Netopyr07 Netopyr07 komentáře u knih

Kámen a bolest Kámen a bolest Karel Schulz

Když jsem knihu četla, začala jsem mít alergii na Leonarda da Vinci :---)

09.02.2016

Člověk Edvard Beneš Člověk Edvard Beneš Karel Novotný

Čtivě napsaný životopis, seznamující s osobností Edvarda Beneše, která budí v mnoha lidech rozporuplné pocity. Zrovna TATO publikace vyznívá pro E. Beneše kladně.

09.02.2016 4 z 5

Strašidla na Silvrštejně Strašidla na Silvrštejně Lucie Kaletová

Krásný a milý prázdninový příběh (nejen) pro děti s nádechem tajemna a historie :-) Mně se MOC líbil! A vřele doporučuji.

26.01.2016 5 z 5

Netopýři – 7 povídek Netopýři – 7 povídek Gustav Meyer

Že by Netopýr nečetl Netopýry je nemyslitelné :-D Meyrink byl pro mě autor č. 1, zvláště v době mezi 15.-18. rokem a v době potulek po Starém Městě pražském.

26.01.2016 4 z 5

Evangelium podle Syna Evangelium podle Syna Norman Mailer

Mně se naopak kniha na první čtení VELMI líbila. Měla jsem pocit, že jsem z ní pochopila víc, než z evangelia a že je to takové lidské vyprávění, které může přiblížit "tehdejší události". Akorát mě za to pak zrubal můj dobrý přítel, kněz, kterému se nelíbily určité pasáže :-)))

26.01.2016 4 z 5

Eddieho bastard Eddieho bastard William Kowalski

Moc se mi líbila, kolegyni NE :-)) Je jisté, že jsme měly rozdílný smysl pro humor. Z mého pohledu famozní dílko.

25.01.2016 5 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

NO... já jsem ji naopak odložila.

25.01.2016 3 z 5

Tak trochu úžasní Tak trochu úžasní Dawn French

Jsem to dočetla, ale že by mě to ňák oslovilo, to nemohu říct. Místy jsem i trpěla :-)))

25.01.2016 3 z 5

Jako pták na drátě Jako pták na drátě Martin Fendrych

Líbil se mi jazyk a styl, jakým je to psané, i když moje ségra mě málem už začala mlátit, když jsem chvíli používala výraz "jdu do betle" :-))

25.01.2016 5 z 5

Klid je síla, řek tatínek Klid je síla, řek tatínek Zdenka Fantlová

Moje nejoblíbenější kniha na téma koncentračních táborů a života Židů v Protektorátu a vůbec v období 2. světové války.

22.01.2016 5 z 5

Všechna sláva... Všechna sláva... Jeff Kinney (p)

Tož to byla rychlovka za jedno odpoledne. Dosti čtivé, proti jiným dílům. Sorryjako, ale zvracející prase bylo asi best of.

19.05.2022 4 z 5

Kostel svatého Norberta ve Střešovicích: Od mariánské kaple k pražské farnosti Kostel svatého Norberta ve Střešovicích: Od mariánské kaple k pražské farnosti Hedvika Kuchařová

Kdo chce znát historii střešovické farnosti a osudy kostela sv. Norberta, drží v rukách tu nejlepší knížku :-) Cituji z Cimrmana: "Je obrázková..." ;-)

26.04.2022 5 z 5

Přízrak z Kolosea Přízrak z Kolosea Sophie De Mullenheim

Zajímavý příběh ze zajímavé doby, troufám si tvrdit, že děcka si jej užijí. Závěr je sice dosti rychlý a takový "uříznutý", ale autorka toho už asi měla dost :-)))

25.04.2022 4 z 5

Život Dominika Savia Život Dominika Savia Giovanni Bosco

Don Boskovi "svatí chlapci"... Zdánlivě jeden, jak druhý... Každý plný ctností. Věřím, že takoví i byli. Životopisy jsou hodně psány kvůli tomu, aby čtenáři měli vzor :-) Vydání z roku 1924 je fajné, skutečně překlad toho, co napsal Don Bosco. A ta "stará čeština"... ;-)

30.07.2021 5 z 5

Pasáček z Alp: Životopis chlapce Františka Besucca z Argentery Pasáček z Alp: Životopis chlapce Františka Besucca z Argentery Giovanni Bosco

Milé dílko od Dona Boska. Samozřejmě, pochopitelně... je to "výchovný" text. Ale dá se i věřit, že ten chlapec byl skutečně dobrý a mohl být vzorem pro druhé :-)

02.07.2021 5 z 5

Noha k noze Noha k noze Viliam Klimáček

Čteno kvůli Výzvě. Vtipné, pěkné ilustrace, humorné příběhy a říkanky.

17.06.2021 4 z 5

Hádanky a hlavolamy Sherlocka Holmese – úniková hra Hádanky a hlavolamy Sherlocka Holmese – úniková hra James Hamer-Morton

No, přátelé... ze mě detektiv nebude. Knihu jsem měla půjčenou z knihovny, takže jsem nic nevystřihávala... Ale matematické úlohy taky nejsou zrovna pro mě :-) Nicméně jsem se OPRAVDU pobavila!

10.06.2021 5 z 5

Vánoční příběhy pro potěchu duše Vánoční příběhy pro potěchu duše Bruno Ferrero

Hezké příběhy... Nevím proč občas v letních dnech čtu o Vánocích a o zimě - asi abych se ochladila :-)) Nejvíc mě dostal příběh o vánočním divadle, které hrály děti. "Josefe, nikam nechoď, můžete s Marií přespat u mě v pokoji" (to je interpretace!)

10.06.2021 5 z 5

Ježíšova dynastie : skryté dějiny Ježíše, jeho královské rodiny a zrození křesťanství Ježíšova dynastie : skryté dějiny Ježíše, jeho královské rodiny a zrození křesťanství James Tabor

Zajímavá kniha z řady biblické archeologie. Jsou tam tvrzení, se kterými nemohu souhlasit a jsou tam také tvrzení, která dokážu přijmout bez mrknutí oka. Co se týče působení apoštola Pavla, ani mě to nepřekvapuje. Lidé si přece vždy vyberou toho, kdo je přesvědčivější a co se jim "lépe hodí do krámu", když to napíšu trochu cynicky.

29.03.2021 4 z 5

Evangelium na každý den 2020 Evangelium na každý den 2020 kolektiv autorů

Pro větší porozumění některým složitějším textům je vynikající!!!

14.01.2021 5 z 5