NoelHudson NoelHudson komentáře u knih

Tom Cruise Tom Cruise Marie Cahill

Spoustu pěkných fotografií a stručný popis Tomovych raných filmů, jakoby ušité horkou jehlou...

10.11.2015 2 z 5

Ospalá Díra - Děti revoluce Ospalá Díra - Děti revoluce Keith R. A. DeCandido

Nakonec dávám čtyři hvězdičky díky historické poznámce, která i vysvětlila k jaké éře seriálu děj knihy náleží.

06.11.2015 4 z 5

Nostradamus - přijde konec světa?! Nostradamus - přijde konec světa?! David Ovason

Každý vidí jen to co vidět chce

05.11.2015 3 z 5

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Zlaté veledílo renesanční literatury. Podle mého názoru příběhy nejlépe doceníme, pokud alespoň občas se začteme jako bychom byli vrcholně středověkými čtenáři krátce před reformací zkažené katolické církve. Pak vám opravdu příjdou k smíchu, od srdce se zasmějete, doznáte jak trefné příběhy jsou, jak odráží tehdejší život a jak knihy byla ve své době odvážná. Mrzí mě že většina dnešní mládeže tu knihu nikdy neocení, protože neví skoro nic o té době a navíc je už znechutí to, že je to tlustá povinná četba... Pro mě velice zábavná, poučná a mistrovsky sepsaná. :)

28.10.2015 5 z 5

Osudové ženy Jindřicha VIII. Osudové ženy Jindřicha VIII. Kelly Hart

Tahle kniha, i když se mi líbila obsahovala několik chyb, například v datu narození manžela Bessie, který by měl v době svatby podle autorky 2 roky... Knihu moc nedoporučuji lidem, kteří o Tudorovcích a jejich době nic moc nevědí, nebo lidem, kteří si kromě této knížky nechtějí o nich přečíst i další, protože mě přišlo, že se autorka někdy zabývá nepodstatnými věcmi než aby se zabývala zajímavějšími detaily. Mě například víc chybělo rozvinutí života Kateřiny Parrové po smrti Jindřicha a jejího vztahu s Thomasem Seymourem, který sváděl Alžbětu... Musím však přiznat, že jsem se opět přiučila něco nového o svém oblíbeném historickém období

20.08.2015 4 z 5

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

Detektivky nejsou vůbec mým stylem ale přiznávám, že tahle detektivka mě dostala, přišla mi velice napínavá a vzrušující a rozhodně si přečtu i další knihy od Agathy, když si budu chtít odpočinout od historických knih :)

15.08.2015 5 z 5

Marnotratná královna Marnotratná královna Jean Plaidy (p)

Díky téhle knize jsem se dozvěděla spoustu pro mě nových informací, podívala jsem se na tohle téma z jiného úhlu pohledu a spoustu a hodně věcí se mi ozřejmilo. Doporučuji a rozhodně si o Antoianettě přečtu i jiné knihy..

11.08.2015 5 z 5

Elixír Elixír Alma Katsu

Rozhodně bych knihu nepřirovnávala k 50 odstínum ani ke Stmívání. Spíš mi připomíná Interview s upírem... Doufám, že to s Lenny nakonec dopadne dobře a nalezne zpět svojí smrtelnost... A něco mi říká že Adair se ještě vrátí..

31.07.2015 4 z 5

Mrs. Poe Mrs. Poe Lynn Cullen

Tajemné, temné, smutné, romantické, něžné, poutavé... Přenese Vás do "poeovské" doby, vtáhne Vás do ní a nebudete se chtít vrátit zpět.

21.07.2015 5 z 5

Polibek v Římě Polibek v Římě Barbara Cartland

Přesladká pohádka pro nevyléčitelné romantičky

16.07.2015 5 z 5

Mezi láskou a smrtí Mezi láskou a smrtí Meg Cabot

Moc se těším na pokračování, jsem šíleně napjatá jak to celé dopadne. Na rozdíl od některých jiných čtenářů, se mi líbilo, jak se minulost odkrývala postupně celou knihu. Kniha mě příjemně překvapila, protože jsem od ní původně nečekala že by mě mohl zaujmout. Námět Hádese a Persephony je opravdu zajímavý.

