Mondie Mondie komentáře u knih

Prastaré tajemství květu života; kniha 2 Prastaré tajemství květu života; kniha 2 Drunvalo Melchizedek

Úžasná kniha od stejně úžasného autora, který studoval všechna náboženství světa, aby přišel na společného jmenovatele. Tento druhý díl je poměrně náročnější na přemýšlení, plný platonských těles, hexadronů, dodekadronů, metronových krychlí a merkaby celkově. Samá posvátná geometrie, kde autor nabádá, že je lepší pro pochopení vzít kružítko a tvořit. Vřele doporučuji.

24.07.2015 5 z 5

Obrazy z ríše mŕtvych Obrazy z ríše mŕtvych Rainer Holbe

Tak k této publikaci jsem přišla díky synchronicitě, celkem "náhodně". Jdu do knihovny na net zdarma a u vchodu, knihy za 10Kč... Samé příběhy pro děti, ale já dál přehrabávám tituly... A byla tam, zatím čeká v polici, než dostanu chuť na toto téma. Už nyní mi dochází, že to byl dobrý kauf :)

23.07.2015

Bardo. Cesta smrti a znovuzrození Bardo. Cesta smrti a znovuzrození Lama Lodö

Na stránkách neoluxor ji nyní mají v akci za 62Kč, takže objednáno :)

22.07.2015

Nepřekážejte sami sobě Nepřekážejte sami sobě Osho

V pořádku, Váš názor respektuji, celé to však vidím spíš neutrálně. Osho je velmi kontrovezrní bytost, jak v této knize o sobě tvrdí. Také je zcela jasné, že má i své odpůrce, kteří na něj hází špínu. Třeba jak se vozí v rolls-royce, které dostal darem od svých stoupenců atp... Na jednu stranu to, pak ono a pravdu se tímto způsobem rozhodně nedozvíme. Dokud si s autorem sami nepohovoříme. Nicméně, v této knize, pokud byste ji dočetla, zjistila, že sebe nepovažuje za osvíceného. Jde ještě dál a popisuje se za neosvíceného...

22.07.2015 4 z 5

Prastaré tajemství květu života 1 Prastaré tajemství květu života 1 Drunvalo Melchizedek

The best, bohužel se mi ji zatím nedaří někde sehnat ke koupi. Pokud by se jí chtěl někdo zbavit, že ji nechápe, odkoupím. Díky

22.07.2015 5 z 5

Posvátná geometrie platonských těles Posvátná geometrie platonských těles Jeanne Ruland

Když by k této knize někdo něco napsal, budu velice vděčná. Uvažuji o koupi, ovšem jak nemám možnost na knihu sáhnout, přičichnout a prolistovat, je to dilema. Samozřejmě nic extra nového než co je v knize PRASTARÉ TAJEMSTVÍ KVĚTU ŽIVOTA 2.díl, zřejmě příliš neobjevím, nebo ano? Asi tam mají i chybu, jde o síň Amenti v Egyptě, leda že... Jistě však narozdíl od Drunvala půjde o pravo-hemisferový, ženský pohled na věc, což mne láká o to víc. Děkuji za nějaký názor :)

7 klíčů ke štěstí 7 klíčů ke štěstí Deepak Chopra

Není potřeba něco hanit, ovšem jak jsem uvedla jinde, u Chopry je potřeba i přemýšlet, popř. se k nějaké pasáži vrátit. Knihu v závěru přirovnám ke 4., nebo rovnou 5. dohodě od kluků Ruitzů. Proto jsem se ke knize vrátila a tvořím stručné výpisky, jelikož mám knihu půjčenou. Dokonalé. Doporučuji. Samozřejmě Chopra tvoří spíš pro bytosti levo-hemisférově zaměřené, což plně nejsem. Zas na druhou stranu od něj čtu 3. knihu a nalézáme se. Ve finále je to jednoduché, stačí si zapamatovat 7 rad. Na návod si musí každý přijít sám, jen tak to nabyde skutečné účinosti. Na koho je to moc náročné, lze nahradit třeba K. Poláčkem "Bylo nás pět" nebo tak nějak :)

Spokojený spánek Spokojený spánek Deepak Chopra

Zas jen doporučuji, ačkoliv název může někoho zavést jinam, Deepak pohlíží komplexně na lidské zdraví, nikoliv pouze na léčení nějaké insomnie. Pomocí krátkého testíku si můžete zjistit tělesnou konstituci jako kapha, pitta nebo vata. Na základě toho podle ajurvédy, o kterou se autor opírá, lze kvalitněji žít a tímpádem i spát. Takže ano, čti čtenáři směle. Deepak je prostě dobrý, jenže chce u toho také přemýšlet a být k sobě upřímný.

Návraty k sobě Návraty k sobě Markéta Vostrá

Mohu doporučit nejen ženám, ačkoliv náš úděl je poměrně náročnější. Na druhou stranu knihu doporučuji zároveň všem, kdož začínají s tarotem. Neboť je to taková rukověť bez návodu na výklad, za to s významem základních 22 karet či archetypů, např jako Crowleyho tarot.

Učení dona Juana Učení dona Juana Carlos Castaneda

Vždyť ano, jen ať se uživatel vespod učí z čeho chce, třeba politiky, ta je také velice reálná a opravdová, jako světová ekonomická bilance. Osobně o Castanedovi uvažuji delší dobu a na náročnější literaturu jsem celkem zvyklá, přeci jen to není četba stylu E. Kanta nebo Hegela a spol. Takže, neoluxore, za pár dní objednávám, jsem knihomol a pidihnidopich :) A samozřejmě, naše společnost je tak rozmanitá, že ani za záporný názor se není třeba stydět. Ovšem jenom proto, že něčemu nerozumím, nemohu to odsoudit a považovat za nesmysl z toho důvodu, že pro ono nemám smysl.

22.07.2015

Pátá dohoda Pátá dohoda Don Miguel Ruiz (p)

Doporučuji

Spirituální řešení Spirituální řešení Deepak Chopra

Není to kniha na jedno rychlé přečtení. Navíc bez praktikování půjde, jako u všeho, pouze o příjemně psaná slova. Směle doporučuji těm, kdož potřebují.

17.04.2015 5 z 5

Život ve světle - Průvodce osobní a kosmickou transformací Život ve světle - Průvodce osobní a kosmickou transformací Shakti Gawain

Jednou přečíst nestačí. Je skvělá, ještě, že ji mám.

03.03.2015 5 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Já to chápu, jelikož jsem něco podobného poznala. Na ZŠ nás k tomu nutili, bylo to zdlouhavé a nudné. Někdo neuměl číst, takže tím. Ale čtu dál. A Kopčem je nezapomenutelný, ačkoliv jsem to od ZŠ neviděla :)

28.12.2014

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Kde soudruzi udělali chybu? Co když je to záměr, nemít myslící a cítící bytosti, bez špetky kreativity a tvořivosti... Toho bohdá nebude a vše se mění již nyní. Kniha je skvělá, v určitém období mi pomohla, ovšem je také potřeba nejen číst, ale žít tím. Tak se vše dostává do pohybu... do naší reality všedního dne

26.12.2014 5 z 5