Negan Negan komentáře u knih

Gantz 30 Gantz 30 Hiroja Oku

Gantz dále pokračuje a tentokrát je plné nahých lidí a přerostlých mimozemšťanů, ano, tato série nepatří mezi mangu, kterou byste si měli povinně přičíst, ale patří mezi výtečný brakový oddech.
Celkové hodnocení: 6/10.

16.10.2021 3 z 5

Na konci cesty křížový Na konci cesty křížový Tomáš Motal

Zajímavé čtení, moc hezká kresba a práce s komiksem, první setkání s Traumem vyšlo na jedničku a další díly už si mám v plánu přečíst.
Celkové hodnocení: 8/10

16.10.2021 4 z 5

Death Note: Povídky Death Note: Povídky Cugumi Óba (p)

Dvě části knihy v češtině již vyšli, zbytek ne. Jedná se o zábavné čtení, ale určitě ne o nic, co by dosahovalo kvalit samotné série, avšak lepší než light novela.
U příběhů s L se mi zdálo, že autoři jdou až moc do humoru. Pointa první povídky mi tak nějak utekla, druhý povídka byla však dostatečně zábavná,
za mě 6/10.

16.10.2021 3 z 5

Bleach 7+8 Bleach 7+8 Tite Kubo (p)

Očekával jsem, že když se do děje zapojí více postav, že vše bude lepší, bohužel jsme se mýlil. Nové postavy nejsou zajímavé a děj je plytký. Obálka osmého svazku je vcelku kreativní, ale to je tak nějak vše.

20.04.2021 3 z 5

Bleach 5+6 Bleach 5+6 Tite Kubo (p)

Je to zábavnější? Ano!
Je to lepší? Ne!
Začíná nový souboj, roztažený do několika svazků, to dokážu tolerovat u pár výjimečných sérií, ale tady ne, jelikož právě takto dlouhé souboje/bitvy stojí na postavách a tady postavy vůbec nechápu. Obálky jsou vcelku hezké, ale to je tak nějak vše.

20.04.2021 3 z 5

Bleach 3+4 Bleach 3+4 Tite Kubo (p)

Po minulých dílech jsem se moc netěšil, ale třetí svazek překonal mé očekávání. Více emocí a více o postavách, první polovina byla vážně dobrá a i boj byl snesitelný. Bohužel čtvrtý svazek si to zase pokazil. Celý svazek představuje novou totálně zbytečnou postavu a celý souboj je strašně nudný. Klady série zůstávají, ale zdá se mi, že celková kvalita padá. Kresba je pořád podprůměrná a postavy nezajímavé.

20.04.2021 3 z 5

Bleach 1+2 Bleach 1+2 Tite Kubo (p)

Je velmi pravděpodobné, že bych bez tohoto balíčku sérii Bleach nezačal číst.
Příběh je dosti jednoduchý a celkově se jedná pouze o boj s démony, který se často opakuje. Ano, podobné prvky má například i Gantz, ale u něj mně alespoň zajímali postavy či omáčka okolo, tady ne. Hlavní hrdina je takový ten rváč s dobrým srdcem a hlavní hrdinka je.... no my vlastně ani pořádně nevíme. Děj je nezáživný a hlavně u druhého svazku jsem vcelku trpěl. Kresba je dosti zmatená a nehezká. Obálky obou dílů jsou vcelku hezké, ale něco jim chybí. Vydání se mi ale líbí, v knihovničce to prostě nevypadá vůbec špatně.

Kategorie: Stvůry 4 Kategorie: Stvůry 4 Gokurakuin Sakurako

Minulé díly byly možná špatné, ale občas měly nějaké světlé momenty. A co nám na to řekla Sakurako? Nasrat! Děj se skoro nevyřešil nebo spíše si vůbec nepomatuji žádný souboj s hlavní záporačkou či vyřešení jejího případu, možná je to tím jak špatně autorka příběh vypráví. Možná tím, že si ze čtení skoro nic nepomatuji. No každopádně hrozné. Nejhezčí obálka série a vcelku dobré vydání to nezachrání.
Celkové hodnocení: 3/10

Kategorie: Stvůry 3 Kategorie: Stvůry 3 Gokurakuin Sakurako

Pokračujeme dále v nudných aktech, alespoň máme tvář záporačky a celkově se vše více uklidňuje. Nové postavy z minulé a této knihy nedostanou žádný prostor, případy nejsou zajímavé. Obálka je hnusná a kresba průměrná. Vydání ujde.
Celkové hodnocení: 4/10

