Gantz 2

„Vaše životy skončily. Jak prožijete ty další, je jen a jen na mně. Tak se věci mají.“ Tohle varování dostala skupina lidí, kteří byli v okamžiku své smrti teleportování do bytu, ze kterého se nedá utéct. Černá koule, která si říká Gantz, vysílá Keie Kurona, jeho přítele Masaru a nahou sebevražedkyni Kišimoto do ulic Tokia, aby bojovali proti děsivému cibulovému mimozemšťanovi. Na své straně mají zbraně a obleky vylepšující jejich schopnosti... proti nim stojí nejen smrtící protivník, ale i bojová nezkušenost a neznalost pravidel. Ale to nehraje roli. Přestože jsou mrtví, mají poslední zoufalou šanci bojovat o svůj život. A taková šance se nesmí promarnit. I když je pro ni nutné zabíjet....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/187250/gantz-gantz-2-wEs-187250.jpg 3.975

Gantz (2.)

ガンツ 2 (Gancu 2) (2001)

Komiksy, Thrillery, Sci-fi
Vydáno:, Crew

Lenka.Vílka

Co napsat o druhém díle, abych zároveň nenapsala spoiler? Protože...druhá kniha začíná přesně tam, kde skončil první a skoro celý jeho obsah je pokračování první akce. Zvláštní je, že to nezačne nudit. Teda až na to věčné "hnn", to je jak pro fandy Formule 1. A vypadám snad na to já? Fakt ne. Skoro nic se nedozvíme z pozadí a důvodu, ale to je ok. Zatím ono natahování žeru. Ale upřímně, co z toho, když se všechno vykecá hned na začátku? Autor by musel potom zvolit úplně jiný směr a ten by mi přišel náročnější. Uvidíme dál, že?

trudoš
15.07.2017

A konečně se nám to rozjelo. Druhý díl mě bavil výrazně víc, než ten první, především proto, že všechny ty nesympatické postavy pomřely hned zkraje. Dokonce i Kei Kurono získal šmrnc pro tu svou snahu zůstat za každou cenu naživu. Tedy ne, že by se nám zápletka příliš rozvinula, ale na to jsem si už zvykl a dokonce tomu přišel na chuť - spousta akce, posun v ději minimální. Neříkám, že Hiroja Oku nenatahuje některé sekvence až za hranici „netuším co kreslit a tak rozfázuji tenhle upocený obličej na tři stránky“, ale k vypjatým situacím to skutečně sedí. Hrát k tomu ze stránek Morriconeho Man with a Harmonica, dokonalost je na světě. Celek tak připomíná vysokooktanovou střílečku, kde se pro vší cool zabíjení zapomíná, o co že se vlastně bije. Což vzhledem k japonskému původu si skutečně už teď nedělám iluze, že bych se po dalších pětatřiceti svazcích dočkal nějakého smysluplného zakončení. Výhoda ale je, že při čtení můžu naprosto vypnout mozek a jen si užívat makabrózně krvavou jízdu.

Hadati
12.08.2016

Zklamání kvůli rádobyvtipnému záporákovi, kterého spíš litujete než že byste se báli. Záporák číslo 2 je pak naštěstí o něco lepší, takže jsem sérii ještě dal šanci.

Lenna75
04.12.2015

Druhý díl navazuje na předchozí, ale přesto mi přijde o kapku slabší než ten předchozí.

martinstefko
08.10.2015

Ten komiks je pořád skvělý, je to výborná jízda, ale ten potenciál, co v sobě má, by se měl projevit více, aby skutečně bylo možné mluvit o tom, že to je skvělá manga. Je to béčkově nádherné, ale přece jen ještě doufám, že nám to dá trochu víc než doposud. No, ať tak nebo tak, na třetí díl se budu nesmírně těšit. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/01/466-gantz-2-70.html

mitko
06.08.2015

Začiatok je naozaj pekný, kedy autor ukáže, že s postavami sa maznať teda nebude a z party to vydrží len pár vybraných ľudí. Čo je príjemné zistenie, aspoň tu si človek nebude istý, kto prežije (aj keď samozrejme tie najhlavnejšie tam vytrvajú asi dlhšie), ale inak skoro celý diel je len boj s cibulákom, ktorý je v skutočnosti dosť krátky, ale natiahne sa do celého zväzku, ku koncu je podaných pár vysvetlení(skoro nič), ktoré ale len podkladajú ďalšie a ďalšie otázky.

manga (Japonsko)

Hiroya Oku