neolitka neolitka komentáře u knih

Krvavý román Krvavý román Josef Váchal

Poslechnuto jako audiokniha.

05.01.2024 5 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Poslechnuto jako audiokniha v podání Rudolfa Pellara.

16.04.2023 5 z 5

Začarovaný mlýn Začarovaný mlýn Alina Afanasjew

Kniha nedokázala dostatečně rozvinout svůj příběh.

02.11.2022 2 z 5

Kameny bolesti Kameny bolesti Milena Agus

Hodnotím audioknihu z Českého rozhlasu.

25.04.2022 5 z 5

Kolo štěstěny Kolo štěstěny Ken Follett

Pokud se jednalo o linku s Hughem kniha mě moc bavila. Sotva jsem se začetla, přišla část věnovaná Mickymu a hned jsem myslela, že knihu odhodím a už se k ní ani nevrátím.

07.04.2022 3 z 5

Komodo Komodo Petr Sís

Na knize se mi nejvíce líbilo, že autor dokázal vytěžit z minima maximum. Nelze než dát palec nahoru.

18.02.2022 5 z 5

Policejní křeček Policejní křeček Daniela Krolupperová

Se zbytkem komentářů se neshodnu. Kniha je fádní, není vůbec nápaditá. Téma stokrát ohrané už v jiných knihách. Může mi někdo vysvětlit, proč se v dnešních knihách zvířata chovají jako lidé? Navíc nesnáším, když se do dětských knih vnucují jakékoliv výchovné texty.

06.02.2022 1 z 5

Jakub a obří broskev Jakub a obří broskev Roald Dahl

Kdo četl Karlík a skleněný výtah zjistí, že Jakub a obří broskev je ve své podstatě ta samá kniha. Za mě je tato kniha bez nápadu a při četbě se děti vysloveně nudily.

22.01.2022 odpad!

Džbánek pohádek Džbánek pohádek Zuzana Nováková (p)

Kniha se mně i dětem líbila. V knize jsou většinou klasické a známé pohádky.

06.11.2021 5 z 5

Smaragdová čelenka a další kriminální příběhy Smaragdová čelenka a další kriminální příběhy * antologie

Blbost. Přečteny tři příběhy a bohatě to stačilo.

17.10.2021 odpad!

Nejlepší ženská Nejlepší ženská Kristýna Pivodová

Kniha se mi celkem líbila. Protože, mám ráda příběhy z první republiky, tak bych hodnotila první příběh jako nejlepší.

07.03.2021 4 z 5

Oprsklovi Oprsklovi Julian Clary

Kniha mě nebavila.

31.01.2021 1 z 5

Dubánci - příběhy jednoho roku Dubánci - příběhy jednoho roku Leona Šťastná

Jedna hvězda je pro autora fotografií s dubánky. Jinak zbytek knížky si zaslouží hodnotit jako odpad.
Autoři textu o dubáncích okopírovali šmouly (Kmetík = Taťka Šmoula, Silák = Silák atd.). Dokonce se k tomu sami, možná nevědomky, přiznali, když si dubánky z Dubrovníku představovali modré s bílými čepičkami :-). Jinak pro autory, měli by si zopakovat znalosti ze zeměpisu. Dubrovník opravdu neleží u Středozemního moře, ale u Jaderského moře.
Kniha by měla být určena dětem, tak prosím, nepoužívejte hrůzné patvary slov jako hádankoúkol. Co to je za slovo??? O jakživa je hádanka hádankou a úkol úkolem. Bohužel i příběhy byly bez nápadu.

19.01.2021 1 z 5

Dějiny naší rodiny Dějiny naší rodiny Jan Ryska

Asi jsem četla jinou knihu, než ostatní čtenáři. Kniha je poplatná době svého vzniku. Mým dětem už nic neříkala.

02.12.2020 odpad!

Jonáš spěchá domů Jonáš spěchá domů Marka Míková

Vykrádačka Kukiho. Ještě je k tomu kniha nudná.

06.10.2020 1 z 5

Podle mě je to přeceňovaná kniha. Pipi je drzá, až hrůza. Byla jsem překvapená, že jí její chování okolí toleruje.

28.05.2020 1 z 5

O liščí mámě O liščí mámě Irina Korschunow

Skvělá knížka pro začínající čtenáře. Syn ji přečetl jedním dechem a moc se mu líbila.

18.05.2020 5 z 5

Ze zahrádky do zahrádky Ze zahrádky do zahrádky Jiří Kahoun

Nelíbilo. Čteno ve školce a bohužel se tato kniha nelíbila ani dětem.

28.01.2020 1 z 5

Růženka, ta má nápady! Růženka, ta má nápady! Christine Nöstlinger

Mám slabost pro knížky od Christine Nöstlingerové. Ani tato mě nezklamala.

17.01.2020 5 z 5

Pohádky z vánočního stromku Pohádky z vánočního stromku Pavel Cmíral

Umět napsat moderní pohádku, aby nevyzněla hloupě, je umění. Pavlu Cmíralovi se moderní vánoční pohádky však vůbec nevyvedly.

05.12.2019 1 z 5