Františkova velká kniha pohádek

František z Fanfárie, oblíbený žlutý skřítek z Kouzelné školky, zve s kamarádkou Majdou děti do pohádky. Tentokrát v každé hraje hlavní roli a po hlavě se vrhá do nejrůznějších dobrodružství! Nejdřív se stane hrdinou, který se musí vypořádat s dvouhlavou saní. Ale nebojte se, Kašpárek mu pomůže. V další pohádce uloví zlatou rybku a snaží se ji ze všech sil zachránit před neskromnou rybářkou. Potom se hraketou vypraví na tajemnou vzdálenou planetu, děti odnaučí bát se hastrmanů a spřátelí se s jezevčíkem Žuldou. Pořídí si spoustu deštníků, aby se mohl přeměnit v neviditelného detektiva, vydá se s pytlem od hraček do světa pro trochu rozumu a ke všemu ještě musí zachraňovat les před přehnaně pořádkumilovnou hajnou.Zažije při tom všem spoustu legrace a vy, děti, se pobavíte i poučíte s ním. A až vám bude smutno, poproste rodiče o veselé rohlíky a mějte se fanfárově!Kniha s původními ilustracemi Lucie Dvořákové, autorky výtvarné podoby Františka, vyjde v ediční řadě VELKÝCH KNIH pro děti a je vhodná i pro začínající čtenáře....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49760/frantiskova-velka-kniha-pohadek-49760.jpg 3.219

Kouzelná školka

Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Česká televize

Kniha Františkova velká kniha pohádek

tyna14
03.11.2020

Přišlo mi to takové zmatené, ale dětem se František líbil.

Resi
26.03.2020

Nedočteno. Dceři se nelíbilo, zkusim se ke knize vrátit až bude starší.

aalma
08.02.2019

Knihu jsme četli s dcerou večer před spaním.Dceři se František líbil, i přes to,že není žádný velký fanda Kouzelné školky.

tabaluga
08.03.2018

Synovi se kniha líbila, některé pohádky vyžadoval i zopakovat.

Effka
04.11.2017

Tak já musím říct, že nám se tato kniha líbila úplně nejvíc ze všech knih z kouzelné školky. Jsou tam velice vtipné rýmovačky, bavila jsem se u čtení já i děti.

yellowbanna
16.09.2017

Konečně, chce se mi říct. Při čtení knížky dětem jsem dost trpěla. Kouzelnou školku máme rádi, ale zůstaneme jednoznačně u její televizní podoby. Už Fanfárie byla dost nezáživná a tyto pohádky byly vysloveně o ničem. A někdo mi bude muset vysvětlit, co to autora popadlo s rýmováním v souvislém textu. Ano, pochopila jsem, že tak chtěl odlišit samotnou pohádku od úvodního vyprávění, bylo to "kouzlo", které přeneslo děti do pohádky. Ale slovy klasika - ty veršovánky autorovi poradil kdo? Vždyť to nemá hlavu ani patu, rýmy se střídají bez ohledu na začátek či konec věty, přímé, nepřímé řeči, na sílu se hledá slovo, které se bude rýmovat s jakýmkoliv dalším, kdekoliv v textu. Je z toho mišmaš, který mě rušil tak moc, že obsah pohádky jsem už ani nedokázala vnímat. Tak moc mě to rozčilovalo. Jedna ukázka za všechny: "Hajná Majda v hájovně právě sahala do kasičky pro peníze na ozdoby a na svíčičky, když tam plyšový pes přitáhl hajného Frantu. Klouby mu vrzaly jak dveře povysazené z pantů. Byl promrzlý, že sotva šel. Pokusil se říct, co říct chtěl: "Tak dost! To už by stačilo!" Majda se lekla, proč se obarvil na bílo. Nevšimla si v tom leknutí a zmatku, že má na sobě jinovatku. Viděla jen, jak se jí přísně dívá do očí. Nenapadlo ji, že má zmrzlé i obočí..." HUH? Takhle fakt ne! Jedna hvězda a to ještě se skřípěním zubů.

neolitka
15.07.2017

Scénáře z Kouzelné školy převedeny na papír. Děti, jako moje, které se skoro vůbec na Kouzelnou školku nedívají, to nebavilo :-(

tyzik.cejka
05.05.2013

asi jsem divný ale asi mě Miloš Kratochvil neosloví ale tohle se mi líbí