Viola / Každý má svůj den Josef Kadlec

Příběh z minulého století, pracovní záležitosti, intriky, práce ve velké firmě se zahraničními kontakty a do toho pěkný letní příběh s mladou slečnou.
Dnešním mladým lidem však tato kniha nic neřekne.
Zbylé dva příběhy dočtu později.

29.02.2024 3 z 5

Zelené pahorky africké Zelené pahorky africké Ernest Hemingway

Čekala jsem od knihy více popisu africké krajiny.........stalo se až v závěrečné kapitole, havně se popisoval lov zvěře.........vadilo mi, že autor svou ženu oslovuje moje nebo naše malá chudinka

24.10.2023 3 z 5

100x o láske 100x o láske Tomáš Janovic

Pobavilo......nenáročná kniha s kresleným humorem o 32 českých a slovenských autorů

06.02.2023 4 z 5

František z kompostu František z kompostu Simona Smatana Čechová

Moc pěkná kniha pro malé děti, zvolila jsem si ji do "dětské čtenářské výzvy", které se letos také věnuji.

24.01.2023 5 z 5

Letadlo z Pisy obsazeno Letadlo z Pisy obsazeno Karel Malina

Miluju knihy se sportovní tématikou..........tuto knihu mám už od střední školy, přečtena mnohokrát..........teď i z důvodu čtenářské výzvy............krátké povídky od rozhlasového sportovního komentátora..........doporučuji všem, kdo rádi čtou o sportu

20.07.2022 5 z 5

Miláčkové chřestýši a jiné ženské horory Miláčkové chřestýši a jiné ženské horory Ivan Klíma

zajímavé povídky točící se výhradně kolem žen...............mnohdy opravdu hororové............některé situace bych fakt nechtěla prožít

12.03.2022 5 z 5