Všechny kočky milují Valerianu

Bydlí se dvěma kočkami, prvotřídním gramofonem, velkou sbírkou jazzových nahrávek a na živobytí pro sebe i obě ochočené šelmy si vydělává jako „vinylový detektiv“. Nenechte se zmýlit, o vzrušení a nebezpečí není v jeho profesi nouze! Občas jde i o život… Když se mu na prahu objeví nesourodá dvojice v podobě bratra tragicky zesnulé zpěvačky Valerian a mladé senzacechtivé novinářky, roztáčí se kolotoč intrik, poštovních koček, podezřelých úmrtí včetně jedné hlídací husy a život ohrožujících halucinogenních zážitků. Zemřela Valerian skutečně přirozenou smrtí rockových muzikantů, tedy sebevraždou po požití štědré dávky drog? A nahrála na svůj ztracený poslední singl tajný vzkaz nebo temnou mši, jak se šeptá v kruzích milovníků vinylu? Odhalí jeho nalezení, co se stalo se zmizelým zpěvaččiným synem? Ocitli se snad náš hrdina se svou vynalézavou přítelkyní Nevadou opět přímo v hledáčku zločinců, kteří se nezastaví před ničím? Druhý díl detektivní série od spoluautora scénáře legendárního seriálu Dr. Who....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/441440/big_vsechny-kocky-miluji-valerian-iej-441440.jpg 435

Vinylový detektiv 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Kalibr

The Run-Out Groove, 2017

Kniha Všechny kočky milují Valerianu

wendulka0502

No tak Poslední deska se mi líbila o mnoho víc. Nebylo to špatné, ale chvilkama jsem se ztrácela v příběhu a nemůžu říct že by mě zajímalo kdo za tím vším stál... Dočetla jsem to jen proto že to nebylo tak dlouhé.

TomHr

Styl vyprávění, určitá roztěkanost příběhu a četné londýnské reálie skutečně připomínají Aaronovitche, který je ostatně v knížce 2× zmíněn. Cartmelovy postavy jsou nicméně uvěřitelnější, živější. Zápletka je celkem propracovaná, jen s minimem oslích můstků, kořeněná reáliemi z pravěku britského rocku a notnou dávkou humoru. Nejedná se o jednu z těch knih, od kterých se čtenář nedokáže odtrhnout. Přesto jsem si Kočky užil a jdu se poohlédnout po dalších eskapádách vinylového detektiva.

exlibris470
17.12.2021

Nevím. Člověk může hodnotit jednu věc, knihu, film, muziku...každý den jinak. V pondělí snad ano, v pátek ani snad ne....
Na tuhle knihu jsem se těšil, Cartmelova předchozí Poslední deska mě velmi bavila.
A jak jsem předeslal - možná jsem měl jen blbou náladu, nevím. Rozhodně mě ale tato
Valeriana neuspokojila, vlastně mě to nebavilo.
A to přesto, že pojednává o věcech mně blízkých.
Čekal jsem víc, nejsem ale takový odborník, abych věděl, čeho mělo být více a čeho méně.
Něco mělo být p
rostě jinak.

Jirikk
31.10.2021

Druha detektivka ze serie Vinilový detektiv ze současného Londýna. Tentokrát se řeší vrazda a tajný vzkaz na desce . Vtipný, napínavý, bavilo me to číst, těším se na další knihu

Sarah01
25.04.2021

Knížka se mně nelíbila tolik, jak ta první ze série, i když jsem je četla s velkým časovým odstupem. Tady mně připadalo, že se nic moc vlastně neděje a v podstatě se to pořádně rozběhlo až ke konci, kde nás tedy čekalo dechberoucí překvapení.

Katania
19.04.2021

Mě se to opět líbilo. Nenáročné, vtipné a “kočičí” čtení :). Za mě tahle série rozhodně ano!

Bája89
31.03.2021

Nevím, jestli je to tou prodlevou mezi vydáním prvního a druhého dílu nebo tím, že jsem byla tak vyhypovaná, ale druhý díl mi tolik nesedl. Valeriana byla slabší než Poslední deska. Ano, četla se dobře, byla vtipná, ale nebylo to úplně ono. Nebýt hlídací husy, tak je to úplně ztracené. Deska měla zkrátka větší švih. Zatímco čtení Valeriany bylo jako na houpačce. Doufám, že třetí díl se vrátí kvalitou k jedničce a vyjde dřív než za čtyři roky.

TeaPeter
16.03.2021

Nevím jestli je to jen můj pocit, ale přijde mi, že tahle knížka už byla víc humor a satira než detektivka. Ne, není to špatně, jen jsem to nečekal. Čtení bylo opět příjemné, ale jednu hvězdičku přece jen musím odpustit za nějak divně useknuté konce některých kapitol. I když poslední kapitola... No plukovníku, co s tím...? Série je nadějná a jsem zvědavý, jestli u nás vyjdou i ty další tři díly. Ale než nějaký rok čekat je zkusím v originále.