Moňa69 Moňa69 komentáře u knih

Můj bláznivý Valentýn Můj bláznivý Valentýn Karen McCombie

Tak já jsem asi divná, ale v šestnácti mě teda ani nenapadlo vzdychat ROK po JEDNOM klukovi:D

02.03.2014

Ambra Černá není pastelka & Ambro Černá, neštovice nejsou k jídlu! Ambra Černá není pastelka & Ambro Černá, neštovice nejsou k jídlu! Paula Danziger

Můj vzor, když mi bylo asi devět, a ten žvýkačkový míč jsem prostě musela mít taky!

02.03.2014 4 z 5

Značka: Šílená se závazky Značka: Šílená se závazky Annie Downey

Jako jo, sranda, dokonce jsem to přečetla dvakrát, ale nemám moc v oblibě knihy, ve kterých dospělá žena (navíc matka dvou dětí) vystupuje jako méně inteligentní puberťačka. Teď nemyslím, že by všechny takové měly nosit kožich a perlový náhrdelník, ale občas to autorka trochu přehání, taková Bridget Jonesová je myslím zlatý střed:)

02.03.2014 3 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

A pak že dnešní mládež je zkažená!:D

02.03.2014 2 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Asi se k tomuhle budu muset ještě někdy vrátit - zřejmě jsem Jatka četla v nějakém divném rozpoložení, ale připadalo mi to tak nějak jalové:(

02.03.2014 2 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Původně mě Ostré předměty vůbec nelákaly (potupně přiznávám, že občas zcela povrchně vybírám knihu podle obalu a tento mi připadal poněkud kýčovitý) a pustila jsem se do čtení jen proto, že se mi tato kniha zkrátka spletitou cestičkou dostala do rukou, ale jsem nadšená! Asi přehodotím svůj vztah k autorkám-ženám:D Když jsem se dozvěděla hlavní osu příběhu, čekala jsem, že to bude nářez (pohřešované a záhadně znetvořené děti já můžu - teda na papíře!) ale že do toho bude zakomponována i úchylka hlavní hrdinky, její pošahaná rodina, ale pošahaná tak, až to není hezké... no, ještě pořád mě má naštěstí v knihách co překvapovat:)

02.03.2014 5 z 5

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Dobrá prasárna! To si musím přečíst i ostatní autorčiny knihy. Tolik hnusu a bizardity na každé stránce je prostě mňamka pro nás čtenářské zvrhlíky:)

27.02.2014 5 z 5

Jak daleko k Babylonu Jak daleko k Babylonu Jennifer Johnston

Přátelství mezi chlapci a pouto pevnější než cokoli na světě, ale když mě to tak strašně nebavilo:(

Než přijde mráz Než přijde mráz Henning Mankell

Tak Mankellovi ještě určitě dám šanci, Než přijde mráz tedy hodnotím jen třemi hvězdičkami ale vcelku mě příběh vtáhl, i když závěr se mi zdál zbytečně dlouhý. Málokdy narazím na thriler, jehož hlavní osou je vztah otce a dcery, vlastně otců a dcer.

26.02.2014 3 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Konec této knihy mě vždycky rozbrečí jako Zelená míle! Chudák Lenny, smutný skon takového trochu Forresta Gumpa.

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Odvaha Pavla a Ester nezná hranic. Strašná doba, krásná kniha.

Únos domů Únos domů Iva Procházková

Celkem silný příběh. Jako dítě jsem byla úplně paf, že vás můžou jen tak unést a o to víc, že už se třeba nechcete vrátit. Co si budem povídat, fascinuje mě to pořád, jen v jiných obdobách.

Film už mě tak nebavil, mám silnou alergii na Kotka.

26.02.2014

Katyně Katyně Pavel Kohout

Béé, to teda bylo utrpení dočíst do konce, skoro jako to lámání v kole:) Příběh i postavy jsou neskutečně zajímavé, námět skvělý, zpracování (pro mě!) zoufalé... Musím si postesknout nad zbytečně rozvláčným vyprávěním, chvílemi jsem se přestávala koncentrovat na text a můj zájem opadával, stejně tak teda žasnu nad formou přímé řeči, silně mi vadilo, že promluva je přerušovaná na úplně nevhodných místech.
Naopak se mi líbí ten šibeniční humor, nevím jak lépe to popsat, člověk je zkrátka tak pohoršen až je z toho pobaven:) Zejména na začátku jsem byla mile překvapená potřeštěností postav, a v případě deflorace ve vlaku rovněž:D Každopádně, Kohout se králem mého knižního kurníku nestane, nicméně má ten pán rozhodně hlavu plnou šílených nápadů.

Štěstí přijde zítra Štěstí přijde zítra Zdeňka Bezděková

Krom vzpomínek na koncentrační tábor mě kniha dost zklamala, Říkali mi Leni je bez debat úplně jiný level, tohle mi připadá trochu jako komunistická propaganda.

Zrada Zrada Robert Lawrence Stine

Jé, tak série Zrada/Tajemství/Požár patří ze všech Stop hrůzy k mým nejoblíbenějším, zřejmě jsem si rodinu Fierů (Fearů) nezamilovala jen já, ale i sám autor, soudě podle toho, že o Fearech pak vyšly ještě nejmíň další čtyři knihy a pojmenoval po nich celou ulici.

26.02.2014 5 z 5

Kniha o mrdání Kniha o mrdání Nela D. Aston

Půvabné:)

Zlý úmysl Zlý úmysl Lisa Jackson

Sice vidím mezi komentujícími samé ženy, ale přimlouvám se za vyjmutí Lisy Jackson ze šuplíku Autoři detektivek pro ženy. Myslím, že její tvorba zaujme úplně klidně i muže, zápletky jsoupokaždé skvěle promyšlené, napětí udržuje na výbornou a celkově nenacházím v knihách Lisy Jackson nijak moc typicky ženských prvků.
Tentokrát jen 3 hvězdy, ale takové slušnější.

26.02.2014 3 z 5

Konec vosí sezóny Konec vosí sezóny Denise Mina

Začátek mě teda moc nezaujal, asi hlavně proto, že vyžadoval větší soustředění než četba v autobuse mezi uřvanýma parchantama, ale celkem rychle jsem se chytla a považuju tuto detektivku za dost dobrou - asi ne tak úplně bestseller, no ale britové jsou divní, že.

25.02.2014 4 z 5

Oběť Molochovi Oběť Molochovi Åsa Larsson

Hundí příběh:) Mě to přišlo strašně krátké! Na druhou stranu se nenašlo jediné hluché místo, je sice vidět, že pera se chopila žena, ale tak nemusí to být vždycky na škodu...

20.02.2014 4 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Jako dítě jsem knihu četla pořád dokola, až se divím, že se nerozpadla opotřebením. Doteď si nedovedu představit tíhu zjištění, že někdo vyrůstá u cizích lidí a "otec je popraven, má-li matku nevím".

17.02.2014 5 z 5