Metuzalém - O stárnutí a stáří

kniha od:

Metuzalém - O stárnutí a stáří obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Vyprávění o stáří je vyprávěním o čase, biologii a medicíně, ale také o smrti, lásce, tvořivosti, štěstí a moudrosti. Metuzalém byl název šestnáctidílného pořadu o stárnutí a stáří vysílaného Českou televizí v roce 2012. Při psaní literárního scénáře bylo nejtěžší určit a sestavit skutečnosti a souvislosti tak, aby se vešly do patnácti minut jednoho televizního dílu. Poznávání světa totiž připomíná několikarozměrnou časoprostorovou síť. Ke scénářům převedeným do knižní podoby a v textu značeným kurzivou jsou připojeny úvahy, vzpomínky, asociace i reflexe, které mně šly hlavou při psaní, natáčení, rozmluvách se členy štábu, v průběhu projekce i povídání s diváky a kritiky. Také v nich je o fyzice a biologii, ale i o lidech, které jsem v životě potkal; o strachu, vězení a psychiatrických zařízeních jako o spojitých nádobách; o Johanu von Guddenovi a jeho královském pacientu, o včelím mozku a Čingischánovi; o americkém prezidentu Jeffersonovi a míšence Sally Hemmingsové i dětech, které spolu měli; o sebevraždách i práci s vědeckými informacemi, o Sigmundu Freudovi v r. 2012 a také o zombie science......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219339/metuzalem-o-starnuti-a-stari-219339.jpg 4.711
Žánr
Literatura česká, Literatura naučná
Vydáno, Karolinum
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Metuzalém - O stárnutí a stáří

Přidat komentář
Nehorazna
12.01.2017

Skvělá kniha s neuvěřitelným širokým záběrem z medicíny, ale i historie, filozofie, přírodních věd...., populární tvorba prof. Koukolíka se prostě čte sama.
A každou chvíli mě nutí knížku poodložit ( s civěním do zdi a s vlastním přemítáním ) a pak zase dál číst.
Nejvíc obdivuji komplexní pohled na problematiku ( která je nejen o stáří) z nejrůznějších oborů a srozumitelnost.

ttinecka
30.11.2014

Kniha plná informací, ale také moudrosti. Mně velmi oslovila... a není jen o stárnutí a stáří, ale o celém našem životě.