Mosofa Mosofa komentáře u knih

Krvavý Bronx Krvavý Bronx Petra Soukupová

Bavila jsem se.

05.07.2023 5 z 5

Podivuhodná historie sexu Podivuhodná historie sexu Kate Lister

Zábavné, dozvěděla jsem se hodně nových věcí, četla jsem po kouskách ve chvílích, kdy jsem měla zrovna čas a nebyla chuť nořit se do složitých příběhů. Tohle je přesně ten typ knihy, který vám umožní se začíst do něčeho odlehčeného. Sice si nic z toho nezapamatujeme, protože přijímáme tisíce informací během dne, ale je to lepší než koukat do telefonu.

16.11.2023 3 z 5

Jan Masaryk - Poslední portrét Jan Masaryk - Poslední portrét Marcia Davenport

Zajímavý pohled na tohoto politika, dozvěděla jsem se několik nových informací.

13.11.2023 5 z 5

Svítící děti Svítící děti Nicholas Kardaras

Uf! Depresivní. Ani tato kniha ale problém nevyřeší, máme s ním totiž trouble tak trochu všichni. Nejen děti.

21.04.2024 5 z 5

Brodiova zpráva Brodiova zpráva Jorge Luis Borges

Mám ráda jeho myšlenky i knihy, tuhle mám ovšem nejraději. Dává nám prostřednictvím krátkých příběhů nahlédnout do argentinské společnosti, o níž vůbec nic nevím, tedy teď už ano. Doporučuji.

13.11.2023 5 z 5

Poslední věta Poslední věta Lisa Genova

Je to velmi, velmi drsné a drásající. Je to o bezmoci a přesto o naději. Dlouho se mi nestalo, že by mi u knihy tekly slzy.

30.10.2023 5 z 5

Smrtholka Smrtholka Lucie Faulerová

Hezky napsané, poutavé, nenudila jsem se.

29.10.2023 3 z 5

Třetí světlo Třetí světlo Claire Keegan

Tohle bylo prostě skvělé. Ke knize jsme se několikrát vrátila. Přesně řečeno dvakrát a určitě ne naposledy.

27.10.2023 5 z 5

Fikce / Alef Fikce / Alef Jorge Luis Borges

Není to jednoduché čtení, vyžaduje mé stoprocentní soustředění, čilost, ale i specifickou náladu. Ale minulý týden se to všechno sešlo a jsem spokojená, líbila se mi a knihu doporučuji.

27.10.2023 5 z 5

Mezi dvěma světy Mezi dvěma světy Suleika Jaouad

Citlivě napsané, trocha mouder, ale ne moc, jen tak, aby se text dal snést. Hlavní postava byla velmi silná, rozumná a fandila jsem jí. Není to vysoká literatura, ale je to dobré.

27.10.2023

Bába Bába Daniil Charms (p)

Nad každou stránkou jsem žasla a byla uchvácená autorovou představivostí. Pokaždé jsem si říkala "to bych nevymyslela", tak asi proto pět hvězd. Dokonale vybroušené dílo.

09.07.2023

Kopírák Kopírák Sam Holland

Kniha byla až příliš předvídatelná. A to ve všech směrech.

09.07.2023 2 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Kniha mě příliš neoslovila, nebavil mě jazyk ani rytmus příběhu. Naopak se mi líbilo vykreslení hlavního hrdiny, jeho způsob přemýšlení a vnímání světa.

09.07.2023 2 z 5

Pohled ze tmy Pohled ze tmy Gytha Lodge

Mělo to zápletku, švih, nenudila jsem se. Přestož nejde o žádný objevný nebo artový román, doporučila bych ho každému jako čtení na dovolenou nebo prostě jen na chvíle, kdy si chce člověk odpočinout a nevadí mu temnější náměty.

05.07.2023 5 z 5