Nelischka Nelischka komentáře u knih

Báječná medicína podle Adama Báječná medicína podle Adama Adam Kay

První (možná i poslední kniha do doby, než se vrhnu na Anatomii od Adama), u které jsem přečetla i rejstřík. Rozhodně nepodceňovat! A budou ji milovat nejen děti. :)

31.05.2023 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Není divné dát pět hvězd knize, která popisuje takové šílenosti, jež jsou pro někoho jeho vlastním životem? Snad ne... Původně jsem si z knihy chtěla vypsat věci, které beru jako samozřejmost, ale v KLDR tomu tak není, to abych si snad více vážila toho, co můžu a nad čím nemusím přemýšlet. Začala jsem u výuky cizích jazyků, ve které mi nikdo nebrání, pokračovala přes zaměstnání, které jsem si sama vybrala, stihla jsem si ještě zapsat kolo, které nejen můžu vlastnit, ale dokonce na něm můžu jezdit, a pak jsem toho nechala, takhle bych si vlastně opsala celou knihu...

27.02.2022 5 z 5

S večerem přichází tíseň S večerem přichází tíseň Marieke Lucas Rijneveld

Kniha plná šušňů, kterou z nějakého podivně zvráceného důvodu neodložíte.

17.02.2022 4 z 5

Jeremeň a jiné záhady Jeremeň a jiné záhady Jan Mattuš

Češtinu a všechny její podoby mám ráda, ale že by mě dokázala rozesmát, rozplakat, rozhodit a vůbec všemi smysly pohltit? Díky moc za několik důvodů k zamyšlení nad vlastním vyjadřováním :)

27.01.2017 4 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

České autorky? ... nikdy ... Romány pro ženy? ... to už vůbec. Tahle kniha, jako zástupce obou skupin, mi však tuto mou předpojatost natolik sestřelila, že své předsudky odsouvám stranou a dám šanci i románkům českých autorek :)

13.07.2015 5 z 5

Rozbitá Rozbitá Cathy Glass

Po literární stránce se nejedná o příliš náročnou četbu a postavy knihy, které zde zastupují tu dobrou stránku lidských vlastností, jsou vykresleny opravdu jen v nejzářivějších (až neuvěřitelných) barvách, ale v případě téhle knihy o to vlastně vůbec nejde :) Životní příběh je opravdu působivý a nepříjemné pravdy jsou zde dle mého názoru dávkovány v ještě přijatelné míře.

14.10.2012 3 z 5

Muž sedmi sester Muž sedmi sester Jaroslav Havlíček

Kniha nepřináší jen humorný příběh, ale překvapí nás svou otevřeností, se kterou klasik jako Jaroslav Havlíček bezesporu je popisuje vztah hlavního hrdiny ke všem sestrám. Především jde o čistě fyzickou stránku :)

30.11.-0001 4 z 5

Umělohmotný třípokoj Umělohmotný třípokoj Petra Hůlová

Osobně nechápu, jak dílo, které tak věrohodně popisuje (a částečně i ospravedlňuje) styk pedofila s dítětem, může vyhrát nějakou cenu?!!!

30.11.-0001 2 z 5

Bereme, co je Bereme, co je Věra Nosková

Dobré pro slečny, co je omrzela Lenka Lanczová

30.11.-0001 2 z 5

Zlatý věk Zlatý věk Michal Ajvaz

Tato kniha je velmi působivá svou nekonečnou fantazií, bohužel je psaná stylem, kvůli kterému mi čtení trvalo přepříliš dlouho, přesto ráda vzpomínám :D

30.11.-0001

Rozhodně doporučuji nejdříve číst a pak vidět film....jelikož se mi film nelíbil (především pro výběr hlavních postav), tak mi to zošklivilo i knihu....bohužel, je to škoda :/

30.11.-0001 3 z 5

Kuropění Kuropění Viktor Fischl

Na pozadí poetického popisu přírody zapadlé vesnice se odehrává příběh stárnoucího doktora, který strhne i mnohem mladší čtenáře (i když spíše ty náročnější :) )

30.11.-0001 5 z 5