Mixxa Mixxa komentáře u knih

Už vím, co udělám, když… Už vím, co udělám, když… Zuzana Pospíšilová

Tuto knížku jsem si četla jako malá a rozhodně bych ji malým dětem doporučila. Knížka hravou a přesto důslednou formou vysvětluje, jak si má dítě počínat v jakýchkoli situacích.

29.02.2016 5 z 5

Škola - příručka pro přežití školní docházky Škola - příručka pro přežití školní docházky Jasminka Petrović

Knížka není špatná, je docela vtipná, obdařena mnoha obrázky a popisky typů lidí, které můžeme potkat ve škole. Přesto jsem se nedostala k tomu hlavnímu: Jak přežít školní docházku? :-)

29.02.2016 3 z 5

Můj (nový) vlastní deník malého poseroutky Můj (nový) vlastní deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

No, knížka je prostě 'na dvě věci'. Jakoby jeden vlastní deník nestačil, musí přijít i druhý. Jako nechci ostatním kazit radost, ale tahle zbytečnost mě nenadchla. Prostě obyčejný deník s ozdobenou titulkou, občasnými ilustracemi a přemrštěnou cenou hlavně kvůli profláklé hlavní postavě. Myslím si, že pokud si chcete psát deník, uděláte líp, když si zajdete do papírnictví a vyberete si blok s autíčky nebo květinami a ušetříte nejméně polovinu ceny. -_-

26.02.2016 odpad!

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Fakt jednička a dvojka bezkonkurenčně nejlepší! Takhle jsem se nezasmála ani nepamatuju!

26.02.2016 5 z 5

Rodrick je king Rodrick je king Jeff Kinney (p)

Přečetla jsem to za den, ale i tak jsem si některé pasáže opakovala. Knížka nezklamala a je vtipným potěšením :-)

26.02.2016 4 z 5

Ošklivá pravda Ošklivá pravda Jeff Kinney (p)

Nebylo to špatné, ale lehce to upadalo.

26.02.2016 3 z 5

Ponorková nemoc Ponorková nemoc Jeff Kinney (p)

Jej, tak u toho jsem se fakt nasmála!

26.02.2016 4 z 5

Fakt smůla Fakt smůla Jeff Kinney (p)

Nebylo to špatné, pobavilo to sice o trošku míň, ale i tak se mi knížka líbila.

Ostrov náhrobků Ostrov náhrobků Thomas Brezina

Super kniha! Jako menší jsem se ji 'bála' a teď v 16ti jsem na ni znovu narazila a rozhodla jsem se ji půjčit znovu. A udělala jsem správně! Klub záhad jako vždy potěšil, knížka má logický spád a přesto se čte sama! Jaký div, že je určená především pro děti. :-)

26.02.2016 5 z 5

Mamutí jeskyně Mamutí jeskyně Thomas Brezina

Já jsem Klub záhad začala číst asi v osmi letech. Ano, občas jsem se trošku bála, ale nebylo to až tak strašné. Nevím, proč by se mělo vydávat vydání 'pro menší'. Za chvíli snad bude Případ zmizelých brýlí, ne?
Ale to neznamená, že bych Brezinu neměla jako autora ráda, právě naopak, ale příjde mi, že by se spíše měl věnovat základnímu klubu záhad a ne, až jim táhne na 18, tak vymýšlet příběhy, kdy jim bylo šest.

26.02.2016

Murphyho zákony ...a sexuální hrátky Murphyho zákony ...a sexuální hrátky Karl Wagner (p)

No jo, to se dobře vydává kniha vtipů a 'zákonů', když je jich plný internet!

26.02.2016 odpad!

