Monida Monida komentáře u knih

Draka je lepší pozdravit aneb O etiketě Draka je lepší pozdravit aneb O etiketě Miloš Kratochvíl

Přidávám se k pozitivnímu ohodnocení knihy. Celková spokojenost, každá rodina by si ji měla přečíst, je to jeden z dobrých způsobů, jak trávit společné rodinné chvíle a ne jenom u televize, počítače, mobilu..

31.12.2022 5 z 5

Jak kouzlo do houslí vklouzlo Jak kouzlo do houslí vklouzlo Daniela Krolupperová

Kniha mě mile překvapila. Děj je zajímavý a poutavý, není tuctový. Jediné mínus k ději je nedostatečné zapojení houslaře a skřítky, ať je to víc pohádkové. Jinak hlavni myšlenka se mi moc líbí, ilustrace Bergmannové jsou jedinečné, kouzelné a nádherné!

30.12.2022 5 z 5

Zanzibar aneb První světový průvodce Haliny Pawlowské Zanzibar aneb První světový průvodce Haliny Pawlowské Halina Pawlowská

Líbil se mi koncept knihy, kresby, recepty jsem přeskakovala. Dozvěděla jsem se nové a zajímavé informace, uvítala bych jich i více a ubrala zmínky o narkomanech a prostitutkách. Pohodová kniha na letní dny.

13.08.2022 4 z 5

S Medovníčkem do pohádky S Medovníčkem do pohádky Jan Lebeda

Z této knihy jsem nadšená, moc povedená!

25.05.2022 5 z 5

Medovníček a Medulka Medovníček a Medulka Jan Lebeda

Tento díl nepatří mezi nejpovedenější knihy o Medovníčkovi. Pohádky mi narušují Medovníčkovy věty typu: “Ty jsi hlupáček”, “Nedáš chvíli klid”, “Nech si těch slibů” atd.. Pohádku Komáří válka bych zcela vynechala v knize. Na druhou stranu pohádka o rosničkách se mi velmi líbila, zajímavá byla i pohádka o ptáčkovi Duháčkovi.
Další mínus bylo setkání Medovníčka s Medulkou a konec pohádky. Zmínka o opilém čmelákovi na konci knihy je dle mého názoru zbytečná. Medovníčkovo loučení bylo smutné a nečekané, nehodnotím to však jako zaporně a i nadále se mi líbí pohádky o skřítkovi Medovníčkovi.

24.05.2022 2 z 5

Medovníček na cestách Medovníček na cestách Jan Lebeda

Zajímavé a pěkné příběhy, jsou věty v knize, které bych úplně odstranila, jsou tam zbytečné (když se skřítek Medovníček zlobí na divočáka Huga, jak o něm mluví, atd.), jinak knížka byla čtivá, spíš pro starší děti, ne pro tříleté, to bych si upravila text pro čtení i práci s textem s nejmladšími dětmi.

17.05.2022 3 z 5

Ptačí domek Ptačí domek Eva Meijer

Čekala jsem více povídání o ptácích, ne o jejím životě. Knížka mě trochu zklamala, ale pasáže o ptácích byly zajímavé.

12.05.2022 2 z 5

Když se řekne rozcvička Když se řekne rozcvička Vladimíra Ottomanská

Absolutní spokojenost s obsahem knihy, vše do detailu napsané, krok za krokem, ideální pro pedagogy v předškolních zařízeních. Z této knihy čerpám snad pokaždé při psaní příprav do mateřské školy. Škoda že není kniha rozsáhlejší. Aktivity se dají aplikovat ne jenom k tématice ročního období. Skvělá práce autorky i ilustrátorky.

11.05.2022 5 z 5