mutace mutace komentáře u knih

Vejce s ozvěnou Vejce s ozvěnou Josef Pecinovský

Je to prostý, nekomplikovaný příběh s jasnou zápletkou. Závěr dává smysl. Je to čtivé
Není to žádný zázrak, ale v porovnání se Simonsovými nebo Fabianovými sračkami je to skvost za 4 hvězdičky

03.01.2013 4 z 5

Rudé granáty Rudé granáty Václav Karel Krofta

Pokud mne tato kniha něčím zaujala, je to krásný popis Prahy a jejího okolí na konci 19. století a žívotního stylu tehdejších lidí.
Ani dějově není kniha špatná a je celkem čtivá.

14.12.2012 4 z 5

Chybí mi do konce ještě asi 30 stran a nemůžu se donutit se to dočíst.
Zásadní problém je v tom, že mne ani nijak zvlášť nezajímá, jak to skončí. Zatím se mi to jeví jako podprůměrné.
Až to dočtu, tak dám vědět.
Tak jsem to dočet a strhl poslední zbyvající hvězdu, kterou, jak jsem si myslel, bych mohl toto sračkoidní dílo ohodnotit.
Žádné překvapení se nekonalo, ono tedy jako mělo, ale ve svém důsledku "ONA ŠOKUJÍCÍ UDÁLOST!" žádnou změnu nepředstavovala.
Pokud by někdo chtěl vědet, jak vypadá propracovaný a vygradovyný příběh, ať si přečte Zolu, nebo A.J. Cronina

Mimochodem, kdo viděl japonský film Battle Royale z roku 2000, těžko to může pokládat za originální námět.
To co v této knize ujde, je vykradené, a zbytek, kterým je vykradený motiv odekorován, je pěkná sračka.

02.10.2012 odpad!

Obrysy a stíny Obrysy a stíny Petr Heteša

Celkem rozvleklé a nudné, na konci žádné překvapení.

08.06.2012 1 z 5

Šedozelené oči Ley Lynseyové Šedozelené oči Ley Lynseyové Petr Heteša

Nečte se to nejhůř, ale za celou dobu se tam toho moc nestalo, jinýmy slovi, nemá to moc spád

31.05.2012 3 z 5

Tereza Raquinová Tereza Raquinová Émile Zola

POZOR:příspěvek obsahuje sprostá slova!
Poselství je jasné: ženy - neserte své muže, muži - neserte své ženy, a hlavě nezabíjejte Kamila.

24.05.2012 5 z 5

Matka Matka Maxim Gorkij (p)

Jestli jsem někdy něčemu nerozuměl, tak je to popis této knihy

21.05.2012

Žoldáci Žoldáci Frederick Forsyth

Velmi zdlouhavé. Autor se tam patlá v absurdních detailech jak vyzbrojit ilegálně malou armádu, aby si toho nikdo nevšim, a pak bum prásk a je po všem a ke všemu ani žádné překvapení, dopadne to tak, jak již půl knihy tušíte.

30.04.2012 2 z 5

Křižákův hrob Křižákův hrob Archibald Joseph Cronin

Přesto, že kniha je to skvělá, co jsem od Cronina četl, tak ale zatím nejslabší.
Popis knihy tomu mc nenasvědčuje, ale opět se jedná o velmi čtivý román s propracovaným příběhem.

26.04.2012 4 z 5

Klíče království nebeského Klíče království nebeského Archibald Joseph Cronin

To je poprvé, co jsem k nějakému knězi pocítil sympatie. Tato kniha má všechny atributy Croninova rukopisu:
výborný příběh, dramatické scény a obyčejné hrdiny. Zkrátka, když má autor co sdělit, nemusí vymíšlet ptákoviny o upírech atp. Rozhodně doporučuji.

22.03.2012 5 z 5

Stopařův průvodce po Galaxii Stopařův průvodce po Galaxii Douglas Adams

Každopádně se jedná o vtipnou knihu. Troufám si tvrdit, že kniha je přímo prošpikována dobrými vtipy. Nadruhou stranu se jedná o knihu veskrze nudnou. Pokaždé jsem se musel překonávat, abych pokračoval v četbě. Rodhodně mě nevtáhla do děje. Celkově mi příběh i jeho hrdinové byli tak nějak fuk.

20.03.2012 3 z 5

Dle mého názoru se jedná o nejlepší díl z cele ságy, že by to ale bylo něco skvělého, tak to teda ne.

20.03.2012 3 z 5

Upír z Gorjanců Upír z Gorjanců Mate Dolenc

Četl jsem to již dáno, akorát si vzpomínám, že jsem se do toho musel dost nutit.

20.03.2012 1 z 5

A hvězdy mlčí A hvězdy mlčí Archibald Joseph Cronin

Velmi zajímavý, na Croninových knihách, je fakt, že po přečtení si řeknete, že to jinak ani skončit nemohlo, neboť jeho hrdinové jsou tak lidští, a to nemyslím pouze v dobrém slova smyslu.

08.03.2012 5 z 5

Světlo severu Světlo severu Archibald Joseph Cronin

Po jeho románu "A hvězdy mlčí", jsem si nemyslel, že by mohl napsat ještě něco, co by mne tak zaujalo, ale "Světlo severu" mě vyvedlo z omylu. Strhující příběh s velmi propracovaniu dějovou linií, velmi realistické prokreslení aktérů příběhu, to vše dokazuje, že A.J.Cronin nepatří mezi autory, žijících z úspěchů jediného románu.

08.03.2012 5 z 5

Mariňáci Mariňáci Robert Fabian

Tu jednu hvězdičku dávám za to, že nekolikrát (asi 2x) kniha budila zdání, že by to mohlo začít být zajímavé. Nezačalo.
Pointa - žádná. Na závěr jsem si mohl přečíst jen velmi vzdáleně související, nezáživný příběh težařské lodi. A úplně na závěr jsem se mohl dozvědět něco z mládí již dávno mrtvých hrdinů. Nuda, nuda, šeď, šeď.
Příběh končí nekde před stranou 400, dalších cca 300 stran se prodíráte jakousi nastavovanou kaší a marně doufáte v nějaké vyústění vůči původnímu příběhu. Nic takového se nekoná.

07.03.2012 1 z 5

Můj život s Vladkem Můj život s Vladkem Robert Votruba

Co může být zajímavého na tom, jak jedna nula žije s druhou nulou?

21.01.2012

Se smrtí v zádech Se smrtí v zádech Miroslav Žamboch

Pokud tuto knihu přečtete, tak si to rozhodně někalm poznamenejde. Za týden si už ani nevzpomenete, že jste to četli, natož aby jste si vzpoměli, o čem to bylo.

03.01.2012 1 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Knížka to není špatná a je celkem čtivá, ale dávám tomu "jen" tři hvězdička z důvodu, že Robert Merle má o mnoho lepší knihy, např. "Smrt je mým řeneslem".

13.10.2011

Tak mě někdy napadá Tak mě někdy napadá Ken Kesey

Spávně bych tuto knihu neměl hodnotit, neboť jsem ji nedočet. Je psaná poměrně nudným a nepřehledným způsobem, takže jsem to po 98 stranách vzdal.

16.09.2011 2 z 5