Nymfadora.T. Nymfadora.T. komentáře u knih

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Zábavná oddechovka, žádná velká hodnota, ale čtivá a končící tak, jak má být:-)

14.04.2024 3 z 5

Láska v sedmdesátkách Láska v sedmdesátkách Alena Chládková

Přečteno opravdu rychle, ale to je asi tak všechno. Navíc ta část ze sedmdesátek mi připomínala ,,Rudolfovky´´...no, neurazilo, nenadchlo. ( proti Rudolfovi nic nemám, vyrostla jsem na něm, ale tohle mi nesedlo)

13.04.2024 2 z 5

Volové na plotě, aneb, Švejkův vnuk na cvičení Volové na plotě, aneb, Švejkův vnuk na cvičení Václav Budinský

Kniha úsměvná, ale čtení spíš pro chlapy a nejlépe pro ty dříve narozené:-)

29.01.2024 3 z 5

Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý Petra Hülsmann

Téma mockrát popsané, ale dalo se to přečíst. A samozřejmě dobrý konec, za to ještě půl hvězdičky.

20.01.2024 3 z 5

Pitaval ze staré Plzně Pitaval ze staré Plzně Petr Mazný

Velmi milé čtení z mého oblíbeného období- začátek dvacátého století, První republika. Zvláště když člověk zná Plzeň a okolí, dokonce i moje rodná ves se mihla :-) ... a krásné dobové pohlednice, novinové články, staré inzeráty ... opravdu, hezká kniha.

05.01.2024 4 z 5

Chalupářkou z donucení Chalupářkou z donucení Marcela Mlynářová

Opět přečteno rychle, ale žádný zázrak. Asi je na mě autorka moc emancipovaná a dokonalá-zvládne vše. Mám ještě jeden díl, přečtu a končím.

15.10.2023 2 z 5

Fantastické léto Fantastické léto Brenda Novak

Opět čtivé, ale zbytečně moc překombinované. Ale jako dovolenkové čtení dobré.

30.09.2023 3 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

No, trvalo dost dlouho, než jsem se prokousala do konce. Pár povídek nebylo špatných, ale převažovaly ty, které se mi nelíbily.

23.08.2023 2 z 5

Všechny kočky milují Valerianu Všechny kočky milují Valerianu Andrew Cartmel

Těšila jsem se na ni, ale docela zklamání...nemohla jsem se chytit, četla jsem jí po kouskách, asi i proto jsem se ztrácela v postavách...dost chaotické, no moc se mi to nelíbilo.

05.08.2023 2 z 5

Má mě ráda, nemá mě ráda Má mě ráda, nemá mě ráda * antologie

Líbily se mi asi jen dvě, dám si od povídek na chvíli pauzu.

22.07.2023 2 z 5

Holčičky Holčičky Magda Váňová

První povídka mě moc nebavila, ale ty zbylé dvě nebyly nejhorší...asi se mi nejvíce líbila ta poslední, i když bylo brzo jasné, jak to dopadne.

16.07.2023 3 z 5

Žena z čísla 24 Žena z čísla 24 Juliet Ashton

Dobrá oddechovka, i když opravdu, od poloviny zbytečně moc zápletek. Ale na léto na chatu bezva.

09.07.2023 3 z 5

Podivný motiv k vraždě Podivný motiv k vraždě * antologie

Neměla jsem co číst na dovolené, tak jsem sáhla do knihovny v penzionu...no a sáhla jsem vedle...sice jsem to ze zoufalství přečetla, ale jak styl, tak obsah povídek- zoufalství...

28.06.2023 odpad!

Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu Marie Kondo

Četla jsem i předchozí knihu ( Zázračný úklid), je v obou spousta inspirací, ale myslím si, že to není v našich podmínkách realizovatelné. Přece jen je japonská mentalita velice odlišná od naší...zvládnou to pouze chroničtí uklízeči, což já tedy opravdu nejsem:-)...Ale abych to úplně nezatracovala, pár dobrých rad jsem tam našla a pokouším se je dodržovat.

05.07.2022 3 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Asi jsem čekala trochu něco jiného. Občas vtipné, ale celkově mě to moc nebavilo, další už asi shánět nebudu.

07.06.2022 2 z 5

Čokoládový klub Čokoládový klub Carole Matthews

Ač mám čokoládu ráda, tady jí bylo zkrátka moc. Nedovedu si představit, že by se s ní pořád někdo takhle ládoval. Jinak jako oddechovka to ušlo, ale žádný velký zázrak, asi jsem od toho čekala víc.

23.04.2022 3 z 5

Žena má vždy práce nad hlavu Žena má vždy práce nad hlavu Helen Exley

Pár hezkých citátů, ale jinak knížečka více méně o ničem, ani si nemyslím, že bych se u ní nějak zvlášť uvolnila :-))

29.03.2022 1 z 5

Školník Kulda je jednička Školník Kulda je jednička Jiří Kahoun

Ani nevím, kde se ta kniha vzala v knihovně rodičů, nikdy jsem ji jako dítě nečetla...ze zvědavosti jsem do ní nakoukla- milé zavzpomínání na dětství a jako bonus ilustrace od Jiránka.

28.02.2021 3 z 5

Táta Sekáč Táta Sekáč Jean Webster

Díky Výzvě jsem se po letech (mnoha) vrátila k Judy...v mládí jsem ji četla mockrát, byla to jedna z mých neoblíbenějších...nevím, jestli se dnešním mladým bude líbit, ale za mě prostě bezva...

30.01.2021 5 z 5

Je tohle vůbec láska? Je tohle vůbec láska? Ellen Berg

Nebylo to špatné, jako oddechovka ideální, a konec tak , jak má u slaďárny být...a Theo se mi líbil od začátku...za mě dobrý :-)

01.09.2020 3 z 5