neolitka neolitka komentáře u knih

Dobrodružství medvídka Oskara Dobrodružství medvídka Oskara Francesca Pesci

Kniha má krásné ilustrace. Čteno mým synem v rámci prvního čtení.

25.11.2019 3 z 5

Krákorčina abeceda (písmena, slova, básničky, úkoly, obrázky, slovníček) Krákorčina abeceda (písmena, slova, básničky, úkoly, obrázky, slovníček) Alena Léblová

Naprosto nevhodné pro první čtení.

12.11.2019 1 z 5

O statečném Cibulkovi O statečném Cibulkovi Gianni Rodari

Bohužel, mě to v ničem neoslovilo :-(

25.10.2019 1 z 5

O Lojzíčkovi a Madlence O Lojzíčkovi a Madlence Pavel Dolejší

Je mi líto, že tak slabé hodnocení. Ale když všechny příběhy jsou nudné a o ničem. Je to dáno tím, že tu chybí nějaký záporný hrdina, který by děj někam rozvinul. Takto celá kniha působí kýčovitě a úplně mimo realitu. Snaha vylíčit život v lese jako jednu překrásnou pohádku absolutně nefunguje.

04.05.2019 odpad!

Pohádky na dobrou noc - Pokladnice klasických příběhů Pohádky na dobrou noc - Pokladnice klasických příběhů kolektiv autorů

Odpad z Levných knih. Bohužel to byl dárek k Vánocům.

06.01.2019 odpad!

Vyprávění o víle Bezince Vyprávění o víle Bezince Martina Zíková

Dvě vyprávění mě naprosto dostala v negativním slova smyslu. Jedno bylo, kdy víla Bezinka ví, že hadovka smrdutá je na revma, ale nepozná vraní oko a otráví se jím. To druhé mě naprosto rozčílilo, snad každý zná leporelo od Jiřího Z. Nováka Cvrček a mravenci. Paní autorka se vůbec nezdráhala použít tento příběh do své knihy :-(

27.06.2018 1 z 5

100 nejkrásnějších pohádek pro unavené rodiče 100 nejkrásnějších pohádek pro unavené rodiče neznámý - neuveden

Knihu bych si sama nekoupila. Byl to dar od babičky. Děti nijak nezaujala a mě také ne. V pohádkách mi chybí popis osob. Vůbec nevím, jak si hrdiny představit. Některé pohádky jsou až moc zjednodušené.

08.04.2018 2 z 5

Zlaté dukáty Zlaté dukáty Miroslav Slach

Rozhodovala jsem se mezi 3 až 4 hvězdami.

18.03.2018 3 z 5

Příběhy pro malé princezny Příběhy pro malé princezny kolektiv autorů

Prostoduché příběhy.

07.03.2018 odpad!

Vánoční pohádky Vánoční pohádky Zbyněk Malinský

Skvělá knížka. Moc se mi líbilo, jak autor využívá dvojsmyslnosti slov.

28.02.2018 5 z 5

Bubetka v Praze Bubetka v Praze Ladislav Dvorský

Kniha, která je velmi poplatná době svého vzniku.

24.02.2018 2 z 5

Zakletá zvířátka Zakletá zvířátka Martina Drijverová

Název knížky není moc výstižný.

06.10.2017 5 z 5

Alenčiny pohádky Alenčiny pohádky Dmitrij Narkisovič Mamin-Sibirjak (p)

Pěkné pohádky o zvířátkách.

30.09.2017 4 z 5

Ako rastú futbalisti Ako rastú futbalisti Jana Šrámková

Mojí dceru oslovila. Tak proč ne :-)

31.08.2017 4 z 5

Františkova velká kniha pohádek Františkova velká kniha pohádek Miloš Kratochvíl

Scénáře z Kouzelné školy převedeny na papír. Děti, jako moje, které se skoro vůbec na Kouzelnou školku nedívají, to nebavilo :-(

15.07.2017 1 z 5

Pohádky ze světa zvířátek Pohádky ze světa zvířátek Gisela Fischer

Obyčejný popis obrázku bez zajímavých příběhů. Nuda

27.06.2017 odpad!

Pozor, volám všechny hračky! Pozor, volám všechny hračky! Milena Lukešová

Krásné leporelo. Syn při utírání nádobí si povídá jedno z říkadel :-)

22.06.2017 5 z 5

Tajemství srdce Tajemství srdce Šárka Váchová

Autorka využila k napsání této knížky několik známých pohádek (O Plaváčkovi, Zlatovláska). Vzniklo naprosto nezajímavé dílo bez nápadu.

14.06.2017 odpad!

Chaloupka na vršku: Nové příběhy Chaloupka na vršku: Nové příběhy Šárka Váchová

Velké zklamání. Na knížku jsem se po všech kladných doporučení těšila. Kniha je přepisem scénáře ke stejnojmennému seriálu, čemuž odpovídá neustálé popisování, co vidí čtenář na obrázku. Nemá to spád!

07.06.2017 1 z 5

Kde zvedají nožku psi aneb v Pantáticích na návsi Kde zvedají nožku psi aneb v Pantáticích na návsi Pavel Šrut

Nakladatelství chtělo knihu roztáhnout na hodně stránek. Takže co strana, to pár slov.

03.06.2017 3 z 5