MP17 MP17 komentáře u knih

Poklad kapitána Kida / Jak se chodí do pohádky Poklad kapitána Kida / Jak se chodí do pohádky Ljuba Štíplová

Nejlepší čtyřlístkový speciál, oba příběhy správně tajemné, příjemně strašidelné a samozřejmě zábavné.

20 x Čtyřlístek 20 x Čtyřlístek Ljuba Štíplová

Dárek k mým šestým narozeninám. Dodnes si pamatuji tu obrovskou radost, kterou jsem měl.

09.02.2015 5 z 5

Od agamy po žraloka. Velký ilustrovaný slovník zvířat Od agamy po žraloka. Velký ilustrovaný slovník zvířat kolektiv autorů

Další z mých dětských přírodovědných klasik. Výborné ilustrace, přehlednost, ale zároveň obsáhlá informační hodnota.

Tajnosti zákulisí Tajnosti zákulisí Bohumil Bezouška

Jako malý sem si knihu jen prohlížel, jako dospělý přečetl. Velmi zábavné čtení o hereckých osobnostech ND.

09.02.2015 4 z 5

Kiss Kiss Gene Simmons

Simmons je můj nejméně oblíbený člen ze základní čtyřky a jeho popisování historie této kapely beru poněkud s rezervou. Ale zábavné to je, to zase ano.

09.02.2015 3 z 5

KISS: Bez masky KISS: Bez masky David Leaf

Pestrá biografie + zajímavě komentovaná diskografie. Jsou zde vykresleny charaktery jednotlivých členů této kapely, jejich slabé a silné stránky, vzájemné fauly, obviňování, roztržky a následné udobření. Pro členy "KISS Army" povinnost mít doma.

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Rádoby skandální konspirační slátanina. Hádanky pro děti, drama pro babičky z kavárny Slavia.

09.02.2015 2 z 5

Odkaz Stonehenge Odkaz Stonehenge Sam Christer (p)

Poctivé tři hvězdičky, kniha celou dobu balancovala na hraně tajemného detektivního románu a laciné konspirační bramboračce ala Dan Brown, ale naštěstí tu hranu (tím špatným směrem) nikdy nepřekročila.

09.02.2015 3 z 5

Mizející zvířata Mizející zvířata * antologie

Sbírka opravdu mimořádných fotografií v jedné knize. Jak již název napovídá, jedná se o výběr více, či méně, ohrožených druhů zvířat.

08.02.2015 5 z 5

Injekce, které nebolí Injekce, které nebolí Svatopluk Káš

Humorné historky českého lékařství, ve kterých vystupují často i známá jména a renomovaní odborníci.

06.02.2015 5 z 5

Pohádky a obrázky Pohádky a obrázky Vladimír Sutějev

Co si tak matně pamatuji, tak tohle je nejspíš první kniha, kterou jsem kdy měl v ruce. Dodnes jí vlastním a čtu z ní dětem.

Myš dobré naděje Myš dobré naděje Stanislav Rudolf

Zábavná kniha pro větší kluky.

Za pohádkou kolem světa Za pohádkou kolem světa Vítězslav Kocourek

Jeden ze symbolů mého dětství. Kresby Heleny Zmatlíkové mě fascinovaly a silně podněcovaly mou fantazii.

Afrika – Život a smrt zvířat Afrika – Život a smrt zvířat Josef Vágner

Tato kniha vyrůstala se mnou.

Obrázky z českých dějin a pověstí Obrázky z českých dějin a pověstí Zdeněk Adla

Základní kámen mých (tuzemských) dějepisných znalostí. Neuvěřitelné, jak rychle a snadno tato kniha obohatí povědomí o našich dějinách už u nejmenších dětí. Fungovalo to u mě a stejné je to i u mých dětí.

05.02.2015 5 z 5

Peříčko Finista Jasného sokola Peříčko Finista Jasného sokola neznámý - neuveden

Lepší, než "příbuzná" Krása nesmírná. Bod navíc za ty hororové kresby.

Čenda a spol. Čenda a spol. Vojtěch Steklač

První polovina knihy (kluci sami doma o prázdninách) postupem času trošku ztratí dech, nicméně druhá půlka knihy (příběhy celé party) vše spolehlivě zachrání.

Mirek & spol. Mirek & spol. Vojtěch Steklač

Detektivní zápletka odlišuje od ostatních knížek holešovické party, ale pořád je to zábava.

Cikánské pohádky Cikánské pohádky Marie Voříšková

Originální a zábavné pohádky. Patřičně drsné a strašidelné, žádná idylka, i když tady vítězí na konci vždy dobro, jako v jiných pohádkách, není to zadarmo a bez obětí.

05.02.2015 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Jako malý jsem měl tuto knihu rád, byla plná strašidelných příběhů a obrázků. Jako dospělému už mi ale poněkud vadí (při čtení dětem) ten oblíbený mustr hloupého Ivánka, který se promění v bohatýra a ožení se překrásnou Vasilisou, či Marjou Morevnou.

04.02.2015 4 z 5