Dobrodružství medvídka Oskara

Dobrodružství medvídka Oskara https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426118/bmid_dobrodruzstvi-medvidka-oskara-rTm-426118.png 4 9 2

Medvídek Oskar se s maminkou a tatínkem vydal na procházku. V dálce na ledové kře si všimli něčeho neznámého a pro ně tajemného. Zvědavý Oskar se i přes maminčin zákaz vypraví předměty prozkoumat. Jenže kus ledu se utrhl a Oskar zůstal sám uprostřed vody. Naštěstí dopluje ke kamarádům, kteří mu pomohou najít cestu domů.

LunaL.
28.06.2022 4 z 5

(SPOILER) Knížka mě zaujala krásnými ilustracemi, které vynikají svými barvami. Koupila jsem ji kdysi synovi, často jsme ji četli. Dnes jsem ji poprvé četla dcerám (2,5roku) a poslouchaly nadšeně jak ony, tak i syn (5,5let). Je to milé povídání o medvíděti Oskarovi, který neposlechne rodiče a tajně se vydá prozkoumat dvě barevné, neznámé věci. Jenže se s ním ulomí kra a odpluje s ním daleko od rodičů. Naštěstí Oskar potkává přátelské tučňáky, kteří mu pomůžou najít rodiče.
Jediné, co mi vadí je, že se v dětských knížkách často objevují lední medvědi společně s tučňáky, i když se ve skutečnosti nemůžou potkat. Synovi to už ale od mala vysvětluju, že je to jen v pohádkách, takže vždy pyšně hlásí, že "to zase někdo popletl" :) :D

neolitka
25.11.2019 3 z 5

Kniha má krásné ilustrace. Čteno mým synem v rámci prvního čtení.

medvědi lední medvědi

2019  80%Dobrodružství medvídka Oskara