MonaNona MonaNona komentáře u knih

Bratři Karamazovi Bratři Karamazovi Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Rozhodně patří mezi moje TOP, ale nebudeme si lhát. Mezi snadno čtivé knihy rozhodně nepatří a je spíš pro náročného, zkušeného čtenáře protože nenáročný čtenář, který se četbě až tak moc nevěnuje tuto knihu prostě nemá šanci dočíst.
Všechno dobré, co tu o knize padlo platí, ale jsou tam sáhodlouhé popisy toho, jak vypadá město, ulice, domy... a děj jako takový se rozjede až kolem strany 150.
Já s tím problém nemám, ale chápu, že jsou povahy, které to vzdají a lidé, kteří prostě potřebují akčnější knihu, která je čtivá snadno a to tahle při vší úctě není.

11.01.2016

Miluj bližního svého Miluj bližního svého Erich Maria Remarque (p)

Nejslabší kniha, kterou jsem kdy od autora četla.

11.01.2016 odpad!

Rubínová zář Rubínová zář Virginia Cleo Andrews

Odpad.

11.01.2016 odpad!

L. N. Tolstoj - Anna Karenina L. N. Tolstoj - Anna Karenina Václav Dušek

Komentáře mě dost překvapují. Anna Karenina má víc než 800 stránek a tohle byla jen zkrácená verze, která jich nemá pomalu ani 200... na ruskou literaturu té doby se čte naopak velmi svižně a lehce právě protože tuto "Annu Kareninu" nenapsal Tolstoj, ale Dušek.
Myslím, že člověk by si měl přečíst buď originál nebo by ji neměl číst vůbec. Duškova Anna Karenina prostě není Anna Karenina od Tolstého.

L. N. Tolstoj - Anna Karenina L. N. Tolstoj - Anna Karenina Václav Dušek

Je poznat, že je to zkrácená verze resp. jen výtah ze "skutečné" Anny Kareniny.
Dobré, pokud to člověk potřebuje rychle zhltnout k maturitě, ale jinak obecně knihy, které jsou výtahem z jiných knih obecně nedoporučuju.

Prorok Prorok Amanda Stevens

Bez komentáře.

11.01.2016 3 z 5

Lístky ve větru Lístky ve větru Virginia Cleo Andrews

Cathy moje sympatie nikdy neztratila. Po tom, co prožila mi byl spíš nesympatický postoj Chrise, který by všechno nechal být a všem všechno odpouštěl i vraždu bratra atd.
Cathy byla vždycky mnohem dynamičtější, dravější, cílevědomější a agresivnější osobnost než věčný usmiřovač a optimista Chris... takže to všechno rezonuje s její osobností, kterou měla už v prvním díle.
I tam byla ta urýpaná, vzteklá, nedůvěřující, choleričtější, neústupnější a agresivnější.

Prorok Prorok Amanda Stevens

Nejlepší ze série je první díl. Druhý je totální píííp a tahle poslední je zase kvalitně výš než ta druhá - to rozhodně, ale na tu první nemá.
Po Království jsem si nechtěla Proroka ani koupit, ale přišla mi škoda nedokončit sérii, když už jsem dvě knihy měla.

11.01.2016 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Lepší než Hypnotizér a Písečný muž, ale moderní severskou krimi i nadále nepovažuju za kvalitní.

03.01.2016