Gantz 23

Gantz 23 https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412243/bmid_gantz-23-4Fi-412243.jpg 3 32 4

Gantz série

Tým Gantzu bojuje z posledních sil. Dává do toho všechno… ale v té chvíli vstupuje do boje finální boss, stvoření, které je stejně tak krásné jako vražedné. Za jeho zabití je sto bodů, ale je vůbec možné zabít něco, co ustavičně mění svou podobu?

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , Crew

ガンツ 23 , 2008

Negan
18.04.2021 3 z 5

Moc se mi líbí využívání monster jako záporáku, bohužel musím uznat, že celá tato sága je asi nejprůměrnější. Aspoň, že další tým dostane více prostoru, jinak je celý svazek spíše průměrný a ani hezká obálka to nezachrání.
Celkové hodnocení: 6/10

Lenka.Vílka
20.11.2019 1 z 5

Gantz v mojich očích upadá. A to doslova. Jasně, kresba je stále dobrá. Jenom už nechápu pointu příběhu za ní. Prostě se tam řežou. Ok, to bych brala, kdybych věděla, že je série jenom o tomhle a nemá přesah jinam. Měla ho. Ale to už je dávno. Dost dílů zpátky. Příští díl si přečtu ze setrvačnosti, ne protože bych po tom nějak toužila.

PS: jediná dobrá věc na knize byl konec. "Kozatej démon", se kterých se evidentně (podle komentářů) znovu sejdeme v dalším díle. Tak alespoň jeho úvod za to bude stát, zbytkem se musím nechat překvapit ;)

martinstefko
19.06.2019 odpad!

Komiks "Gantz 23" ukázal, že série už se opravdu plácá na místě. akce je natahována tak, že se příběh v podstatě nepohne, a místo toho, aby se Hiroja Oku soustředil na to hlavní, tedy postavy, které jste si stačili oblíbit, věnuje se více těm novým, u nichž vidí potenciál toho, že jejich souboje by mohly čtenáře dostat. A jo, nejsou zde špatné momenty v boji, ale to už je strašně málo. Nestačí to. Hiroja Oku se roto místy snaží i o to, aby byl hodně krvavý, ale ani to už nějak není ono, ani to nestačí. Najednou je to brutalita pro samotnou brutalitu, není to proto, abychom i emočně trpěli spolu s tím, kdo dostává na frak, nebo jsou mu rovnou trhány končetiny. Jsem trochu smutný z toho, že se série takto vyvinula. Pořád bych jí přál, aby se zvedla, aby tu najednou byl zlomový díl, ono to získal zase nějaký děj, ale bojím se, že to nepřijde. Těch možností ale ještě bude dost. Sice jsme za půlkou, ale ještě nás dost dílů čeká. Však je těch svazků dohromady 37.

p3tris
14.06.2019 4 z 5

Bitva proti démonům Tengu a Imugami vrcholí. Ale ze všeho nejhorší je hlavní démon Nurarihjon, který dokáže měnit podobu a nepůsobí na něj zbraně od Gantze. Tým má další oběti a poradit si s ním nedokáže parta z Ósaky. A mezi tím zasahuje vojsko proti obřímu Gjúkimu, který ničí město ve stylu známé Godzily.

manga

Hiroja Oku