Mishel156 Mishel156 komentáře u knih

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Knihu jsem přečetla na jeden zátah, ovšem není to úplná topovka. Čekala jsem od ní víc.

17.08.2020 3 z 5

Dům bez oken Dům bez oken Milan Urza

Mám ráda spíše knihy psané na základě skutečného příběhu, takže se mi tato kniha hodnotí hůř. Nicméně po prvních asi 15 stránkách jsem ji odložila, ale poté ji dočetla během pár hodin. Skutečně zajímavě psaná kniha, líbí se mi autorův styl.

17.08.2020 4 z 5

Zbláznění - Mánie, deprese, Michelangelo a já Zbláznění - Mánie, deprese, Michelangelo a já Ellen Forney

Nesoudím obsah. To ponechám odborníkům či lidem se stejnými potížemi, ale kniha jako taková se mi špatně četla. Četla jsem ji dlouho a neustále jsem odkládala. Zřejmě mně nevyhovuje ani tento druh - komiks.

06.08.2020 2 z 5

Tetovač z Auschwitzu Tetovač z Auschwitzu Heather Morris

Co se týče válečné tématiky, řekla bych, že tato kniha byla spíše taková "oddechová". V žádném případě nechci tuto dobu zlehčovat, naopak! Ale kniha na mě nezanechala takový temný stín jako jiné válečné knihy.

06.08.2020

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Naprosto se ztotožňuji s komentářem že dne 25.4. Jen tedy narozdíl od autora příspěvku mám tuto tématiku velice ráda.

06.08.2020 4 z 5

Hra na pavoučka Hra na pavoučka Zuzana S.

Knize nelze nic vytknout. Oceňuji i zveřejnění kreseb, lékařských zpráv, výpovědí kamarádů, psychologů atd. Zcela upřímně....zajímalo by mě, jakým směrem se ubírá život Zuzanin a jejich dětí.

31.05.2020 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Vše už zde bylo napsáno. Asi zbytečné přepisovat po několikáté. Knihu doporučuji. A ještě musím doplnit, že formát knihy je pro mě skvělý. Jak říkám Tak akorát do ruky. ????

29.05.2020 4 z 5

Pod zámkem Pod zámkem Maude Julien

Skvělá kniha. Ta určitě zůstane v mojí skromné knihovně a určitě po ní ještě někdy sáhnu. Doporučuji.

29.05.2020 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Souhlasím s obsáhlým komentářem níže.... líčení života Gerty za války bylo velmi čtivé, ale ta poslední část (snad poslední třetina) mne už nebavila a Gerta mně spíš ležela na nervy.

29.05.2020 3 z 5

Vzdelaná Vzdelaná Tara Westover

Dle recenzí jsem od knihy čekala víc. Začala mě bavit asi tak od 120strany. Ale určitě to není kniha, které bych se někdy vrátila nebo ji někomu doporučila.

29.05.2020 2 z 5

Byl jsem brněnským katem Byl jsem brněnským katem Zdeněk Jirásek

Knihu jsem zakoupila v knihkupectví tak nějak bezmyšlenkovitě. Prostě jsem jen měla potřebu si nějakou knihu odnést. A musím říct, že pecka! U většiny knih mi trvá třeba i třetinu knížky, než se do děje vziju, než mě pohltí. Tato kniha mě vtáhla okamžitě a přečetla jsem ji jedním dechem. Nešlo se od ní odtrhnout a v některých pasážích jsem dokonce pociťovala hroznou nervozitu jak moc mě děj pohltil. Doporučuji!

29.05.2020 5 z 5