Kategorie: Stvůry 2 Kategorie: Stvůry 2 Gokurakuin Sakurako

"Kvalita" této série se postupně zhoršuje. Kromě dalších zbytečných aktů je tu příběh, který je na pokračování, takže konečně nějaký děj, ale to je vlastně všechno. V knize je pár nových postav, všechny totálně zbytečné a nezajímavé. Schopnost vyprávění autorky je až k obdivu špatná. Vypnul jsem u toho a dokázal jsem to strpět, ale to je tak vše. Vydání zase pochválím, ale jinak horší než minulý díl.
Celkové hodnocení: 4/10

Kategorie: Stvůry 1 Kategorie: Stvůry 1 Gokurakuin Sakurako

Kategorie: stvůry není zrovna dobrá série, ale první díl je alespoň průměrný.
Děj je rozdělen na 4 akty, kdy pokaždé sledujeme případ jedné stvůry. Hlavní postavy jsou průměrné a totálně nezajímavé. To platí i o záporácích a samotném ději. Kresba je spíše průměrná. Obálka není zas tak špatná, ale myslím, že série má i lepší. To co pochválím je maximálně vydání, kniha totiž v knihovně působí jako kazeta, což se mi líbí.
Jinak je tato kniha průměrná.

19.04.2021 3 z 5

Gantz 28 Gantz 28 Hiroja Oku

Útok na Japonsko začíná! Mihne se tu nový záporák a to je tak nějak vše. Celý svazek jsou velké a hezky vykreslené obrázky. Mně se to líbí, jediná škoda že ďáblík a detektiv nedostali tolik prostoru. Obálka je dobrá.

Gantz 27 Gantz 27 Hiroja Oku

Mise v Itálii pokračuje a její finále ve mně dokonce vyvolalo nějaké emoce. Za zmínku však stojí dvě věci a obě jsou spoilerové takže je nebudu zmiňovat. Ještě pochválím konec, chcete odpovědi? Tady je máte! Obálka je hezká.
Celkové hodnocení: 10/10

18.04.2021 5 z 5

Gantz 26 Gantz 26 Hiroja Oku

Po boji se vracíme do normálního života a ten funguje na jedničku. Minulé díly byly možná mdlé a tohle je výtečné. Nishi konečně dostane prostor a mám pocit, že to co v tomto svazku udělal bylo.... ehm..... cool? Gantz je zpět a dokazuje, že se ničeho nebojí. Obálka je spíše průměrná.
Celkové hodnocení: 8/10

Gantz 25 Gantz 25 Hiroja Oku

Poslední svazek nejnataženějšího souboje celé série a ano, je to fajn. Brutality, akce, hezká kresba, úchylárny to vše funguje, ale děj pořád zaostává. Obálka je zase hezká.

Gantz 24 Gantz 24 Hiroja Oku

Tento svazek by byl zase průměrný, pokud by zde nebyla Okuova kresba. Jeho vykreslování mimozemšťanů a různých techno-věcí se mi strašně líbí a tohle zvládá dokonale. Natažený souboj brzy skončí, za což jsme velmi rád. Obálka je hezká, moc mi na ní líbí až vodovkové stíny.

Gantz 23 Gantz 23 Hiroja Oku

Moc se mi líbí využívání monster jako záporáku, bohužel musím uznat, že celá tato sága je asi nejprůměrnější. Aspoň, že další tým dostane více prostoru, jinak je celý svazek spíše průměrný a ani hezká obálka to nezachrání.

18.04.2021 3 z 5

Gantz 22 Gantz 22 Hiroja Oku

Osácká skupina dostane více prostoru, odhalí se zde dva noví záporáci, upíři si zabojují a to je vše. Jeden z nejprůměrnějších dílů série. Ani obálka není hezká.
Celkové hodnocení: 6,5/10

18.04.2021 3 z 5

Gantz 21 Gantz 21 Hiroja Oku

Tento souboj nepatří mezi můj nejoblíbenější, ale zapojení někoho dalšího do hry je super. Nejvíce z celého svazku se mi líbila první čtvrtina, kdy sledujeme reakci týmu na upíří členy a to je zaprvé výborně humorně zpracované a zadruhé drsné. Je škoda že nejzajímavější postava (SPOILER NA MINULÉ DÍLY) Izumiho je ze hry. Pořád je zde ale Nishi, který je zajímavý. Noví záporáci jsou nad míru dobří. Obálka tentokrát nic moc.

Gantz 20 Gantz 20 Hiroja Oku

Tento svazek je jisto jistě slabší než minulý, ale zato nám představí postavu detektiva. Více prostoru také dostanou upíři a finále je jen třešnička na dortu. Obálka je hezká.