Báječná medicína podle Adama

Báječná medicína podle Adama https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/512217/bmid_bajecna-medicina-podle-adama-KXt-512217.jpg 5 5 2

Tahle úžasně odporná učebnice biologie vás zaručeně bude bavit! Nechutné a neuvěřitelně vtipné dějiny lidského těla v podání autora bestselleru Anatomie od Adama. Kdysi dávno to byla fakt zábava, tedy pokud rádi nosíte kroužkovou zbroj nebo sekáte hlavy, jenže kdysi dávno měli taky takový MALINKATÝ PROBLÉMEČEK… doktoři tehdy vůbec netušili, jak funguje lidské tělo. Je na čase zjistit, proč si staří Egypťané mysleli, že mozek je jen nanicovatá nádivka lebky, která by se klidně dala vyhodit do popelnice, proč učitelé nutili své žáky kouřit cigarety, proč holiči svým zákazníkům uřezávali nohy a proč se dřív platilo za prdění. (Je mi to líto, ale dneska už vám za to nikdo nezaplatí.) Dostanete odpovědi na otázky, které by vás ani nenapadly, jako třeba: Proč pacienti kloktali čůrání? Jak doktor zachránil životy pomocí pračky, plechovky od fazolí a páru starých párků? Čemu se říkalo velký puch? (Ne, nebojte, doktoři tak neříkají vašemu zadku.) Jestli jste připravení, dejte si kolíček na nos (v těch dobách totiž byla všude spousta smradlavého hnisu), vezměte si holínky (také tam bylo hodně hovínek, co si budeme říkat), umyjte si ruce (protože oni si je tenkrát nemyli a jak dopadli!) a pojďte objevovat nechutné a příšerné dějiny lidského těla!... celý text

Literatura naučná , Pro děti a mládež , Přírodní vědy

Vydáno: , Jota

Kay's Marvellous Medicine: A Gross and Gruesome History of the Human Body

Nelischka
Nelischka
31.05.2023 5 z 5

První (možná i poslední kniha do doby, než se vrhnu na Anatomii od Adama), u které jsem přečetla i rejstřík. Rozhodně nepodceňovat! A budou ji milovat nejen děti. :)

Knižní střípky
Knižní střípky
06.03.2023 5 z 5

Tato novinka má podtitul - nechutné a neuvěřitelně vtipné dějiny lidského těla. I zde vám mohu zaručit, že podtitul nekecá. Od anatomie se přesuneme k dějinám medicíny, a to k dějinám velice originálně podaným. O tom, jak se v průběhu dějin medicína vyvíjela, se dětský čtenář dozvídá velice sugestivní formou. Je potřeba mít opravdu silný žaludek, protože ta kniha je plná všech možných tělesných výměšků, puchů a dalších nechutností. Nicméně věřím, že ji děti budou milovat.

lidské tělo dějiny lékařství

Adam Kay
britská, 1980
2018  82%Bude to bolet, doktore?
2020  68%Už zase sloužím o Vánocích
2021  93%Anatomie od Adama