Ms.Iris Ms.Iris komentáře u knih

Podvodníčka Podvodníčka Kristína Ježovičová

...kniha je písaná pútavo, nevedela som sa od nej odtrhnúť, musela som ju prečítať na prvé "zahryznutie". Samozrejme nebolo to dokonalé dielo, ale pre mňa bola kniha skvelá. Chcela som dať v hodnotení 4*, ale kvôli celkovému nízkemu hodnoteniu, zámerne dávam 5* ;-)

25.02.2018 5 z 5

Pruhované beštie Pruhované beštie Radovan Dunaj

Ťažko sa mi to čítalo, nebola to moja šálka kávy plus mi na celej knihe niečo vadilo, z čoho hodnotím knihu ako priemernú...

24.02.2018 3 z 5

Otecko sa postará Otecko sa postará Karin Krausová

Pohodové oddychové čítanie. Deju trocha chýba spád, čo je ale vyvážené humorom a trefnými prirovnaniami.

04.02.2018 3 z 5

Chlapi na zbláznenie Chlapi na zbláznenie Ivana Ondriová

Príjemná oddychova kniha. Mne sa vcelku páčila ;-)

28.01.2018 4 z 5

Nebezpečná Nebezpečná Lucia Sasková

Príbeh o slečne, ktorá to nemá v hlave v poriadku, koná skratovo a končí mnohokrát na psychiatrii. Príbeh zaujímavý, plný zvratov, nečakaných konaní.. stojí za prečítanie.

16.01.2018 4 z 5

A čo ak preplo im A čo ak preplo im Mária Blšáková

Druhé pokračovanie knižky (dennikovych zápiskov) o Eme, ktorej život sa už pomaly vracia do normálu. Príjemné jednoduché čítanie na jeden-dva večery ;-)

13.01.2018 4 z 5

Zakázaný inštinkt Zakázaný inštinkt Viktória Darsane

Pekná kniha, príjemne sa čítala. Ľahko, nenutene, zo života...

12.01.2018 4 z 5

Som bosorka Som bosorka Vita Jamborová

Absolútne som nečakala od knihy to, čo mi ponúkla. A veruže som bola milo prekvapená, aky obsah kniha ukrýva. Zaujímavé, nevšedné a hlavne pútavé. Mne sa to páčilo :-)

28.12.2017 5 z 5

Láskou spútaní Láskou spútaní Eva Ava Šranková

Akozeeeeee !!! Kniha, do ktorej som sa nevedela PRINUTIT, lebo ma proste odradzala ta história v začiatkoch, ...no premohla som sa a ŽASNEM :-) kniha je úžasná! Skvelá! Dej nepredvídateľný, pútavý, proste radosť ju čítať! Veľké plus dávam autorke za detailne opisy tej doby, držanie sa histórie , dátumov atď. Síce mňa toto osobne nebavilo, tieto detaily som preskakovala, ale fanatik do histórie si tu príde na svoje a ocení ešte viac túto knihu. Za mňa tak či tak jednoznačne perfektné čítanie ;-)

22.11.2017 4 z 5

V zajatí strachu V zajatí strachu Eva Hrašková

Niekoľko pribehov, s vlastnym osudom, nie vzdy najkrajsim.. je to typ knihy a žáner, ktorý som nečítala, nemám s čím porovnať a neviem ako správne hodnotiť.. kniha si však zaslúži pozornosť. Je nevšedná.

18.11.2017 5 z 5

Aj ja ťa chcem Aj ja ťa chcem Hana Leger

Obálka knihy bolo to jediné, čo ma upútalo na tejto knihe. Popravde, knihu som nedokázala dočítať úplne do konca, od začiatku ma vôbec nezaujala. Dve hviezdy dám za trpky humor a sarkazmus, ktorý autorka podáva fakt skvele, ale to je asi tak všetko. Dej je zbytočne naťahovany nezmyselným opismi kadečoho.. v skutočnosti ide o jednoduchý dej, avšak autorka ho zakrýva do neprirodzene rozvitych viet, ktoré ešte krkolomne rozvija o nezaživne opisy... až som dostala nechuť čítať to dalej.

07.11.2017 2 z 5

Bodyguardka Bodyguardka Vita Jamborová

Od autorky som jednu knihu uz citala, bola som z nej nadsena. Preto som siahla aj po inej knihe od nej. A ani ta nesklamala :-) pre mna kniha Bodyguardka je jedným slovom uzasna. Ulahodila mi po všetkých stránkach ..milo ohromena som bola zo stylu, akym autorka pise. Keby môžem, dám aj 6*

07.11.2017 5 z 5

Uličnica Uličnica Jana Benková

Fuu, táto kniha má príbeh, ktorý som nečakala. Nevedela som sa od knihy odtrhnúť. Napínavý dej, všemožná snaha hrdinky bojovat proti osudu, ktorý si žiaľ sama pokašlala; hra na mačku a myš, ktorá nemá konca kraja. Prežívala som to spolu s hrdinkou, každý jeden pád, každý jeden vzlet...priala som jej. Fandila. A ako pri skoro každom románe som čakala happyend. Nedočkala som sa a ostala som akási sklamaná.. kniha zrejme chcela skončiť tak, aby si čitateľ domyslel, či sa hrdinke podarí zasa žiť normálny život alebo už zostane navždy na samom dne ukrytá pred svetom...no na mňa osobne zapôsobil záver knihy veľmi zle, určite sa dalo lepšie uzavrieť kapitolu takého strhujúceho pribehu...plus zostal vo mne taky pocit bezmocnosti a ľútosti, že to ani možné nieje.

26.10.2017 4 z 5

Príbeh menom Filip Príbeh menom Filip Katarína Machová

Príbeh napísaný pekne, ale ta naivita Simony fakt nemala hranice... nuž, ale aj o tom život býva.

23.10.2017 4 z 5

Nikdy nehovor navždy Nikdy nehovor navždy Ali Cronin

Nebolo to zlé, do knihy som sa úprimne so záujmom začítala.. Je to však také jednoduchšie čítanie, s jednoduchým dejom, ktorý vám je už na začiatku viac-menej jasný. Čítanie by som zaradila pre mladých vo veku 15+ a verím, že práve oni si v tom nájdu niečo viac ;-) než moje postaršie Ja :-D

12.10.2017 3 z 5

Kým nás dieťa nerozdelí Kým nás dieťa nerozdelí Marek Mittaš

Asi až priveľmi som sa na túto knihu tešila, no nesplnila uplne moje očakávania. Styl písania je skvelý, prirovnania su jedinečné, opisy detto. Ale! ...príde moment kedy už je toho priveľa. Všetko dotiahnuté až príliš do extrému, na môj vkus.

01.10.2017 3 z 5

Jedného dňa možno Jedného dňa možno Dominika Würll

Príbeh má čo-to do seba, mne sa vcelku páčil, až na to, že kniha má hrozne veľa preklepov a chýb.

26.09.2017 4 z 5

Všetko naopak Všetko naopak Ivana Furjelová

Kniha sa čítala priam sama. Jednoduchý štýl písania/rozprávania v podaní 15ročného zbohatleho rozmaznaneho dievčaťa o svete, kde vládnu peniaze... no nič netrvá večne !

21.09.2017 4 z 5

Brida Brida Paulo Coelho

Túto knihu som čítala ako prvú z Coelho kníh. A som SKLAMANÁ !! Väčšiu sprostosť som snáď ani nečítala...

13.09.2017 1 z 5

Tá druhá Tá druhá Táňa Keleová-Vasilková

Príjemné čítanie. Kniha ani dej nesklamali. ;-)

08.09.2017 4 z 5