Rytíři z pastvin

Rytíři z pastvin https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37918/bmid_rytiri-z-pastvin-QKu-37918.jpg 4 26 3

Hrdinou příběhů ze života kovbojů, připravených kdykoli vyjet do kraje a zemřít v boji o ženu, je neohrožený Brazos Keen. Mladé dívce brzy po návratu ze škol zemře otec a ona se stane majitelkou bohatého ranče. Za pomoci věrného předáka, který ji zná od malička, se snaží vést ranč a hlavně zajistit spolehlivou a neohroženou partu kovbojů. Do jednoho z nich se mladičká dívka brzy zamiluje. Po různých peripetiích se zloději dobytka..apod, nestojí mladým lidem nic v cestě, aby mohli začít svou společnou budoucnost.... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Návrat

Knights of the Range , 1936

Mirka2778
04.12.2018 3 z 5

Tahle zanegreyovka je z těch slabších. Má všechno, co má mít: pistolníky, zloděje dobytka, krásnou rančerskou dcerku, partu kovbojů. Ale proč jsou tak užvanění? To mě opravdu rušilo, nejdříve si plánují co budou dělat, pak vykládají co dělali Takhle dlouhý proslovy snad do westernu nepatří.
Ovšem popisy krajiny nádhera, jako vždy!

witko
23.07.2013 4 z 5

Směsice kovbojů, nechybí ani černoch či indián, ve službách mladé Holly, v čele s neohroženým Rennem Fraynem, v několika státech hledaným psancem, stojí na začátku velké dobytkářské války. Jak si poradí s početným nepřítelem? Klasický western z pera z jednoho nejuznávánějšího autora westernových příběhů.

Francoa
30.11.-0001 5 z 5

Romantik,westernový klasik Zane Grey nás zavede do Nového Mexika na ranč mexického šlechtice Dona Carlose v době rozkvětu dobytkářství,ale i výnosných krádeží dobytka
a koní.Po smrti svého otce,zetě Dona Carlose,nová majitelka ranče Holly Rippleová najme všechny ostré hochy kraje,aby dala dohromady partu kovbojů,která by dokázala čelit nájezdům zlodějů dobytka a koní - a napínavý příběh může začít.Renn Frayne psanec a střelec,kovbojové Podšitý Mason,Řízek Talman,černoch Jezdinanich Jackson,
Indián Čeroký,míšenci Tex a Max Southardové a nezkrotný mladík Brazos Keene,
abychom představili aspoň některé z nich.Dokáže tato skutečně různorodá parta navázat přátelství na život a na smrt?Dokáže se postavit kovbojům rančera Sewalla McCoye,rustlérům tlupy Russ Slaughtera?Vnučka Dona Carlose Holly nazvala své trhany sedla Rytíři z pastvin.Zaslouží si toto pojmenování?Příběh lásky, přátelství, ale i zrady
zaujme nejen milovníky dobrodružství,napětí a romantiky,ale i čtenáře, kteří se zajímají
o historii Amerického západu.Kniha stojí určitě za přečtení.Zfilmováno v r.1940,
st.Paramount,hl.role Russell Hayden - Renn Frayne,Jean Parker - Holly Ripple a Rod
Robinson - Brazos.Poznámka:V knize Dějiny U S A autorů G.B. Tindalla a D.E. Shie
ve stati SKOT a KOVBOJOVÉ píšou:"Často se o živý inventář starali první otroci.I později nebyli na Západě černošští kovbojové vzácností,přestože romány a "westerny",které líčily hranici bílou jako lilii,o nich taktně mlčely."Je jasné,že Zane Grey nikdy nemlčel!!

westerny Divoký západ dobrodružství

Zane Grey
americká, 1872 - 1939
2010  87%Zálesák
1997  79%Ztracená řeka
1992  87%Nevada
2000  85%Jezdci z purpurových stepí
1931  86%Prázdniny v pralese

Kniha Rytíři z pastvin je v