Ulice - Průvodce seriálem Ulice - Průvodce seriálem Alena Šloufová

Ta 'starší' ulice byla lepší. Byly tam živější zápletky a taky se tam pořád něco dělo. Teď mi příjde, že to pokračuje jen z jakési nutnosti.
Třeba Světlana s Lumírem měli na začátku Ulice úplně nelogický a krachující vztah, kdy ji Lumír zamykal doma a neváhal ji občas uhodit. Světlana se poté z 'mafiánky' vyšplhala na post velvyslankyně v Bruselu a teď tvoří šťastnou rodinku.
Tereza Jordánová na začátku zavrhla svého otce kvůli tomu, že je opustil kvůli jiné ženě. To by se dalo pochopit, kdyby ovšem 'až vyroste' neudělala to samé jakési holce, která je teď ve stejné pozici jako ona tehdy. A ještě se diví, že se ta holka s ní nechce bavit -_-
A nebo nemocí pozitivní Zuzana, která pracuje s potravinami v pekárně a dokonce se o ní i rvou chlapi, přestože ví, jakou nemocí trpí. Tohle je fakt blbost!!! I přestože se tato nemoc (doufám) potravinami nešíří, je blbost, aby s nimi pracovala! Třeba i člověk s průjmem, který by se touto cestou nešířil musí zůstat doma, protože to hygiena zakazuje!
A takhle bych mohla psát do vyčerpání postav. Předtím to dávalo ještě nějaký smysl, ale teď tam točí vysloveně bláboly! O Liškových a Frantově 'holce' Skylar ani nemluvě!!! -_-

26.02.2016 1 z 5

Josef a Ly Josef a Ly Anna Vovsová

Knížka stejně jako film není špatná (co se námětu a zpracování týče). Příběh se mi moc líbil, jen mě mrzí, že v televizi vysílají takové blbiny a tohle tam třeba vysílali jen jednou. :-/ Pak ať se nediví, že si pak všechno stahujeme z internetu. :P

26.02.2016 3 z 5

Islámský stát - Uvnitř armády teroru Islámský stát - Uvnitř armády teroru Hassan Hassan

Knížku si určitě plánuji přečíst, až se mi trochu uvolní seznam. :-) Jen by mě zajímalo, když už ti muslimové (myslím ty radikální) chtějí, aby hlavním náboženstvím byl Islám, proč se tedy 'mydlí' mezi sebou i proto, že je jeden šíít a druhý sunnit? Tady nakonec vypadá, že jakákoli volba je prostě ta špatná. Ale kdo ví? Možná se něco málo dočtu právě tady. :-)

26.02.2016

Kniha pro správné holky: Jak oslnit kdykoliv a kdekoliv Kniha pro správné holky: Jak oslnit kdykoliv a kdekoliv Juliana Foster

Takovéhle kraviny mě ani jako malou nebavily. A věřte mi, že já si přečtu kdejakou blbůstku...

24.02.2016 odpad!

Seznámení Seznámení Marcela Remeňová

Myslím si, že snad všechny děti mají představivost. Ale napsat toto, jakože celé dílo je na 13ti leté děvče nejspíš něco drsného. ;-) Ovšem až nebudu mít co po ruce, možná tuto knížku zkouknu.

24.02.2016

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Knížku jsem si půjčila z knihovny. Nevypadá ani se nečte špatně, ale občas mi připadalo, že takové věci už mám zažité. Možná dobře pro mne, protože existují lidé, kteří si právě musí ty základní hodnoty teprve uvědomit. Ale na druhou stranu této knize docela věřím, že zafungovala, protože síla myšlenky opravdu existuje. Proto je nutné se přese všechno pokusit najít nějaké řešení a nenechat se negativitou užírat.

24.02.2016 2 z 5

Ach, ty vraždy 1 Ach, ty vraždy 1 Zdeněk Zelenka

Knížku mi koupila mamča jako dárek, který mě velice potěšil, protože jsme dříve sledovaly i seriálovou podobu. Knížka je občasně doplněna fotografiemi z natáčení a celkové příběhy mě stále baví číst. Jednu hvězdičku jsem strhla za občasnou zdlouhavost, která se ovšem v seriálu a v knize podobá, ale v té televizi to přesto není tak patrné.

24.02.2016 4 z 5

Tajemství stříbrných vlků Tajemství stříbrných vlků Thomas Brezina

Velice zdařilá kniha, pro mě tehdy jako malou i místy strašidelná a napínavá.

24.02.2016 5 z 5

Démon ticha Démon ticha Thomas Brezina

Moje úplně první knížka z této edice. Už ani nevím, kolik mi bylo let. :-) Ale i teď bych si ji klidně přečetla, což se o moc knížek říci nedá. Já bych ji doporučila komukoli.

24.02.2016 4 z 5