Nikča1236 Nikča1236 komentáře u knih

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Za mě jednoznačně lepší než Všechny malé zázraky. Libby i Jack jsou prostě skvělí. Tíha vesmíru byla jedna z těch oddechových knih, kterou máte za chvíli přečtenou a nemůžete ji odložit, dokud neotočíte poslední stránku.

12.07.2017 4 z 5

Jackaby Jackaby William Ritter

Od Sherlocka se Jackaby liší především tím, že věří v nadpřirozeno. Což byla poněkud příjemná změna. Ačkoliv musím poměrně negativně hodnotit předvídatelnost knihy. Já sama jsem byla vraha schopná odhalit již na začátku příběhu. Čekala jsem víc, ale úplně špatné počtení to také nebylo. :)

26.02.2017 3 z 5

Mise Mise Allen Zadoff

Skvělá a napínavá knížka! Bylo to úplně něco jiného než obvykle čtu, a to se mi moc líbilo :). Hlavní hrdina byl super, ale bylo mi ho líto, kvůli tomu všemu, čím si musel projít. Bojové scény byly skvělé popsany. Opravdu napínavá knížka. Doufám, že přeloží celou trilogii!! :)

27.06.2015 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Knížka pro mě byla originální a líbila se mi. Příběh skvělý i prostředí. Jediné, co se mi moc nelíbí je komplikovaný milostný trojúhelník mezi Aspenem, Amerikou a Maxonem. Mrzí mě, že vztah Ameriky s Aspenem sepsala autorka jako vážný, zvláště pak, když se mluvilo a svatbě a potom, když už je Amerika v paláci s Maxonem nedává Aspenovi moc prostoru se vyjádřit a dělá z něho v podstatě záporáka, který však pro Ameriku chtěl to nejlepší.
Za mě rozhodně Aspen vítězí!!! :)

27.04.2015 4 z 5

Co vás v dějáku nenaučili Co vás v dějáku nenaučili Markéta Lukášková

Co vás v dějáku nenaučili svým názvem skvěle reflektuje svůj záměr. Pro přečtení a snad i hlubší pochopení knihy je však jistě třeba znát hlubší kontext, do kterého autorka zasazuje vyprávěné příběhy (tedy to, co vás v dějáku naopak naučili nebo měli naučit). Jde totiž skutečně o takové „perličky na dně“, které se za minulého režimu odehrály. Pro svou zkratkovitost je kniha v předchozím komentářích lehce kritizována, ale já osobně k tomu nevidím důvod. M. Lukášková si rozhodně nekladla za cíl historicky přesně rekonstruovat uběhlou etapu dějin, ale jde jí spíše o popularizaci vybraných dějinných „jednohubek“, které seznámí s děním na různých frontách v tehdejším Československu a v celku pak tvoří poměrně zajímavou mozaiku komunistické každodennosti.

Je však jasné, že tato kniha by měla sloužit spíše jako rozcestník, který v čtenáři prohloubí zájem o zkoumanou etapu a donutí ho sáhnout k odbornějším publikacím (jako je např. Rychlíkovo Československo v období socialismu, ze kterého ostatně sama autorka – pokud se nemýlím – čerpá). Kladně je ale třeba hodnotit i autorčinu snahu o využití dnes velmi populární metody orální historie ve formě rozhovorů s pamětníky, které jsou na konci knihy a které dodávají publikaci přece jenom víc na osobitosti.

27.05.2024 5 z 5

Caraval Caraval Stephanie Garber

Záhadné, magické a nevyzpytatelné...

12.03.2018 4 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand