Naifa Naifa komentáře u knih

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Lepší jak první kniha. Mělo to děj, bylo to napínavé a nutilo to číst dál. Jsem zvědavá, zda si i třetí díl udrží stejné napětí.

24.02.2017 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Kniha se čte pěkně, ale nenutilo mě to číst dál a dál a dál. Dočetla jsem knihu, byla pěkná a těším se na další díly, ale úplně wow to nebylo. Přesto si myslím, že za přečtení to určitě stojí. Tři hvězdičky za to, že jiné knihy (od kterých se mi špatně odcházelo) dostali více, tak aby to bylo fér.

12.02.2017 3 z 5

První příběhy ze Zeměplochy První příběhy ze Zeměplochy Terry Pratchett

Kniha mě nenadchla. Fantasy mám ráda, ale tohle nebyl můj šálek kávy. Přišlo mi to hodně zmatené a chaotické. Věřím, že ale autor své příznivce najde. První kniha, kterou jsem nedočetla.

03.01.2017 1 z 5

Měděná rukavice Měděná rukavice Holly Black

Druhý díl byl stejně parádní jako ten první. Člověk už sice ví, kdo je Callum Hunt, ale i tak není o napětí a akce nouze. Zejména pokud si vezmeme vztah s jeho otcem. Stále nechápu, jak se někomu může jevit podobnost s HP. Tam je přece magie, děj i jiné pojato naprosto jiným způsobem. Zde mi magie přijde taková "uvěřitelnější". Kniha je skvěle napsaná a ačkoliv je určena pro děti a mládež, najde si v ní zalíbení i nejeden dospělý.

Železná zkouška Železná zkouška Holly Black

Velmi zajímavá kniha. Magie je zde pojatá jiným způsobem, než klasické kouzlení. Mnohokrát zmiňované srovnání s Harrym Potterem mi zde nepřijde. Možná je to v kouzlech a trojici kamarádů - dva kluci a holka, ale to je asi tak vše. Příběh je zajímavý a myslím si, že pro mnohé i nečekaný konec dodá knize to správné kouzlo. Rozhodně stojí za přečtení.

Bronzový klíč Bronzový klíč Holly Black

Zatím nejnapínavější kniha ze všech. Sice jsem tušila, kdo je špeh, ale i tak jsem byla chvilkami na vážkách, zda to není někdo jiný. A vůbec mi nepřišlo na škodu, že člověk tušil viníka. Ono to příběhu neškodí. Dobrá kniha se pozná podle toho, že se od ní člověk nemůže odtrhnout a já se k této knize vracela v každé volné chvilce - člověk si řekl, že ještě tohle, ale pak přišlo něco dalšího, tak přece ještě těch pár stránek ... No a ten závěr ... Ten jsem tedy fakt nečekala. Už se moc těším na další díl.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Dlouho jsem se nemohla rozhodnout, zda se mi kniha líbila. Nerada odcházím od rozečtené knihy a konec nakonec zajímavý byl. Celkový dojem však je stále takový rozpolcený. Asi je to tím, že mi žádná postava nepřišla sympatická a "oblíbená".

25.12.2016 2 z 5