MojmirM MojmirM komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Vyborne!

11.01.2021 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Po predchozich knizkach autora jsem ocekaval vyrazne vic. Prislo mi to prekvapive vsedni, prazdne, trivialni. Spousta vaty, kvanta textu, ktery ani nic nepopisuje ani nikam neposouva dej. A drivejsi vypointovane vtipne situace se taky nejak vytratily.

13.01.2019 2 z 5

Ona a já aneb Manželem snadno a rychle Ona a já aneb Manželem snadno a rychle Miroslav Macek

Skoda, ze se autor nepokusil jinak celkem povedene vtipy propojit nejakym pribehem. Sablona..."pripomina mi to historku, kterou rikal otec: ....." je v knizce pouzivana az otrocky, to cele prolozene knizni variaci na Master Chefa riznuteho Master Sommelierem mi misty pripomela detske slohy ve stylu: "...a potom jsme sli tam....a v poledne jsme meli obed...a potom jsme sli onam...a potom jsme sli spat....". Celkem vysoke hodnoceni davam za kvalitu nekterych vtipu zaclenenych do (zcela banalniho) pribehu.

20.09.2020 3 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Necekane dalsi pokracovani vynikajici puvodni serie. Urovne predchozich dilu nedosahuje, ale porad je to velmi ctiva knizka. Autor vyuziva potencial principu casovych smycek k cestam odkudkoli kamkoli (v miste i case), az to trochu pripomina Terminatora nebo Matrix. Knizka se tim vic priblizila akcnimu filmu, coz je skoda. Porad si nastesti zachovava cast poetiky puvodni serie, ale jak jeji hrdinove rostou, prestavaji to bohuzel byt "podivne deti". Zaver nechava otevreny prostor pro dalsi pokracovani, ktere si rad prectu (az/pokud vyjde) s nadeji, ze se dej nebude dal priblizovat standardnimu akcnaku.

05.05.2019 4 z 5