Mirka2778 Mirka2778 komentáře u knih

Ze zoufalství Ze zoufalství David Morrell

Dobře napsáno, ale příběh jsem od tohohle spisovatele četla už lepší.

11.07.2018 3 z 5

Pátá kolona Pátá kolona Ernest Hemingway

Tohle mě nebavilo. Třeba to chce ještě pár let, než si ji přečtu s chutí?

11.07.2018

Pilátova žena Pilátova žena Antoinette May

Lovestory zasazená do obecně známých "skutečností"+ spousta omáčky. Napsané poměrně dobře, ale občas z toho vylézá ctrlC, ctrlV.

11.07.2018 3 z 5

Strážce obzoru Strážce obzoru Elizabeth Peters (p)

Oddychovka, která neurazí. Součást série.

11.07.2018 4 z 5

Zatraceně slavná Zatraceně slavná Joan Collins

Nic moc. Ale dá se to přečíst. Pokud máte na výběr, sáhněte po knize od sestry.

11.07.2018 2 z 5

Krvavá královna Krvavá královna Jeanne Kalogridis

Tohle jsem se ani nesnažila dočíst.

11.07.2018 odpad!

Hadí princ Hadí princ Elizabeth Hoyt

Tak to byl omyl. Něco takhle kostrbatýho jsem dlouho nečetla. Postavy jsou tak nepravděpodobné! Kdyby si autorka odpustila tu dobovost, možná by příběhu prospěla. Koupila jsem si knížku do vlaku, byla to velmi nudná cesta.

07.07.2018 2 z 5

Neslušný návrh Neslušný návrh Emma Wildes

Dva okouzlující, bohatí šlechtici a dvě nezkušené mladé dámy. Jak to asi může, přes všechny peripetie, dopadnout?
Příjemná oddychovka na dovolenou, ideální pro letní zasnění se.

23.06.2019 5 z 5

Nejen bonmoty a citáty o psech, páníčkách a paničkách Nejen bonmoty a citáty o psech, páníčkách a paničkách Vratislav Ebr

Tento slepenec mě alespoň inspiroval k tomu, abych se opět vrátila k panu Žáčkovi, Suchému, Werichovi, Šrutovi. Jinak bych musela litovat, že jsem s tímhle "dílem" jen ztrácela čas.

15.01.2019 2 z 5

Cestou krále Cestou krále Ludmila Vaňková

Přemysl se zřejmě definitivně rozešel ve zlém se svým nejstarším synem. Ten se připojuje k další křížové výpravě. Křižáků se sejde málo a tak po dohodě s Benátčany se stane cílem bohatá Konstantinopol.
Zatímco Vratislav bojuje ve válce o byzantský trůn, Přemysl aby zajistil český královský titul dědičně, spáchá v bojích o římské císařství několik politických přemetů.
Čtení o bezostyšném měnění stran i spojenců při dosahování vlastních (byť vznešených) cílů, anebo o barbarském plenění a ničení památek na jinou kulturu, mě přivádí k názoru, že za osm set let se lidstvo nezměnilo. Zřejmě se poučit opravdu může jen jednotlivec, ale do dalších generací je ta zkušenost už nepřenosná. Škoda.
Krásné čtení.

07.01.2019 5 z 5

Rytíři z pastvin Rytíři z pastvin Zane Grey

Tahle zanegreyovka je z těch slabších. Má všechno, co má mít: pistolníky, zloděje dobytka, krásnou rančerskou dcerku, partu kovbojů. Ale proč jsou tak užvanění? To mě opravdu rušilo, nejdříve si plánují co budou dělat, pak vykládají co dělali Takhle dlouhý proslovy snad do westernu nepatří.
Ovšem popisy krajiny nádhera, jako vždy!

04.12.2018 3 z 5

Hříšní lidé města brněnského Hříšní lidé města brněnského Jiří Sequens

Hříšní lidé jsou druh odpočinku. Policisté mi sice nijak zvlášť sympatičtí nebyli, ale příběhy zajímavé byly.

01.12.2018 3 z 5

Neprodal jen Karlštejn Neprodal jen Karlštejn Arno Bělohlávek

Za slovník téhle agitky by se nemusela stydět ani padesátá léta.
Doufala jsem, že v knížce nebude pouhý výčet Harryho kousků, podvodů a zločinů. Ale tento styl se mi opravdu nelíbil.
Zapracování do kontextu doby by bylo přínosné a zajímavé, kdyby bylo nezaujaté.
Jenže autoři odsuzují šmahem celou meziválečnou společnost a dobu a pohrdají jí, (Poukazují pouze na vykořisťovaného dělníka.)
"Harry Jelínek je příliš klasickým příkladem toho, jak falešné buržoazní svobody mohly formovat člověka." Takových perel je tu více.
V knížce je několik zajímavých stránek, informací a souvislostí, ale většina textu je pro silnější žaludky.

03.10.2018 2 z 5