naciana naciana komentáře u knih

Žiarenie Žiarenie Stephen King

Nie som žiadnou veľkou fanúšičkou Kinga, ale občas dostanem na jeho knihu vyslovene chuť a keďže môj manžel má všetky jeho knihy, jednoducho si jednu vyberiem. Odvtedy čo mi manžel poradil Svědectví, vyberám si zásadne sama :) a teraz som stavila na klasiku a vybrala som si výborne. Kniha sa v podstate číta sama, aj pasáže, pri ktorých nie ste napätý, vôbec nenudia a vy pri nich spoznávate hrdinov a máte pocit, že ich aj reálne poznáte. V tomto je King jednoducho výborný. Na konci mi trochu chýba rozuzlenie niektorých dejových liniek, ale chápem...King ;)

21.02.2021 5 z 5

Labyrint duchů Labyrint duchů Carlos Ruiz Zafón

Ďakujeme PÁN SPISOVATEĽ ❤

11.01.2021 5 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Je to pekná rozprávka pre dospelých. Kniha sa výborne číta, keď ležíte pod teplou dekou, s teplým nápojom, položeným vedľa seba. Mne osobne totiž bolo pri čítaní tejto knižky akosi viacej zima :) Dávam 4 hviezdičky, lebo knižka je naozaj pekná, ale...ja som asi čakala niečo iné, mala som priveľké očakávania a preto tam je u mňa trochu sklamanie...ale prečítajte, odporúčam :)

29.12.2020 4 z 5

Zasnežený Notting Hill Zasnežený Notting Hill Julie Caplin

Tento rok som sa znovu nechala zlákať vianočnou obálkou a už po prvých stránkach som vedela, že to bol znovu omyl /toto nie je prvýkrat, čo som naletela zasneženej obalke :)/. Nevadí...kniha dočítaná, určite si nájde svojich čitateľov, ale za mňa slabý, ničím originálny príbeh, ktorý ma jednoducho nedostal.

26.12.2020 2 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Knizku som sa rozhodla precitat hlavne kvoli filmu, ktory sa chysta do kin. Po docitani sa vsak do kina v ziadnom pripade nechystam, niektore veci totiz nepotrebujem vidiet na velkom platne :)
Kniha bola samozrejme vyborna, troska slabsi rozbeh, ale neprekazalo mi to. Taktiez mi pri Kingovi nevadilo, ze som vedela, co bude nasledovat...v duchu som stale kricala po hlavnom hrdinovi..."Nech Ta ani nenapadne, ist do vykopat!!!"...."Nikam ich neposielaj, zblaznil si sa?!?!?"..."Nechaj ho tam!!!"...."No tak uz ho konecne vykop!!!" :)))
Urcite odporucam precitat, cita sa sama, clovek sa ani nestiha poriadne bat a to som knihu vacsinu casu citala pri svojej spiacej skoro dvojrocnej dcerke ;)

14.03.2019 5 z 5

Kriedové správy Kriedové správy C. J. Tudor

Pomenovanie autorky ako "novy King" je velmi prehnane. Kniha bola pre mna sklamanim, po docitani vo mne zanechala zmiesane pocity...prilis prekombinovane...autorka nevedela vo mne navodit pocit strachu a vyvoj deja bol velakrat lahko predvydatelny, vraha som poznala od polovice knihy, aj skor. Na druhu stranu sa kniha velmi lahko cita, nenapadlo ma ju odlozit, bola som zvedava :)

06.03.2019 2 z 5

Priepasť Priepasť Jozef Karika

Prvá štvrtina knihy sa čítala sama a potom sa to začalo uberať smerom ako Tma a ja som už len do konca čakala, kedy to už konečne skončí. Na mňa až priveľa psychologických rozhovorov so sebou samých a všetky situácie som už ku koncu vedela presne predvídať. Asi som sa až priveľmi na túto knihu tešila, tak prišlo sklamanie. To však nič nemení na tom, že pán Karika jednoducho vie písať a na každú jednu jeho ďaľšiu knihu sa budem tešit

06.11.2018 3 z 5

Čierny rok: Vojna mafie Čierny rok: Vojna mafie Jozef Karika

Kniha bola reklamovana ako "najvacsi slovensky roman za poslednych 50 rokov" a to bolo hlavne minus tohto romanu. Skratit o 250 stran, vynechat neuveritelne natahovanie deja a bola by to standartne vyborna kniha od pana Kariku.

21.02.2018 3 z 5

Pôvod Pôvod Dan Brown

Na knihu som sa velmi tesila, preto mi je luto, ze som bola trochu sklamana. Nesklamal ma dej, ktory ako vzdy vyborne gradoval, kniha sa neda odlozit, stale si vravite " este jednu kapitolu" :), toto Dan Brown naozaj ovlada na vybornu, ale preco stale ten isty priebeh, uz to naozaj nudi a pritom neverim, ze to Brown nevie napisat inak...

21.02.2018 4 z 5

Most Most Karen Kingsbury

Romanticka jednohubka, oddychovka na jedno popoludnie. Avsak musim pochybovat o rebricku autorov v New York Times, pretoze absolutne mi nie je jasne, z akeho dovodu je autorka povazovana za najpredavanejsiu, pise totiz podpriemerne a velmi jednoducho. Dej knihy je prvoplanovy, v podstate nicim originalny, okrem casteho spominania Boha, na co som si teda po par stranach zvykla.

21.02.2018 2 z 5