Nisus Nisus komentáře u knih

Burgessovi chlapci Burgessovi chlapci Elizabeth Strout

Vynikajúca kniha. Príbeh jednej rodiny s tažkým životným údelom. Po Olive a Lucy to bola výrazná zmena. Obdivujem ako vie striedať štýl písania. Mám pocit, že v našich končinách je autorka akosi nedocenená.

19.08.2019 5 z 5

Olive Kitteridgeová Olive Kitteridgeová Elizabeth Strout

Mimoriadne, hneď na prvých stránkach som vedela, že to bude mimoriadne. Tak sa ma to dotklo. Chcem takéto knihy čítať celý život.

05.08.2019 5 z 5

Gentleman v Moskvě Gentleman v Moskvě Amor Towles

Pán spisovateľ je génius a hneď sa vrhám na Fitzgeralda.

25.07.2019 5 z 5

Pravidla zdvořilosti Pravidla zdvořilosti Amor Towles

Čokoľvek od knihy očakávate, zostanete prekvapení. Krásne.
"... mali by ste si dobre rozmyslieť, na čo sa rozhodnete byť hrdí - pretože svet sa to bude zo všetkých síl snažiť použiť proti vám." s. 45
"V tom je tá potiaž, keď sa narodíte v New Yorku, poznamenal starý predavač trochu smutne. Nemáte žiadny New York, do ktorého by ste mohli utiecť." s. 92

25.07.2019 5 z 5

Kniha o Baltimorských Kniha o Baltimorských Joël Dicker

Krásna knižka, výborne som sa bavila. Autor vytvoril veľmi sympatických hrdinov, hlavne teda Marcusa a nemenej Woodyho som si veľmi obľúbila. Je to vlastne taká jednohubka na pár pekných večerov. Hneď som si aj zohnala Prípad Harryho a som nadšená. Budem sa tešiť na každý ďalší počin. Veľký rešpekt pred tak mladým nadaným spisovateľom. Odporúčam.

17.06.2019 5 z 5

Rok vdovou Rok vdovou John Irving

Pekný príbeh a ľahko sa číta, bavila som sa od začiatku do konca ale najviac sa mi páčila časť prvá. Odporúčam.

"Usoudila, že žal se v určitém okamžiku stáva človeku koníčkem."... budem mať vždy na pamäti.

13.05.2019 5 z 5

Hon na ovci Hon na ovci Haruki Murakami

Ak mám hodnotiť Hon na ovci, tak iba v spojení s voľným pokračovaním v knižke Tancuj, tancuj,.. kde sa toho udeje oveľa viac, má to spád, hlavný hrdina je omnoho činorodejší ako v prvej knihe a tých odpovedí je viac. Pribudnú ďalšie zaujímavé postavy, napríklad Juki, ktorú zbožňujem alebo spisovateľ Makimura (kde autor šikovne ukryl svoje meno?). Jednoznačne odporúčam. Klasická murakamiovka so všetkým, čo k tomu patrí.

11.03.2019 5 z 5