13.07.2015 5 z 5

Obraz lásky Obraz lásky Barbara Cartland

Líbilo se mi dokonce ještě víc než Holubice lásky, která byla první knihou, které jsem od této autorky četla, protože se zde tolik nepsalo o koních a hlavní hrdinové měli víc prostoru pro sebe, více spolu mluvili a také mi přišlo dílo romantičtější. Navíc miluju obrazy, takže přesně šálek mého čaje. Ovšem já osobně bych tu zlou lady rozhodně trestu nenechala uniknout, byla to potvora která si zasloužila oprátku... Rozhodně si přečtu všechny knihy autorky a že jich tedy je požehnaně... :)

02.07.2015 5 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

O hvězdičku míň jen kvůli přehnaně podrobnému popisu zabijačky a kvůli necitlivému jednání se psem...

30.06.2015 3 z 5

Šest žen Jindřicha VIII. Šest žen Jindřicha VIII. Alison Weir

Doporučuji všem fanatikům do Tudorovců jako jsem já, neboť tahle podrobně napsaná kniha vás o jejich životě naprosto uspokojí. I přesto se však těším na každou jednu knihu, kterou o tomhle slavném královském rodě ještě přečtu ať už faktickou tak románovou

13.06.2015 5 z 5

Hříšný kanec Hříšný kanec Simona Monyová (p)

Na rozdíl od jiných čtenářek jsem knihu vtipnou neshledala a spíše jsem zanadávala nad mužským pokolením a dosti se bojím, co mi život s mým současným partnerem do budoucna přinese, i když je zatím naprosto perfektní... No zřejmě bych měla číst nějakou pozitivnější milostnou romantiku... Každopádně kniha velice čtivá, poučná, přečtena za jedno jediné odpoledne... Určitě se dám i do ostatních knih autorky.

13.06.2015 5 z 5

Růže bez trnů Růže bez trnů Jean Plaidy (p)

Velice čtivá kniha, která nevypráví jen o životě Kateřiny ale i o Henryho předešlých manželkách a jejich panování a vztahu k němu. Doporučuji všem milovníkům historie a rodu Tudorovců.

28.05.2015 5 z 5

Kde je ta holka? Kde je ta holka? Alexandra Potter

Ideální kniha když je vám jednadvacet nebo o 10 let víc. :) Podle mě nejlepší autorčina kniha. Přečetla jsem jedním dechem, zasmála jsem se a málem i slza mi ukápla! Doporučuji!

25.05.2015 5 z 5

Tajná kniha Tajná kniha Irena Obermannová

Je mi jedno jestli je to pouhá fikce, odporná lež nebo krutá pravda, já tu knihu zhltla takřka na posezení. Na rozdíl od spousty jiných čtenářů se mně osobně styl psaní Obermannové líbí, nezáleží mi na tom o kom píše ale jak píše a jak do svého psaní umí začlenit emoce, kterých je v tomto díle přehršel a rozhodně si přečtu i další knížky od téhle české spisovatelky, které jsem ještě nepřečetla.

17.05.2015 5 z 5

Jak překvapit lorda Jacka Jak překvapit lorda Jacka Sally MacKenzie

První kniha o něco lepší, to nemění nic na tom, že se už nemůžu dočkat třetí knihy o lordu Ashovi!

21.04.2015 5 z 5

Tajný deník Anny Boleynové Tajný deník Anny Boleynové Robin Maxwell

Výborně a hlavně autenticky napsaný hold mé oblíbené historické postavy a hrdince Královny Anny Boleynové. Naprosto vás vtáhne do děje, pohltí a nebudete se moct od příběhu lásky, nenávisti, zrady a moci oprostit. Čte se jedním dechem. Moje nová nejoblíbenější kniha!

21.04.2015 5 z 5