Nixa Nixa komentáře u knih

Tato kniha je teď velmi populární a všichni jí čtou a jsou z ní nadšení. Mě se kniha tedy moc nelíbila. Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst a na chvíli jsem jí odložila. Vrátila jsem se k ní až za nějaký čas a i když jsem jí nakonec dočetla, tak musím říct, že se mi nelíbila. Něco pro mě bylo určitě přínosné, ale jinak další věci jsou pro mě naprosto zbytečné a nějak to šílenství kolem této knihy nechápu.

05.01.2017 2 z 5

Dívka od vedle Dívka od vedle Jack Ketchum (p)

Ještě nějakou dobu po přečtení této knihy jsem měla husí kůži. Kniha není pro každého, pro slabé povahy určitě ne. Já ke slabým povahám nepatřím, ale přesto se mi u knihy dělalo špatně z lidí, kteří se nachází v naší společnosti. Určitě je potřeba koukat kolem sebe a pokud se nám něco jen trochu nezdá, tak to řešit. Kdyby tady někdo zasáhl, tak to nemuselo dojít tak daleko.

05.01.2017 4 z 5

Pořádek nejen v hlavě - 28 dní pro jednodušší život Pořádek nejen v hlavě - 28 dní pro jednodušší život Michaela Dombrovská

Na knížku jsem četla jak pozitivní, tak negativní ohlasy, ale mě se kniha líbila. Četla se dobře, líbilo se mi jak je zpracovaná a že je to spíš takový pracovní sešit, kde jsou rady jak si uklidit ve svém životě. Určitě si z knihy něco vezmu a v životě využiji :)

05.01.2017 4 z 5

Harry je moje srdcovka. Doma mám všechny klasické díly a i tyhle ilustrované si chci postupně pořídit. Ty ilustrace jsou nádherné a dotváří k příběhu úplně magickou atmosféru :)

Doteky života Doteky života Barbora Dvorecká

Myslím, že tahle kniha patřila mezi mé nejlepší knihy, které jsem v roce 2016 přečetla. Já u knížek moc nepláču a když už tak to musí být silný příběh. A silných, dojemných a citlivých povídek je kniha plná. U čtení jsem se usmívala, smála, mračila a plakala...
Ke knize se určitě budu znovu vracet. Ilustrace v knize jsou také nádherné :-)

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Tohle je prostě klasika, kterou miluji už od svého dětství. Moje nejoblíbenější básně byly Vodník a Svatební košile, později se k nim přidala i báseň Poklad.

O koníčku Sultánovi O koníčku Sultánovi Alfred Wellm

Oblíbená kniha mého dětství a vlastně si jí ráda přečtu i dnes. Určitě jí budu číst i svým dětem :-)

05.01.2017 5 z 5

Harry Potter & filozofie: kdyby Aristoteles byl ředitelem školy v Bradavicích Harry Potter & filozofie: kdyby Aristoteles byl ředitelem školy v Bradavicích David Baggett

Od knihy jsem čekala trochu víc. Jsem ráda, že jí mám ve své sbírce, ale není to kniha ke které bych se v brzké době plánovala vrátit. Něco mi přišlo zajímavé, ale některé kapitoly mě vyloženě nebavily a přeskakovala jsem je. Budu se opakovat, ale i mě vadilo, že autoři nepočkali na ty poslední díly.

05.01.2017 2 z 5

Volba Volba Nicholas Sparks

Opět klasický Sparks. Jeho knihy jsou vhodné pro nenáročné čtenáře, kteří chtějí u čtení vypnout a relaxovat. Příběh se mi velice líbil. I když někdo by mohl říct, že to bylo příliš umělé, předvídatelné a přeslazené, ale já jsem byla naprosto spokojená :-)

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha se mi opravdu dobře četla. Autor píše velmi poutavě. Každá kapitola končila napínavě a nutila mě číst dál a dál. Erika mi byla sympatická a já se těším na další její případ :-)