Nehorazna Nehorazna komentáře u knih

Opravář osudů Opravář osudů Robert Fulghum

Kdyby tohle byla první kniha od Fulghuma, asi by se nestal mým oblíbeným autorem a už bych si od něj nic nepřečetla.
Motiv knihy zajímavý, ale autor mi přijde už vyčerpaný, jak by na tu knihu už neměl dost spisovatelských sil a lehkosti, jakou jsem z jiných knih cítila...takový těžkopádný. Škoda.

29.01.2018 3 z 5

Dáma s prošlou zárukou Dáma s prošlou zárukou Marcela Mlynářová

Nejnudnější a nejnezajímavější kniha, co jsem měla ruce. Ikdyž se mi nějaká kniha nelíbí, snažím se jí dočíst, protože autor má nějaký záměr.... ale tohle nešlo, je to nepovedená středoškolská slohovka o bezemočních výletech :)
Možná.....vhodnej dárek pro neoblíbené tchýně k Vánocům :D

26.11.2017 odpad!

Metuzalém - O stárnutí a stáří Metuzalém - O stárnutí a stáří František Koukolík

Skvělá kniha s neuvěřitelným širokým záběrem z medicíny, ale i historie, filozofie, přírodních věd...., populární tvorba prof. Koukolíka se prostě čte sama.
A každou chvíli mě nutí knížku poodložit ( s civěním do zdi a s vlastním přemítáním ) a pak zase dál číst.
Nejvíc obdivuji komplexní pohled na problematiku ( která je nejen o stáří) z nejrůznějších oborů a srozumitelnost.

12.01.2017 5 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Musím říct, že tahkle kniha mi vůbec neseděla , nepřišela mi vůbec k zasmání, jen ze zásady jsem jí neodložila nedočtenou ... Za mě strašná slabosta, možná je to v agličtině lepší (celý děj je v podstatě na základě znělé spodoby slov), možná je to překladem z originálu pro jinou národnost , že vtip se vytratil...

09.01.2017 odpad!

Vedlejší příznaky Vedlejší příznaky Woody Allen (p)

Pokaždý mě rozesměje a ráda se k ní vracím, občas si vybírám už jen nejoblíbenější povídky.
Knížku jsem náhodně objevila v antikvariátu, otevřela v povídce, kde UFO ukradlo kuřecí stehna - začla jsem se smát a musela ji hned mít.

Nedáno v kupé dáma četla knížku, pořád se usmívala až uchechtávala ... strašně mě to potěšilo, protože ne každému přijde k chuti Allenovo absurdní neokázalý humor... Doporučuji pro přemýšlivé srandisty.

04.01.2017 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Skvělá kniha, kdy chování a charakter hlavního hrdiny je naprosto dokonale a věrohodně popsaný, celý děj je hodně zábavně podaný.
(Ideální pro toho, kdo má občas problémy se ztotožnit s mužským hrdinou u ženské autorky (nebo pohlavně naopak), kdy si čtenář říká, že takhle by se hrdina nechoval, to autorka popisuje, co nezná a vymýšlí si .... tak takový pocit u Kdo chytá v žitě čtenář rozhodně nemá, nebo já jsem neměla :)

Pitná kúra Pitná kúra John Irving

Musím říct, že mě Pitná kúra neoslovila, jestli někdo začíná s Irvingem, začala bych jinou knihou....

04.01.2017 2 z 5

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Nejoblíbenější Irvingova kniha, do teď mi z ní zůstal silný pocit, že jako čtenář jsem měla pravdivý pocit vcítění do dvou hlavních dětských hrdinů, kteří se neumí vyrovnat s těžkou životní událostí jako dospělý člověk, rozhodně jsem neměla pocit, že je to příběh psaný dospělákem .... po dlouhé době mě kniha dojala k slze.
MOC DOPORUČUJU.

Katyně Katyně Pavel Kohout

Absurdní humor a originální slovní vyjadřování Pavla Kohouta mě nikdy nepřestane bavit ....chápu, že pro někoho může být kniha podivná až nečitelná, ale pro mě je jeden z nejzábavnějších českých autorů......
Moje nejoblíbenější knížka v období na gymplu.