Monika_cz Monika_cz komentáře u knih

Plešatá zpěvačka / Židle Plešatá zpěvačka / Židle Eugène Ionesco

Plešatá zpěvačka
Jedná se o zmatenou hru, kde chce mít každý první, ale také poslední slovo, kde nikdo nevěří nikomu a nikoho neposlouchá. Po celou hru spolu hovoří dva manželské páry a každý z nich mluví o něčem jiném. Navzájem si nevěnují pozornost, když se však chce přidat do rozhovoru služebná, všichni jsou za jedno, služebná musí odejít a nepřednášet jim žádnou báseň. Hra zmateně začíná i končí.

Židle
Opět zmatené dílo, někdy mi připadalo až zbytečně zdlouhavé, hlavně když přicházeli stále další a další neviditelní hosté. Ale zajímavý závěr s Řečníkem, na kterého se celou dobu čekalo.

12.04.2015 5 z 5

Simpsonovi a Filozofie (Homer myslitel) Simpsonovi a Filozofie (Homer myslitel) William Irwin

Zajímavá, ale místy celkem nudná kniha. Nečekala jsem, že bude plná humoru, ale některá témata (hlavně o náboženství a myšlení) byla napsána dosti složitě, takže jsem se v textu občas ztrácela. Rozhodně byla zajímavá část o aluzích, kterých je seriál plný. Někdy však v knize šlo více o filozofii, než o filozofii o Simpsonovi a filozofii. Ale rozhodně stojí za přečtení. Také bych uvítala nové přepracování, které by obsahovalo nové díly, myslím, že by se pak v kniha hodně změnilo.

12.04.2015 3 z 5

Poslední člověk Poslední člověk Doug Naylor

Musím říct, že tento díl se mi líbil z celé série nejméně. Škoda, že se autoři rozdělili, kdyby tomu tak nebylo, možná by i třetí díl stál více za to a byl by mnohem lépe napsaný a vtipnější.

09.03.2015 4 z 5

Lepší než život Lepší než život Rob Grant

Moc se mi líbila počítačová realita, opět nechyběly vtipné hlášky.

Pozpátku Pozpátku Rob Grant

Stejně dobrý díl, jako byl první, uzavření celé série.

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Rob Grant

Asi nejlepší díl, moc mě to bavilo. První jsem viděla seriál, ale tahle kniha vážně neměla chybu. Neustále jsem měla během čtení, před očima seriálové postavy a možná mě to o to bavilo víc.

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Úžasná kniha. Drsná a velmi syrová kniha, kde život smrtí nekončí a lidé jsou jen chodící panáčci, kteří jsou jako jedinci k ničemu. Kniha (dle mého názoru) pravdivě ukazuje, jak se k sobě zle a špatně chováme a jak se chováme k našemu okolí a přírodě. Také se mi líbí obraz člověka, který jen hromadí majetek a nevnímá svůj vlastní život. Velice obdivuji práci na začátku, kdy jste hozeni do děje a nevíte vlastně nic. Kniha za to vážně stojí, vím to, protože to ví Tyler...

27.02.2015 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Harry Hole je nejlepší detektiv na světě :-). Super kniha, zajímavá záplatka, kde jsem ten konec do poslední chvíle vážně nečekala. První mě nadchla, ale tohle stálo za to. Už se těším na další díl.

13.02.2015 5 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Je to kniha, která v člověku zůstane...

11.09.2014 5 z 5

Zápisky starého prasáka Zápisky starého prasáka Charles Bukowski

Moje první kniha od Bukowského a jsem nadšená. Byla jsem nadšená z přeletů, z různorodosti témat a hlavně z jeho osobních postřehů na svět, život, politiku a mnoho dalšího. Syrově, neupraveně a velmi hovorově napsané sloupky donutí k zamyšlení.

24.08.2014 5 z 5