Natali692000 Natali692000 komentáře u knih

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Musím nesouhlasit s ostatními. Mně se tento díl líbí o něco málo víc než první. Celkově mě knížka bavila a zaujala. Líbí se mi změna postav i setkání s postavami z prvního dílu. Čtení jsem si užila a knihu doporučuji. Opět celkem zajímavý konec jako v 2033. :)

15.05.2017 4 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Metro 2033 je podle mě opravdu povedená kniha. Bavilo mě to od začátku do konce. Bylo to jako na houpačce, chvíli se zdálo, že bude vše v pořádku a najednou BUM, a ono ne. Po celou dobu mi dělalo problém představit si tu absolutní tmu. Při čtení jsem na ni často zapomínala. Je to pro mě zkrátka nepředstavitelné, že jediným zdrojem světla je několik ohňů, nouzové osvětlení nebo svítilny. Ze všech postav mě nejvíce zaujala ta hlavní, tedy mladý Arťomko, a poté Chán. Ten se mi opravdu líbil. Také Mělnik byla hezky propracovaná postava. Výborné byly všechny sekty a víry. Konec knihy, ten mě tedy úplně dostal. To byla bomba. Jediné co bych vytkla byla část s Kremlem a tou potvůrkou. Přišlo mi to už trošku moc. Dále mě rozčilovaly chyby v tisku. Jinak jsem si čtení moc užila a těším se na další díly. :-) 4,5*

04.04.2017 4 z 5

Sweeney Todd: Šňůra perel Sweeney Todd: Šňůra perel Thomas Peckett Prest

Knížka mě bavila. Líbily se mi autorovy průpovídky a poznámky. Udělalo to na mě dobrý dojem. Kniha se tak pro me stala zajímavější. Udivilo mne, že film, který jsem viděla dříve než jsem četla knihu, je úplně jiný. Zaujaly mě oba příběhy. Jsem spokojená. :) 4*

01.03.2017 4 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Tuto knihu by si měl přečíst opravdu každý. Je to velmi silný příběh, který donutí k zamyšlení. Po přečtení některých částí jsem musela knihu na par minut odložit, abych si v hlavě srovnala, co to vlastně znamená. Tím nemyslím, že bych nerozuměla obsahu, ale musela jsem dumat nad tím, jak se takhle lidé k sobě vůbec mohou chovat. Doporučuji k přečtení a dávám pět hvězdiček. Kniha se četla velmi dobře, byla srozumitelná a psaná bez příkras.

25.02.2017 5 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Za mě zatím nejlepší díl. Nehorázně jsem si čtení užila. Oblíbila jsem si celou partu. Geralt mě prostě baví! Také se mi hodně líbily chvíle se Zoltanem a jeho partou. U jeho hlášek jsem se ohromně pobavila. A konec úplně luxusní. Přítel nemohl pochopit, co je na tom tak vtipného. Ať žije Geralt z Rivie! :)

23.02.2017 5 z 5

Hra o trůny 2 Hra o trůny 2 George R. R. Martin

Musím říct, že mě Hra o trůny úplně pohltila. Nemám nic, co bych prvním dílům vytkla a velmi se těším na další díly. Seriál jsem sledovala asi do půlky druhé série, ale i přesto mě knížka neskutečně bavila. Nebyla pro mě ani chvíli nudnou. Zamilovala jsem si Starky a Zimohrad. Vidím to tak, že zítra poběžím do knihovny pro další díly, neboť se nemůžu dočkat návratu do tohoto kouzelného a krutého světa. Četla jsem tu pár komentářů a všimla jsem si, že několik lidí mělo problém se zorientovat v rodech, lordech, serech atd. Za sebe bych řekla jen to, že já s tím neměla vůbec žádný problém. Pan Martin to má velmi promyšlené a když se člověk na četbu opravdu soustředí, tak by se neměl ztrácet. Za mě rozhodně pět hvězdiček!

16.02.2017 5 z 5