Islámský stát - Uvnitř armády teroru

Islámský stát v Iráku a Sýrii (ISIS) šokoval svět svou brutální silou a odporným stínáním hlav rukojmích. V obou zemích dobyli jeho příslušníci velká území – rovnající se velikosti Velké Británie – a slíbili vytvořit nový muslimský chalífát pod přísnými pravidly zákona šaría. V knize Islámský stát – Uvnitř armády teroru vysvětluje americký novinář Michael Weiss a syrský analytik Hassan Hassan, jak se tito násilničtí extremisté přerodili z povstalecké skupiny, která byla v Iráku téměř poražena, do džihádistické armády mezinárodních dobrovolníků, kteří natáčeli profesionální videa a šířili násilí a chaos po celém Blízkém východě. Počínaje prvními dny Abú Mus’aba az-Zarqáwího, zakladatele prvního ztělesnění ISIS ve formě „al-Káidy v Iráku“, Weiss a Hassan vysvětlují, kdo jsou klíčoví hráči – od nepolapitelného vůdce Abu Bakra al-Bagdádího až po bývalé Saddámovy baasisty v jeho řadách – odkud přišli, jak získávali místní i globální podporu a jak fungují – od jejich sociální mediální strategie až po pokoutní zisky z obchodu s ropou. Politické a vojenské manévrování Spojených států, Iráku, Íránu a Sýrie podnítilo překvapivou a prudkou expanzi ISIS. Na základě původních interview s bývalými americkými vojenskými činiteli a současnými bojovníky ISIS odhalují autoři také bratrovražedný boj uvnitř tohoto hnutí, stejně jako neskutečnou nenávist příslušníků ISIS vůči šíitským muslimům, což je příčinou další sektářské války v tomto regionu – přesně té, o které si Spojené státy myslely, že ji v Iráku zastavily v roce 2011. Ve světě se zrodila nová generace teroru, a chceme-li vědět, jak ji zastavit, musíme vědět, o koho jde....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/271702/big_islamsky-stat-uvnitr-armady-teroru-g1Y-271702.jpg 3.637
Literatura světová, Literatura faktu

Vydáno: , CPress

ISIS: Inside the Army of Terror, 2015

Kniha Islámský stát - Uvnitř armády teroru

pobijecmuch
28.02.2017

Spousta informací, které jsou zajímavé, ale zbytečně je z toho guláš a nemáte ponětí o čem se píše. Tedy autoři se snažili vysvětlit na 264 stranách historii a vznik IS. A je to móda vydávat takové publikace.

katicaj
08.01.2017

Trochu náročnější čtení - když se zorientujete ve jménech, tak je to v pohodě - četla se mi docela špatně, ale když se člověk přenese přes tohle, jedná se o zajímavou publikaci plnou zajímavých informací. Po přečtení jsem se na celou kauzu "uprchlíci" dívala jinak.

Claricia
07.03.2016

Knihu jsem si půjčila na základě recenze v časopise Echo. A jsem ráda, že jen půjčila. Věřím, že obsahově je kniha skvělá - ale abych to zjistila, budu si asi muset přečíst anglický originál. Po jazykové stránce je totiž česká verze tak mizerná, že mi dělá velké problémy ji číst. Stále doufám, že se to ještě zlepší, ale moc to na to nevypadá.

FlashDC
05.03.2016

Jestli chcete pochopit, proč se děje na východě, co se děje a proč je ISIL tak krutý, zde se vám dostane mnoho odpovědí. Při čtení nejdnou budete používat internet, kdo je alávista,baasista,teokracista, salavista apod. Zezačátku je dobré si zapamatovat jméne a názvy organizací ať v tom nemáte zmatek.

Mixxa
26.02.2016

Knížku si určitě plánuji přečíst, až se mi trochu uvolní seznam. :-) Jen by mě zajímalo, když už ti muslimové (myslím ty radikální) chtějí, aby hlavním náboženstvím byl Islám, proč se tedy 'mydlí' mezi sebou i proto, že je jeden šíít a druhý sunnit? Tady nakonec vypadá, že jakákoli volba je prostě ta špatná. Ale kdo ví? Možná se něco málo dočtu právě tady. :-)

Lukinsons
16.02.2016

Opravdu velké množství informací, někdy až moc :D

Gee.Rocks
13.02.2016

Velice dobře napsaná kniha. Takové ISIS v kostce. Myslím, že informací o ISIS je mnohem víc, ale tady je opravdu vše co potřebujete vědět, abyste poznali svého nepřítele. Čte se to blbě jen proto, že těmi lidmi (ISIS) pohrdám.

premacech
27.01.2016

Hodně, hodně, hodně obsáhlá, i když má malý rozsah stran. Čte se velmi poutavě a důkladně popisuje příčiny vzniku dnešní situace. Musíte se ale hodně vracet, abyste pochopili souvislosti. Občas mám pocit, že si autoři vyřizují účty, ale obsahově výborné. Kdo chce vidět popis zabíjení civilistů, pro toho toto opravdu není. Ten at si radši pustí TV Nova. Kdo chce trochu pochopit pozadí vzniku IS a podobných bojůvek, tomu doporučuji se začíst. Dalo hodně práce vytvořit toto dílo. 100%