Všechny kočky milují Valerianu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Bydlí se dvěma kočkami, prvotřídním gramofonem, velkou sbírkou jazzových nahrávek a na živobytí pro sebe i obě ochočené šelmy si vydělává jako „vinylový detektiv“. Nenechte se zmýlit, o vzrušení a nebezpečí není v jeho profesi nouze! Občas jde i o život… Když se mu na prahu objeví nesourodá dvojice v podobě bratra tragicky zesnulé zpěvačky Valerian a mladé senzacechtivé novinářky, roztáčí se kolotoč intrik, poštovních koček, podezřelých úmrtí včetně jedné hlídací husy a život ohrožujících halucinogenních zážitků. Zemřela Valerian skutečně přirozenou smrtí rockových muzikantů, tedy sebevraždou po požití štědré dávky drog? A nahrála na svůj ztracený poslední singl tajný vzkaz nebo temnou mši, jak se šeptá v kruzích milovníků vinylu? Odhalí jeho nalezení, co se stalo se zmizelým zpěvaččiným synem? Ocitli se snad náš hrdina se svou vynalézavou přítelkyní Nevadou opět přímo v hledáčku zločinců, kteří se nezastaví před ničím? Druhý díl detektivní série od spoluautora scénáře legendárního seriálu Dr. Who....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/441440/vsechny-kocky-miluji-valerian-iej-441440.jpg 4.118
Série

Vinylový detektiv 2.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Kalibr
Orig. název

The Run-Out Groove, 2017

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Všechny kočky milují Valerianu

Přidat komentář
Sarah01
25. dubna

Knížka se mně nelíbila tolik, jak ta první ze série, i když jsem je četla s velkým časovým odstupem. Tady mně připadalo, že se nic moc vlastně neděje a v podstatě se to pořádně rozběhlo až ke konci, kde nás tedy čekalo dechberoucí překvapení.

Katania
19. dubna

Mě se to opět líbilo. Nenáročné, vtipné a “kočičí” čtení :). Za mě tahle série rozhodně ano!


Bája89
31. března

Nevím, jestli je to tou prodlevou mezi vydáním prvního a druhého dílu nebo tím, že jsem byla tak vyhypovaná, ale druhý díl mi tolik nesedl. Valeriana byla slabší než Poslední deska. Ano, četla se dobře, byla vtipná, ale nebylo to úplně ono. Nebýt hlídací husy, tak je to úplně ztracené. Deska měla zkrátka větší švih. Zatímco čtení Valeriany bylo jako na houpačce. Doufám, že třetí díl se vrátí kvalitou k jedničce a vyjde dřív než za čtyři roky.

TeaPeter
16. března

Nevím jestli je to jen můj pocit, ale přijde mi, že tahle knížka už byla víc humor a satira než detektivka. Ne, není to špatně, jen jsem to nečekal. Čtení bylo opět příjemné, ale jednu hvězdičku přece jen musím odpustit za nějak divně useknuté konce některých kapitol. I když poslední kapitola... No plukovníku, co s tím...? Série je nadějná a jsem zvědavý, jestli u nás vyjdou i ty další tři díly. Ale než nějaký rok čekat je zkusím v originále.

Šebestová3
03. března

Tohle je pro mě potěšující objev! Příběh jsem si naprosto užila, do postav se zamilovala po prvních pár stránkách a těším se na další kousek!

bosorka
01. března

Ono je to zábavné čtení, všechny hlavní postavy jsou sympatické a vtipné. Navíc mají rádi kočky. Původně jsem chtěla dát 4 hvězdy, ale ty jsem přeci jen dala minulému dílu a ten mi přišel ještě více svěží a navíc pro mě zajímavý tím, že se zde pátralo i po deskách. A asi tam bylo i víc překvápek Přeci jen "Všechny kočky" už vcelku první díl kopírují. A hodil by se mi u nich půlkový bod, protože s přihlédnutím k minulému hodnocení je to 3,5, jako když vyšije. Každopádně jako odpočinkovou literaturu vážně doporučuji.

Awča
25. února

Bylo zábavné číst tento díl. Postavy jsem již znala, a těšila jsem se na ně, vůbec mě nezklamaly, ani Stinky :-)
Tím, že se nepátralo po deskách, ale řešila se vražda, pro mě bylo čtení zajímavější. Vinyly přitom stále hrály svou roli, a jedné z koček se dostalo důležité funkce, to mě pobavilo.
Obálka je pěkná, název vtipný.
Líbilo se mi o hvězdu více než předchozí díl.

Ulala
16. února

Kouzelné, skoro jako předchozí kniha. Při čtení první knihy jsem vyhrabala staré elpíčka a poslechla si hudbu romantičtějším způsobem, než z MP3. Vždy jsem milovala antikvariáty a proto je mi asi blízké hledání v charitativních obchůdcích a mezi sběrateli, které autor popisuje. Kromě toho také jsem fanouškem koček a z toho plynou sympatie k hlavní postavě. Asi bych přivítala pokračování.

1